Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další odložení! Joshua a Pulev ustupují Premier League, nový termín je ve hvězdách

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua vs. PulevJoshua vs. PulevPRAHA – Přestože promotér Eddie Hearn tvrdil, že zápas Anthony Joshua (23-1, 21 KO) vs. Kubrat Pulev (28-1, 14 KO) se uskuteční v plánovaném termínu 20. června, v pátek oznámil, že je zápas přeložen. Podobně jako v případě bitvy Dereck Chisora vs. Alexander Usyk zatím nebylo stanoveno nové datum.

Tři velkého souboje v těžké váze chystal na jaro a časné léto Matchroom Boxing. Momentálně je „ON“ pouze jeden z nich – bitva o pás prozatímního šampiona WBC mezi Dillianem Whytem (27-1, 18 KO) a Alexandrem Povětkinem (35-1, 24 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Její aktuální termín je 4. července a byť je to o pouhé dva týdny později než Joshua vs. Pulev, Hearn včera slíbil, že galavečer v Manchester Arena bude.

„Nemyslím si, že je třeba ho znovu překládat. Vše je třeba řešit akci od akce. Stejně tak není důvod čekat na to, aby Whyte dostal šanci bojovat o pás mistra světa,“ pronesl britský promotér, přestože už nyní je jisté, že se neuskuteční ani tradiční tenisový Wimbledon, který měl vrcholil den po duelu Whyte vs. Povětkin.

Stejně tak je v ohrožení i start Tour de France, respektive je téměř jisté, že i toto obří cyklistické klání letos nebude. Zvláště, když se etapy dotýkají momentálně pandemií koronaviru SARS-CoV-2 nejvíce postižených starého kontinentu zemí: Francie, Španělska a Itálie.

„Dillian se má utkat s vítězem trilogie Fury vs. Wilder nejpozději do konce února 2021. Na svoji šanci čeká tři roky. Není jediný důvod otálet. Pokud se ti dva utkají na konci léta, respektive v říjnu, je dost času uspořádat tento střet,“ přidal důrazně Hearn, který zároveň tuší, že i třetí zápas dopadne stejně jako druhý: „Tyson je ve všech ohledech lepším boxerem než Deontay. Ten boxuje patnáct let stejně, co teď změní?!“

Vzápětí pokračoval na téma Joshua – Pulev. „Mluvíme s Tottenhamem (na jeho stadionu se má boxovat) o novém termínu. Řešíme konec července, nebo začátek srpna, ale nic není dojednáno. Věřím, že ten zápas bude na konci léta,“ dodal Hearn.

„AJ je připraven na všechny možnosti, pro oba je to stejné a jak už jsem řekl dříve. Bude v nejlepší formě života, bude agresivní a silný. Uvidíte skvělého Joshuu. Žádné překvapení se konat nebude, Pulev nemá šanci. A že jeho strana tvrdí, že je lepší puncher než Ruiz? Ok, to je dobře. Alespoň se máme nač těšit,“ nezapomněl ani na trochu toho hecování.

A co poslední střet do party? „Čekáme, řešíme to. Zápas bude, jen nyní hledáme možnosti pro jeho uskutečnění,“ řekl k souboji Derecka Chisory (32-9, 23 KO) s Alexandrem Usykem (17-0, 13 KO) šéf stáje Matchroom Boxing. Snad se brzo dozvíme více...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze