Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další fotbalista na scéně? Marschall trénuje s Holyfieldem a chce do ringu Wildera

Wilder vs. MarshallWilder vs. MarshallPRAHA – Přestože si užívá života se svými dětmi a partnerkou, tak je o sesazeného šampiona WBC v těžké váze Deontaye Wildera (42-1-1, 41 KO) skoro rvačka. Po Dillianu Whytovi a Andym Ruizovi se o zápas s ním přihlásil také Brandon Marshall. Co na tom, že dosud za sebou nemá jediný zápas.

„Hele, nemůžete mě srovnávat s Deontayem Wilderem, nejsem jako on. Deontay Wilder má brutální sílu, je to zvíře, ale na rovinu, rád bych ho vyzval. Rád bych mu ukázal trochu více z boxu, trochu umění, protože to je moje přednost proti dalším těžkým vahám,“ nechal se slyšet pro bulvární TMZ Sports Marshall.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Proč? Jednoduše pro to, že trénuje po boku legendárního Evandera Holyfielda, který momentálně sní o završení trilogie s Mikem Tysonem. Byť jen v exhibičním duchu. A protože „Warrior“, čtyřnásobný mistr světa těžké váhy a jediný boxer planety, který byl absolutním šampionem v křížové i těžké divizi, právě s „Bronzovým Bombadérem“ svého kamaráda srovnával.

Přehnaná slova? Tréninková video si zatím Marshall schovává, z toho, co je dostupné, vyplývá, že pohybové nadání tam je, stejně tak velký dosah, o kterém ostatně Holyfield mluvil. Ovšem stínování a zápas jsou dvě rozdílné věci. A zápas ve světle ramp ještě něco úplně jiného.

A nic na tom nemění skutečnost, že rodák z Pittsburghu strávil dvanáct sezon ve slavné NFL (elitní liga amerického fotbalu), šestkrát hrál utkání hvězd, jednou byl jeho nejlepším hráčem, dostal se do All Star týmu ligy a hrál na pozici, která oplývá dynamikou, rychlostí, postřehem a skvělým načasováním. Tedy prvky, které jsou pro box taktéž důležité.

Faktem ale je, že Marshallovi, který narostl do 196 centimetrů a 105 kilogramů, bude letos už 37 let, je tak ještě o rok starší než Wilder. A na rozdíl od ex-šampiona WBC a držitele bronzu z olympijských her 2008 mu chybí skutečně boxerské zkušenosti. Nejednomu fanoušky pak jistě vyvstane na mysl exhibiční galavečer Tyson vs. Jones Jr., na kterém se představili v oficiálním duelu Youtuber Jake Paul a bývalý elitní hráč basketbalové NBA Nate Robinson.

Výsledek? Brutální držkopád pro druhého jmenovaného. A to nemá Paul ani zdaleka takovou úderovou sílu a zápasovou zkušenost jako Wilder. Přesto si Marshall stojí za svým.

„Nikdo mě neviděl na PPV. Nemám za sebou žádnou výhru, knockout, ale vím, jak bojovat, znám sladkou boxerskou vědu,“ tvrdí sebevědomě muž, který jedním dechem přidává, že se boxerské pohyby učil mimo jiné také ze sledování zápasů vysněného příštího soupeře.

„Je to jednoduché, do konce září chci stát v boxerském ringu. Pokud se tak nestane, ukončím kariéru ještě dříve, než ji začnu. Odejdu do boxerského důchodu a budu se raději věnovat jiným věcem. Mám jich na svém seznamu dost,“ zakončil povídání Marshall.

Pokud nesníží nároky na soupeře, je tento scénář více než reálný. Asi nikdo s trochou zdravého rozumu totiž nemůže podobný duel schválit jako oficiální, nejspíše pak ani jako exhibiční, pokud by se všichni zúčastnění jasně nedomluvili, jak bude probíhat.

Jen pro připomenutí – nejznámějšími bývalými fotbalisty v těžké váze za posledních deset let jsou Gerald Washington a Seth Mitchell. Prvně jmenovaného před čtyřmi lety zbil právě Wilder poté, co ten vstupoval do zápasu s bilancí 18-0-1 (12 KO), druhého někteří považovali za nového Mika Tysona.

Jeho hvězda ale začala upadat už nepřesvědčivou (byť knockoutovou) výhrou nad průměrným Chazzem Witherspoonem, aby ji následně definitivně sestřelili nejdříve Johnathon Banks a poté expresně Chris Arreola. Také pro bijce s přezdívkou „Mayhem“ ale tyto duely přišly až po čtyřech letech profesionální kariéry a více než dvacítce zápasů...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze