Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Chisora nechce bojovat bez diváků. 'Radši si dám MMA,' tvrdí a chce následovat Whyta

  • Napsal Antonín Vavrda

Dereck "War" ChisoraDereck "War" ChisoraLONDÝN – Zatímco se pomalu rozjíždí svět boxu, stále létají různé spekulace a výzvy. Kromě těch o comebacku legend v čele s Mikem Tysonem a Evanderem Holyfieldem, jsou tu i týkající se aktivních boxerů. Především pak Britů Derecka Chisory (32-9, 23 KO) a Dilliana Whyta (27-1, 18 KO).

Sice z toho nakonec sešlo, přesto stále jde o hodně zajímavé téma. Dillian Whyte a Francis Ngannou stále hledají způsob, jak si to rozdat. „Jsem férový, takže ano, jsem připraven se s ním utkat v boxerském ringu i v kleci,“ řekl v jednom z podcastů rodák z Jamajky. Ten se měl původně utkat s Ngannou na virtuální tiskovce na Youtube kanále Matchroom Boxing, akce ale neproběhla.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Důvody zveřejněny nebyly, přesto se o této možnosti Whyte ochotně pro britská média rozpovídal. „My bychom uspořádali boxerský zápas (Matchroom Boxing) a Dana White by v UFC udělal ten v oktagonu. Nemám s tím problém, mnoho lidí o tom jen mluví, ale já mezi ně nepatřím, pokud řeknu, že s někým chci bojovat, tak s ním chci skutečně bojovat,“ přidal Whyte.

Ten je kromě skvělých výsledků v čistě boxerském ringu bývalým kickboxerem a dvojnásobným britských šampionem v této disciplíně, před dvanácti lety si otestoval své dovednosti také v kleci, jeho vítězný debut v MMA pak trval pouhých dvanáct vteřin.

PROHLÁŠENÍ DANA WHITA K ZÁPASU WHYTE VS. NGANNOU
„V tuto chvíli mě tento zápas nezajímá. Ano, nějaké plány jsem v boxu měl, ale teď už je nemám. Teď se obávám o vlastní firmu. Jsme na místě, kde Disney (vlastník ESPN, které vysílá galavečery UFC) už čtyři měsíců nenatočil, neměl žádné lidi ve svých zábavních parcích. Koho by to napadlo, že někdo takový bude mít problémy. Prostě mají problémy i ti, kteří byli vnímáni jako nedotknutelní. Líbí se mi Eddie Hearn a jeho vize. Vyměnili jsme si několik vzkazů, je to dobrých chlap. Ale právě teď je případný střet Whyta s Ngannou naprosto nepodstatný.

To jeho krajan a rival má podobné zkušenosti pouze z londýnských ulic. A nepočítaně. Nyní by je rád „Del Boy“ nebo „War“ prodal také v kleci. Na rozdíl od Whyta sice Dereck Chisora nemá vybraného soupeře, to mu ale nevadí. Co mu ale vadí, je představa, že by s Ukrajincem Alexandrem Usykem (17-0, 13 KO) boxoval bez diváků.

„Pokud nedostaneme termín a takový, abychom si to rozdali s fanoušky v zádech, pak bych mohl zápasit v červenci pod hlavičkou Bellatoru. A to doma, ve Velké Británii,“ řekl o víkendu ESPN muž s kořeny v Zimbabwe.

Zároveň přidal: „Dva a půl roku trénuji v londýnském Shootfighters s Alexem Demetriadesem. Takže klidně mohu vlézt do oktagonu, zatímco budu čekat na boxerský souboj s Usykem. Nechci bojovat za zavřenými dveřmi, je to, jako bychom se vraceli k amatérům nebo raným časům v profesionálním ringu.“

Ten připomněl, že chápu důvody, proč se nyní musí boxovat bez diváků, ale on sám se toho jednoduše zúčastnit nechce. Cítí, že si zaslouží vydělávat peníze tím, že přitáhne do arén fanoušky. „Chápu, že ti kluci, kteří to nyní dělají, tak to i třeba potřebují, ale větší boxerská jména jako já, Joshua, Fury a podobně, tak pro takové to není. Potřebujeme fanoušky, potřebujeme lákat do arén masy,“ dodal.

Dojde na jeho slova, nebo se bude muset nakonec podvolit? Pravdou je, že pokud by součástí zápasu za zavřenými dveřmi s Usykem byl také volný pás federace WBO, o čemž se spekuluje, mohl by změnit názor. Na druhou stranu, je opravdu přece jen trochu smutné, když se bude boxovat o mistrovské tituly v prázdných arénách...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze