Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Chceme třetí duel, zní z tábora Canela. 'Ale teď už nechceme my,' kontruje trenér GGG

  • Napsal Antonín Vavrda

GGG bije Canela / zdroj foto: Boxingscene.comGGG bije Canela / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Z tématu s názvem „Trilogie #CaneloGGG“ se pomalu, ale jistě stává boxerský „Nekonečný příběh“ či jihoamerická telenovela. Ostatně, posuďte sami.

Září roku 2017, mexická hvězda Canelo Alvarez (53-1-2, 36 KO) kontroverzně remizuje s kazašskou zbraní hromadného ničení Gennadijem Golovkinem (40-1-1, 35 KO). Z okamžité odvety nic není, Alvarez má na jaře 2018 pozitivní nález na clenbuterol. Za pomoci krajanů ve federaci WBC sice případ zametou pod koberec a svět dostane v září 2018 vytoužený druhý duel obou rivalů ve střední váze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Možná i s tímto podtextem je svět pobouřen znovu, Alvarez totiž v těsné bitvě vítězí a vzápětí podepisuje jedenáctizápasový kontrakt na 350 milionů dolarů se streamingovým gigantem DAZN. Když se mu následně za více než 100 milionů za šest duelů upíše také Golovkin, završení trilogie berou všichni jako hotovou a jasnou věc.

Píše se duben 2020 a stále jsme se jí nedočkali. Už, už to vypadalo nadějně, tento duel měl být součástí dohody mezi Alvarezem a Billem Joem Saundersem, se kterým se měl střetnou za pár dní na Cinco de Mayo.

Jenže pandemie koronaviru SARS-CoV-2 tento střet zmařila a jelikož ještě nebyla dohoda podepsána, tak i vše s tím spojené. Kde, kdo by čekal, že toho bude chtít devětadvacetiletý Mexičan využít, aby se „GGG“ mohl dál vyhýbat a sledovat, jak stárne, zpomaluje a slábne.

„Je to jeden ze zápasů, který chceme, který chtějí fanoušci... První dva boje byly hodně dobré. Právě teď je tu hodně nejistot, ale jakmile tento most překročíme, budeme chtít tento duel,“ řekl pro ESPN Eric Gomez, prezident Golden Boy Promotions a pravá ruka promotéra Oscara de la Hoyi.

„Gennadij nyní trénuje doma, zatímco tráví čas v karanténě se svojí rodinou. A pochopitelně se už nemůže dočkat toho, až bude moc začít řešit další zápas,“ řekl stejnému serveru Fred Sternburg, který má blízko ke kazašskému bijci.

Potud vše ideálně, fanoušci se mohou začít těšit, zvláště, když se mluvilo o tom, že se trilogie završí, trochu symbolicky, opět v září. Jenže... „Nic nebylo podepsáno. Žádná smlouva, je to jen ústní dohoda mezi Golden Boy a DAZN, které tento duel pochopitelně hodně chce, ovšem, než se to stihlo dát na papír a potvrdit, stalo se to, co se stalo,“ přiznal promotér Eddie Hearn.

Ten je poradcem DAZN při řešení boxerských galavečerů a zápasů, zároveň stojí za Saundersem, který byl tak blízko svému vytouženému, životnímu boji (navíc dle mnohých má neporažený britský levák velké a reálné šance Alvareze porazit). „Teď ale není problém na straně Canela, ale GGG. Pokud by šel hned na Canela, bude to téměř rok od jeho posledního duelu se Sergejem Derevjančenkem,“ přidal Hearn.

A právě to vadí i kouči Kazacha, bývalému elitnímu boxerovi Johnathanu Banksovi. „Jasně, že to vnímám. Bavíme se tady o zápase jedničky a dvojky střední váhy poté, co jeden z nich nebyl skoro rok v ringu? Nezpochybňuji vůli GGG po vítězství, ale chceme mít rovné podmínky. My se tomu zápasu dva roky nevyhýbáme. A najednou, když nastala tato situace, tak mají zájem?“ vzkázal do druhého tábora Banks více než trefně.

O Canelovi je totiž známo, respektive o jeho týmu, že se snaží mít vždy výhodu na své straně. A to ještě před tím, než vstoupí do ringu. Opětovně se ukazuje, jak velkou školu dostal v roce 2013, když se nechal nahnat do souboje s Floydem Mayweatherem Jr., na který ve svých 23 letech ještě nebyl připraven. Ovšem, poučil se a od té doby už podobnou chybu neudělal.

Ve chvíli, kdy cítí těžkého soupeře, dělá vše pro to, aby na koni. Ať už skrze termín zápasu, nebo váhový limit. A je více než zjevné, že podobnou hru rozehrála „Alvarez Army“ také nyní. Vyjde jí to? „Saunders je připraven se s Canelem utkat na podzim, srpen, září. Ve stejném termínu by mohl GGG splnit šampionskou povinnost proti Kamilu Szeremetovi. A pak, třeba v prosinci, bychom mohli završit tuto trilogii,“ zakončil spekulace svým pohledem Hearn.

Dostanou fanoušci takový parádní vánoční dárek?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze