Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Česko-slovenská scéna k návratu Tysona. Pejsar: Ať se ozve, jestli hledá soupeře

  • Napsal Antonín Vavrda

Mike TysonMike TysonPRAHA – Od toho oznámení uběhly více než dva týdny, za tu dobu uchvátil legendární Mike Tyson (50-6, 44 KO) dvěma brutálními tréninkovými videi. A fanoušci opět touží vidět nejmladšího šampiona těžké váhy v ringu.

VÍCE O COMEBACKU MIKA TYSONA:

NAŠE OTÁZKY:

1. Viděls videa Tysona z tréninku a co jsi říkal na ohlas na ně?
2. Myslíš, že to dotáhne k oné minimálně jedné exhibici (byť pro box je to ošidné slovíčko)?
3. Paul Gallen (ragby, 10 profi duelů), Barry Hall (australský fotbal, 1 duel), Sonny Bill Williams (ragby, 7 zápasů), Danny Williams, Kevin McBride či Evander Holyfield. Toť jména, která už rezonují světem, na první tři existuje reálná nabídka. Je to správná cesta?
4. Pokud se vrátí, s ohledem na dobu i humbuk, který videi způsobil: bylo by pro box dobře, kdyby se, byť v červnu už čtyřiapadesátiletý, vrátil?
5. Obdivoval jsi ho jako boxera (čistě boxera), nebo jsi měl jiné, které jsi sledoval?

LUKÁŠ KONEČNÝ, bývalý profesionální mistr světa, nyní trenér světové šampionky WBC Fabiany Bytyqi a Tomáše Šálka v SES Team Czech Republic:

1. Skoro se ani nechce věřit tomu, že ta fotka a video spolu souvisí, je na něm totiž hodně tlustý, řekl bych, že bylo starší. Nemění to nic na tom, že na něm vypadá výborně. Ale je to jen krátká tréninková pasáž.
2. Exhibice je v boxu hodně ošidná, pořád je to box, ale myslím, že by na ni dojít mohlo, pokud potvrdí to video i při sparinzích.
3. Uvidíme, jakému soupeři se postaví, není úplně potřeba nějaká fraška, co se týče plnohodnotného návratu, na to by potřeboval více než pár tréninků, nebo zmíněný půl rok od trenéra. Techniku neztratíš, kondici naženeš, ale potřebuješ sparingy pro vzdálenost, timing, pohyb, je z toho strašně dlouho pryč.
4. Určitě je dobře, když se vrátí, rozhodně. Je to prostě osobnost našeho sportu se vším, co k němu patří.
5. Boxoval trochu dříve, než jsem měl šanci ho sledovat, respektive vrchol měl dříve, ale pochopitelně jsem o něm věděl, sledoval. Je ale pravda, že třeba mě byl více bližší Joe Calzaghe, nebyl o tolik starší a byl i podobný styl jako včetně toho, že to měl především vydřené.

MATÚŠ STRNISKO, několikanásobný amatérský mistr Slovenska, elitní evropský boxer polotěžké váhy:

„Ta videa jsem viděl a musím uznat, že tam ta výbušnost pořád je. I v tomto věku. Myslím, že by pro box bylo nesmírně zajímavé, kdybychom ho mohli coby legendu ještě vidět v zápase. Já bych se na to určitě podíval rád. Myslím, že třetí setkání s Holyfieldem by bylo pro celý svět skvělé, s ohledem na jejich společné zážitky. (smích) Myslím, že by to k boxu mohlo nakopnout spoustu lidí, když by jim ti dva ukázali, že věk je jen číslo. Co se týče mě, tak nikoho nekopíruji, ale určitě jsem ho pozoroval a bral si inspiraci – stejně jako od jiných. V jeho případě především co se týče té jeho výbušnosti a síly.“

VÁCLAV PEJSAR, bývalý český šampion těžké váhy, aktuální domácí jednička napříč vahami:

1. Samozřejmě jsem video viděl, myslím, že melo samozřejmě obrovský ohlas napříč celým boxerským světem.
2. I když jsem v takovýchto ohledech trochu skeptický, tak budu jako všichni doufat, že tomu tak bude a uvidíme alespoň jednu exhibici. I když jak říkám, stoprocentně tomu nevěřím.
3. Nevím, tyhle možnosti slyším prvně a popravdě ani sám nevím, jakého soupeře bych si pro Mika představoval. Možná Danny Wiliams, který stále boxuje (i když by mu to už měl někdo zakázat) a který Tysona porazil, by mohl být zajímavý zápas. Pokud to bude někdo známý a populární, tak by se z toho mohla stát opravdu jen taková „pinkaná“. No a pokud by mu chtěli dát nějakého neznámého boxera, tak to rád vezmu.
4. Bezpochyby by to bylo skvělé, strhlo by to na box obrovskou pozornost a přilákalo nové fanoušky. Tyson vždycky strhnul davy lidí, kteří ho buď měli rádi, nebo nenáviděli, ale všichni ho sledovali. A to, že by to všichni sledovali by platilo i v dnešní době.
5. Když jsem ještě ani neboxoval a pak když jsem začínal, tak jsem vždy nejvíce sledoval právě Mika Tysona. Ve své nejlepší době je to pro mě stále dodnes nejlepší boxer historie.

MICHAL MARTÍNEK, šampion těžké váhy organizace OKTAGON MMA, přemožitel Viktora Pešty:

1. Viděl a nepřekvapuje mě, že je pořád takový tvrďák. Spíše mě překvapil tím, že chce ještě zápas. Každopádně, pořád to má v sobě, ta komba, co předvedl, pošlou kdekoho na prdel, i když mu bude sedmdesát.
2. Myslím, že každý chce vidět Tysona boxovat. Doufám jen, že to bude s boxerem, a ne s někým z MMA. Ať to má grády, určitě se tam někde vyhrabe další veterán a věřím tomu, že předvedou pořádnou show. Předností staré školy je tvrdost, tu neztratíte.
3. Za mě osobně Holyfield. Je jedno, kolik už jim je, tohle by mělo náboj.
4. Nevím, jak dlouho je už v tréninkovém režimu, dlouho nezápasil a jeho styl je fyzicky hodně náročný. Asi bych na jeho místě trénoval déle, ale nemám info, těžko říct. Každopádně ta forma vypadala libově, jako za mlada.
5. Mě se líbí jeho vztah k marihuaně, líbí se mi, že je pořád drsňák, který vždy v ringu předvedl pekl. Co se týče rvaček, tak k těm mám také blízko, je to o nějakém vývoji, dozrávání, jediné, co neuznávám, jsou tvrdé drogy. Měl i další kauzy, ne ve všem byl ikonou, ale jako celek je to velká boxerská ikona a je mi ctí, že mi věnoval podepsanou rukavici a že mi fandil pro kariéru v PFL (Martínek ale kvůli koronavirové krizi o tento kontrakt zatím přišel).

MICHAL SOUKUP, reprezentační trenér ČR, jeden z nejuznávanějších koučů u nás:

„Viděl jsem to a paráda, ten pohyb, neskutečný. Na druhou stranu věk nezastavíš, nechci předvídat, uvidíme, dle mě by ale byla jakákoliv exhibice chybou. Je to každopádně boxer, kterého se snažili všichni napodobit, ale nikdo to zatím nedokázal. Zatím... Mým vzorem byl Daniel Stantien, skvělý chlap i sportovec.

ROBERT RÁCZ, elitní slovenský profesionální boxer, jednička napříč vahami:

1. Jasně, že viděl, už jsme tu kombinaci s trenérem zkoušeli. Je obdivuhodné, jakou má stále rychlost a výbušnost. Si ani nedovedu představit, co v něm bylo, když byl mladý.
2. Vše je otázkou peněz, ale myslím, že když to zůstane v mezích exhibice, boxu to prospěje.
3. Danny, nebo Evander. Ten na tom taky není vůbec zle.
4. Pro box by to byla pěkná a pořádná reklama, ale jen coby exhibice. Pořád má výbušnost a rychlost, ale na vícekolové duely potřebuješ i další aspekty. A prostě je mu už 53 let.
5. Ano, obdivoval jsem ho. A stále obdivuji, hlavně za to, že dal boxu prostě čistý, surový sport. Ale sleduji i další.

RUDOLF KRAJ, stříbrný olympionik ze Sydney 2000, vyzývatel o titul profesionálního mistra světa:

1. Bylo vidět, jak shodil. A je vidět, že něco dělá.
2. No exhibice v boxu neexistuje a jestli se to stane, tak doufám, že soupeři nandá.
3. Myslím, že si moc nevybere. Doufám, že když k tomu dojde, tak ještě něco ukáže.
4. Určitě dobrá reklama, ale když to bude stát za prd, tak to moc nepomůže.
5. Jako boxera jsem ho vždycky obdivoval, byl nejlepší prostě!!!

PAVOL HLAVAČKA ml., slovenský reprezentační trenér, bývalý elitní amatérský boxer:

1. Ano, viděl. Byla to sice jen jedna kombinace, ze které se celková připravenost odvozovat nedá, ale každopádně na třiapadesátiletého pána je tam krásná výbušnost, nedivím se, že to vzbudilo takový ohlas. Je to legenda, jedna z největších sportovních postav historie.
2. Myslím, že když už s tím začal, že si „prdel z pusy“ dělat nebude a něco spáchá.
3. Vím o těch plánech hrozně málo, takže se mi to těžko posuzuje, ale exhibice s Evanderem by byla pro sportovní svět z těch variant přitažlivá nejvíce.
4. V boxu se dělá exhibice strašně těžko, protože, když nejdou boxeři naplno, musí být skvělými herci, aby se divák nenudil. Dobrý úmysl by se tak mohl otočit proti němu. Proto doufám, že pokud se něco uskuteční, tak z toho nebude fraška a vzbudí to pozitivní reakce.
5. Uznával jsem ho jako jednoho z nejlepších boxerů historie, každopádně ohledně jeho stylu, tak jsem si z něj moc brát nemohl, protože jsme trošku jinak stavění fyzicky. Trénoval jsem ale několik boxerů, kteří se v něm viděli a jim jsem mohl dávat Tysona za příklad. Nezapomenu, jak jsem coby malý kluk sledoval v noci jeho první zápas po návratu z vězení ve slovenské televizi. McNeeley zpustil obrovský tlak a otec to okomentoval: „no, to je jeho konec.“ A měl pravdu, za pár sekund to konec byl. (úsměv)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze