Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Cazares si troufá: Kde jsi Canelo? Už jednou jsem tě rozplakal. Budeš mít pihy všude

  • Napsal Antonín Vavrda

Cazares vs. ChavezCazares vs. ChavezPRAHA – Jsou to necelé dva týdny, co Mario Abel Carazes (12-0, 5 KO) zapsal šokující triumf nad mexickou hvězdou Juliem Cesarem Chavezem Jr. (51-4-1, 33 KO). A jak to, tak bývá, s jídlem roste chuť...

Psal se rok 2004, když se Sinaloa, jedné z mexických republik, konal mládežnický šampionát místních nadějí. Ve finále na sebe narazili Mario Abel Cázares (12-0, 5 KO) a Canelo Alvárez (53-1-2, 36 KO). Těsné vítězství na body zapsal překvapivě prvně jmenovaný.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Donutil jsem ho plakat, to si pamatuji. Pokud se utkáme znovu, zbiju ho tak, že budou hledat ty jeho pihy po celém ringu i kolem něj,“ nechal se slyšet Cázares před pár dny. Krátce po šokující výhře nad jiným slavným krajanem – Juliem Cesarem Chavezem Jr.

Pro toho měl být v Tijuaně pouze předkrmem na rozboxování, dokonce souhlasil s posunem váhy ve prospěch soupeře (překvapivě v případě Chaveze), přesto ho dokázal 187 centimetrů vysoký bijec zaskočit. Mimo jiné i nezaviněnými srážkami hlavami.

„Řekli mi, že ho diskvalifikují, proto jsem ani příliš neprotestoval proti ukončení,“ přiznal po zápase slavnější z dvojice, proč při ošetření roztrženého levého víčka příliš nekladl lékaři odpor, když se ho ptal na ukončení souboje. Jenže ten se nakonec na pokyn supervizora dobodovával. A těsně 3-0 (2x 57-56 a 59-54) zvítězil Cázares.

MARIO CAZERES O CHOVÁNÍ JULIA C. CHAVEZE SR.:

Cazares a Chavez Sr.Cazares a Chavez Sr.
„Byl hodně naštvaný, agresivní a vulgární. Zaútočil na jednoho z členů mého týmu po zápase pod ringem. Nechápu to, protože jsem vyhrál čestně, byť mi mnoho lidí nedávalo ani nejmenší šanci na úspěch. Jsem přirozená super střední váha, šel jsem o váhu výše, protože on nebyl schopen zhubnout, ještě se pak váha upravovala, vyhrál jsem a pak toto? Nerozumím tomu, zklamalo mě to od něj. Jsem rád, že můj tým se choval slušně a také děkuji prezidentovi WBC Mauriciu Sulejmanovi za gratulaci. Odveta? Nemám o ni zájem, proč bych chtěl odvetu, když už jsem ho jednou porazil?“ (odvetu nechce ani Chavez Jr., který si myslí, že měl vyhrát, takže nevidí na opakování souboje důvod)

Kdo že? Třicetiletý boxer z Rosarita, který v amatérském ringu stihl přesně 50 zápasů, ze kterých 45 vyhrál (26 KO). „Chci být nejlepší na světě. Proto chci titul mistra světa, chci tím inspirovat všechny mladé lidi, že když něčeho chtějí dosáhnout, může se jim to podařit,“ vyznával se před pěti lety před svým profesionálním debutem.

Ano, mezi profíky zamířil o deset let později než Alvarez, kterému připravil jednu ze dvou amatérských porážek. Důvod? Zdravotní problémy, kvůli kterým v devatenácti ukončil amatérskou kariéru a dal se na studium. A úspěšně. Vystudoval ekonomii a sportovní management s červeným diplomem a poté se vydal do Ameriky.

Do Los Angeles a tělocvičny Wild Card Boxing slavného Freddieho Roache. „Box miluji, začal jsem s ním v osmi letech, můj první zápas byl proti Omarovi Chávezovi a skončilo to remízou,“ zavzpomínal na své začátky muž, který tak debutoval proti dalšímu ze synů boxerské legendy. S tou má coby dvanáctiletý rozesmátý klučík fotku.

„Jdu si za svým, jsem zodpovědný, nepiju, nekouřím, chodím spát brzo, věnuji se životosprávě, stoprocentně se nyní soustředím na svoji boxerskou kariéru. Ten odpočinek mi prospěl, cítím se skvěle, vím, co chci, rád bych se pohyboval v super střední váze. A pokud vím, v ní teď hledá soupeře i Canelo,“ rozjíždí trash-talk s vidinou nečekaného šlágru.

Cazeres slavíCazeres slaví

Slavnějšího rivala, který nyní řeší spor s DAZN a Golden Boy Boxing, ale zatím k reakci a touze po pomstě nevyprovokoval. Daleko blíže, pokud by se rodák z Guadalajary dokázal vyvázat z obřího kontraktu se streamingovým gigantem, by mohl být současný šampion WBC ve střední váze, Jermall Charlo (31-0, 22 KO), který se smluvně spojen z Premier Boxing Champions a Alem Haymonem (ten po Canelovi touží).

Právě „Franchise“ šampionem v této váze a této federace Alvarez momentálně je. „Pojďme na to. Kašleme na nějaké označení, nějaké franchise champ a podobně. Pojďme bojovat. Ve střední, nebo super střední váze, je mi to jedno, vím, že jsem nejlepší na světě a chci to dokázat proti němu v ringu. Nastal ten správný čas,“ má jasno taktéž třicetiletý bijec z Houstonu.

Jak tento rozkol tří vrstevníků s jinými, přesto rozhodně zajímavými příběhy dopadne? Dočkáme se jednoho z těch soubojů?

Cazares jako amatérCazares jako amatér

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze