Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Canelo vs. Eubank Jr.? Dle mého ideální duel pro oba, tvrdí promotér a expert McGuigan

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. Eubank JrCanelo vs. Eubank JrLONDÝN – Čas se krátí. Už v polovině září by měla stanout v ringu mexická hvězda Canelo Alvarez (53-1-2, 36 KO). Jenže stále se neví, kdo by měl být ve druhém rohu. Největším favoritem má být paradoxně s porážkou v zádech John Ryder (28-5, 16 KO). Ale...

Loni v listopadu to měl být střet o to, kdo si to v květnu rozdá s Alvarezem. Jenže favorizovaný král super střední váhy Callum Smith (27-0, 19 KO) proti krajanovi Johnu Ryderovi nepřesvědčil. Vyhrál, ovšem jen na papíře.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Přesto měl naději uspět, jednání skutečně začala. Přehnané finanční nároky liverpoolského bijce ale daly šanci jeho krajanovi, Billu Joemu Saundersovi (29-0, 14 KO). Vše bylo připraveno, domluveno, jenže ta zpropadená koronavirová pandemie...

Momentálně je situace úplně jiná. Třicetiletý „Superb“ je ze hry, dle všeho také Smith. Respektive není na seznamu číslem jedna. Tím je paradoxně Ryder, který je vlastně pro Alvareze ideálním soupeřem na rozjezd: podobně stavěný, ne nepřemožitelný, tvrdý ne s betonovou bradou, dravý a bojovný.

Ryder má sice za sebou příběh s prohrou se Smithem, pro zámořské publikum ovšem nic moc zajímavého. To je jediné, co jej lehce degraduje. A co naopak dává šanci jeho konkurentovi. Chrisi Eubankovi Jr. (29-2, 22 KO).

Ten touží po americkém průlomu, poslední duel navíc odboxoval za velkou louží, když strávil dvě kola v ringu s Rusem Mattem Korobjovem (28-3-1, 14 KO), kterého z pokračování zajímavého souboje vyřadilo zranění ruky.

„Canelo by byl pro Juniora skvělým soupeřem. Pro něj by bylo ideální, kdyby se boxovalo ve střední váze, je více střední váha než super střední, tam bude mít Alvarez výhodu a pochybuji, že se jí dobrovolně vzdá, ale i tak... Junior má jméno i bradu svého otce, atraktivní styl, je bojovníkem,“ začal své hodnocení tohoto případného střetu Barry McGuigan.

Sám promotér, manažer a také bývalý světový šampion. „Je škoda, že Junior dosud nemá seriózní pás,“ přidal zajímavou poznámku, kterou připomněl fakt, že syn slavného otce je už podruhé šampionem WBA (regular) ve střední váze, pokaždé ale měl tento pás přídomek „interim“ (prozatímní).

Ale zpět k tomuto případnému střetu. „Canelo potřebuje velké jméno pro svůj první zápas po pauze. Vlastně pro každý. A Junior to nabízí. Možná má jiné Junior jiné představy o svých plánech, není to nejspíše jeho zápas snů, ale přesto by to byla skvělá šance pro oba. Skvělý zápas,“ pokračoval McGuigan, jehož syn Shane je v jednatřiceti letech brán za velmi nadějného progresivního trenéra.

Následně přidal i svůj odborný pohled na přednosti a slabiny obou.

„Canelo je mistr v pohybu, dopředu, dozadu, umí to parádně. Umí vás dostat do míst, kam potřebuje, má rychlé ruce a neuvěřitelně pevnou bradu. Boxuje celý svůj život, a to z něj dělá komplexního bojovníka, má prostě dar, dovede se o milimetry vyhnout úderům, což je pro něj skvělé hlavně pro šampionská kola. Jenže jeho styl je přesně to, co by mělo a mohlo vyhovovat Juniorovi,“ začal jednou z největších současných hvězd světového ringu.

„Eubank má problém s pohybem z přední nohy. Neumí to, kvůli tomu ztrácí i jeho zadní úder. Jasně, proti frajerům, kteří před vámi jen stojí, to není problém, dovede je skvěle a tvrdě zasáhnout, ve chvíli, kdy má soupeře, který je pohyblivější, má problémy. Má ale velmi rychlé ruce, žulovou bradu a obrovskou vůli bojovat, jít pořád dopředu. Má solidně tvrdé nohy, dobrý pohyb těla, ale bohužel pomalé nohy. Pořád má ale čas se zlepšovat, pokud bude chtít,“ doplnil ke svému krajanovi.

Ten na pohybovém aspektu rozhodně pracuje. Respektive na tom, aby zlepšil přednosti, které tento nedostatek skryjí. A získal pro tento progres dokonalého učitele – jeho novým trenérem je od února Američan Roy Jones Jr. Mimo jiné i tento faktor by mohl hrát roli v tom, aby po něm nakonec Alvarez, respektive jeho promotéři sáhli.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze