Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Canelo ve třetím duelu GGG knockoutuje, slíbil kouč Mexičana. A mluví i o Munguia

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo trefuje GGGCanelo trefuje GGGPRAHA – Pro ESPN Knockout se v minulých dnech rozpovídal Eddy Reynoso, trenér mexické superhvězdy Canela Alvareze (53-1-2, 36 KO). Témata? Příští výzvy i současné situace způsobená pandemií nového koronaviru SARS-CoV-2.

Při vstupu do roku 2020 byl pro Alvareze jasně dán plán: tři duely! Dá se téměř jistě říct, že se jej už naplnit nepovede. „Myslím, že zrovna nyní jsme schopni se připravit na dva zápasy. Chceme duel s Golovkinem, ovšem ve střední váze,“ řekl ESPN Knockout Reynoso, který vede kariéru Alvareze od jejích začátků společně s otcem Josem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Společně fungují jako perfektně namazaný stroj, vlastně nikdy v průběhu už patnáctileté profesionální kariéry rodáka z Guadalajary se neobjevily nějaké výrazné půtky, či hádky. O rozchodu nemůže být řeč.

Možná i proto, že Alvarez netrénuje jen doma, ale často také v Kalifornii. V ní je také v současnosti. Šampion čtyř vah se je aktuálně ve svém druhém domově v San Diegu. „Sice není v kempu, ale trénuje, je v přípravě. Chceme být nachystaní na situaci, jakmile dostaneme zelenou. Uvidíme, jak to půjde. A co světová ekonomika. Bude to náročné pro všechny,“ vysvětlil Reynoso.

Následně se ještě vrátil k plánům, které pandemie výrazně narušila. Alvarez už byl domluvený na duelu s Britem Billem Joem Saundersem (29-0, 14 KO), se kterým se měl 2. května utkat o pásy WBA a WBO v super střední váze. Součástí dohody byla také klauzule o třetím setkání s Gennadijem Golovkinem (40-1-1, 35 KO).

S tím má Alvarez otevřený účet, přestože jej oficiálně jednou porazil a jednou s ním remizoval. Velká část fanoušků je ale přesvědčena, že jejich bilance měla být opačná.

„Hele, my nepochybujeme o tom, že jakmile k tomu zápasu dojde, tak Canelo tentokrát Golovkina ukončí před limitem. Uděláme podobně jako ve druhém duelu, jen přidáme na tlaku a aktivitě. Od začátku. Nevydrží to! Tohle je náš slib všem fanouškům, kteří za námi stojí. Golovkin padne před limitem,“ přidal sebevědomě Reynoso.

José Reynoso, Canelo Alvarez a Eddy ReynosoJosé Reynoso, Canelo Alvarez a Eddy Reynoso

Dlužno dodat, že on i všichni ostatní si uvědomují, že nikdo nemládne a že Kazach před pár dny oslavil 38. narozeniny, zatímco Canelovi bude teprve v červenci 30 let. A že „GGG“ má za sebou dlouhou kariéru v amatérech (350 zápasů s bilancí 345-5), zatímco jeho rival strávil většinu kariéry mezi profíky, amatérský záznam čítá oficiálně 20 zápasů (neoficiálně je 44-2).

Dle slov, která Reynoso pronesl, to nyní vypadá, že Saunders si bude muset počkat, že první na řadě je Golovkin. Také pro to, že by to měl být jeho poslední duel ve střední váze. „Chceme rozčeřit vody super střední divize,“ pousmál se mladý kouč, který nemá problém se Saundersem, Callumem Smithem, Calebem Plantem, či „mexickým“ Američanem Davidem Benavidezem. Všichni zmínění jsou neporažení šampioni této divize.

Právě proto momentálně padá snaha promotérů dostat Canela do ringu s mladým krajanem Jaimem Munguiou (35-0, 28 KO). „My nechceme bojovat s krajany, to stále platí. Každopádně zajímavější pro nás jsou nyní Benavidez, nebo Gilberto Ramirez, pokud se vrátí do ringu, protože je dlouho neaktivní. Oba jsou skvělí boxeři, oba nabízejí něco jiného, jeden je výbušní, agresivní, druhý spíše technik, šikovný, vysoký,“ poznamenal Reynoso.

A následně dodal: „Jaime je dravý, vidí se vysoko, což je správné. Ale zatím mu chybí pořádná konkurence, silný, zvučný soupeř, který by ho prověřil. Je to šikovný kluk, má vše před sebou, pomáhají mu správní lidé včetně Erika Moralese, ale potřebuje více zralosti a zkušenosti, aby si vysloužil duel s Canelem. A navíc, my chceme už jen jeden zápas ve střední váze, poté míříme výše, on teprve teď do střední přišel.“

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze