Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Canelo opravdu chce velké souboje. McGirt: Smith je ale sousto, které nerozžvýká

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo Alvarez vs. Callum SmithCanelo Alvarez vs. Callum SmithPRAHA – Bude to parádní předvánoční víkend. Nejprve uvidí fanoušci v akci Kazacha Gennadije Golovkina (40-1-1, 35 KO), který si to 18. prosince rozdá s Polákem Kamilem Szeremetou (21-0, 5 KO). O den později vstoupí do ringu Mexičan Canelo Alvarez (53-1-2, 36 KO), který se střetne s britským talentem Callumem Smithem (27-0, 19 KO). Přitom vše ještě pár týdnů zpět vypadalo naprosto opačně...

Dohady, hádky, soudní tahanice. Tak to vypadalo pár týdnů zpět kolem mexické superstar, které už se nelíbila „šikana“ a hlavně lži promotéra Golden Boy Boxing a chtěl ze zlaté klece v hodnotě 350 milionů dolarů pryč.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Zda pro to, aby z této částky urval co nejvíce pro sebe, nebo pro to, aby bojoval s těmi nejlepšími, jak sám tvrdí, zjistíme až časem. Jisté ale je, že momentálně fanoušci věří druhé verzi. A třicetiletý šampion čtyř vah je v jejich očích za hrdinu.

„Klobouk dolů před Canelem za to, že se mu podařilo získat nezávislost a že se stal vlastním pánem. A že to ukázal tím, že se dokázal rychle domluvit s Callumem Smithem, který vážně není žádným snadným soustem,“ smekl za všechny klobouk před svým prvním přemožitelem profesionální kariéry Američan Austin Trout.

Dlužno dodat, že pro tuto chvíli je s ním potřeba souhlasit. Ano, v Alvarezově kariéře jsou slabší momenty – třeba, když sáhl po maličkém Josesitu Lopezovi, rozbitém a zničeném Jamesi Kirklandovi, či britských kořistech Amiru Khanovi, Liamu Smithovi či Rockymu Fieldingovi. Ani jeden z nich neměl reálnou šanci na úspěch, pokud by nevstoupil Alvarez do ringu s jednou rukou svázanou za zády, v těžké horečce a s halucinacemi.

CO JEŠTĚ ŘEKLI O ŠANCÍCH V ZÁPASE CANELO ALVAREZ VS. CALLUM SMITH:

Buddy McGirt (trénoval proti Canelovi loni Sergeje Kovaljova): „Musím stát na straně Calluma. Myslím, že si tentokrát Canelo vzal sousto, které nebude schopen přežvýkat. Callum je velký a umí bojovat. Je jasné, co nás čeká, Callum má dlouhé paže, pochází z boxerské rodiny, má skvělého trenéra (Joe Gallagher). A navíc umí bojovat. Opravdu bojovat. On je tím, kdo může zdolat Canela. Zároveň si ale zaslouží respekt, bojuje s tím nejlepším možným, co je v nabídce. Stejně tak by tomu bylo, kdyby si vybral Planta. Je to skutečný šampion.“

Abel Sanchez (trénoval v obou zápasech proti Canelo rivala Golovkina): „Canelo se mi líbí, je šikovný a silný. Ten, kdo ho v této váze porazí, musí být hodně zručný, mě z toho vychází třeba jméno Dmitrije Bivola. Canello nemá dle mého schopnosti na to, aby Canela porazil, ten na něj bude hodně rychlý.“

Joe Gallagher (trenér Calluma Smitha): „Nejsem tady za obětního beránka. Víte, Liama mnozí podcenili, odsoudili, on ale nebojoval špatně. Jen prostě neměl dostatek síly na to, aby Canela ohrozil, aby si získal jeho respekt. Callum si ho získá. Víte, Canelo je patnáct let profík, dlouho ho nikdo neohrozil, nikdy neukazuje slabost. Ale těch patnáct let a těžké bitvy s GGG či Kovaljovem se projeví. Dříve, nebo později se projeví. A já věřím, že tomu tak bude s Callumem. Víme, co musíme udělat. A víme, že ho určitě neporazíme v těsném, vyrovnaném souboji. Neexistuje způsob, jak by nám mohli zvednout ruku s výsledkem bodových 115-113. A s tím do toho zápasu jdeme.“

Na druhou stranu – další jeho soupeři zaslouží respekt. A stejně tak krajan posledních tří. Smithovi, který je zároveň mladším bratrem Liama, sice hrubě nevyšel poslední duel s dalším Britem Johnem Ryderem, ovšem do té doby podával exkluzivní výkony a dlouho platil de facto za nejlepšího boxera napříč vahami bez pásu světového šampiona. Ten už má a o ten se utká s mexickou hvězdou.

„Canelo je fantastický partner pro jednání. Měl spoustu možností (spekulovalo se třeba o Američanovi Calebu Plantovi, ostatně ten jednání potvrdil), nakonec ale ukázal na Calluma. Chce jeho pás, jeho status vládce super střední váhy, který mu náleží skrze pás The Ring Magazine. Canelo je skutečný šampion, protože chce bojovat s těmi nejlepšími. A to se musí ocenit, moc takových není,“ chválí jednoho z nejlepších boxerů napříč vahami ostrovní promotér Eddie Hearn.

Ten mimochodem také ukázal své mistrovství. Mnozí jej považují za klikaře, břídila, hlavně v zámoří stále teprve jednačtyřicetiletému Britovi nemohou přijít na jméno. Streamingového giganta DAZN dokázal stáhnout o miliardy, které se mu až tolik nevrací, za což jsou k smíchu. Ovšem... ve chvíli, kdy se Alvarez vyvázal z nevýhodného trojitého partnerství právě s DAZN a Golden Boy promotére Oscara de la Hoyi, vstoupil do hry právě Hearn, ač se spekulovalo, že Mexičan pláchne ke konkurenci.

Jenže jeho trenér, přítel a manažer Eddy Reynoso si lidsky a obchodně nejvíce sedl právě se šéfem Matchroom Boxing a poradcem DAZN. Místo problémů mezi touto společností a britským promotérem si tak on naopak zajistil ještě větší přízeň mocných pánů, kteří pouští do boxu bez nadsázky miliardy dolarů.

„Nemohli jsme jít do ledajakého zápasu, museli jsme jít do pořádné války. Víme, že je to složitý zápas, ale také ví, že je špičkově připravený a ví, že díky tomu bude on 19. prosince uprostřed ringu s rukama nad hlavou,“ usmívá se Reynoso, pro kterého to naopak bude křest ohněm. Je to první duel, který svému exkluzivnímu chráněnci, který je pro něj de facto mladším bratrem, domluvil.

A dle některých duel, ve kterém může zapsat prohru. Zvláště, když bijec přezdívaný „Mundo“ bude svého pro změnu staršího sourozence pomstít. „Když vidíš, jak ti někdo zmlátí staršího brášku, vždycky budeš cítit nenávist, nevraživost. Kdyby se to stalo mému bratrovi Rickovi, kdyby mu někdo nakopal zadek tak, jako ho Canelo nakopal Liamovi, chtěl bych pomstu,“ řekl bývalý šampion lehké střední váhy a dnes analytik DAZN Sergio Mora.

Jak to nakonec dopadne? Uvidíme už za necelé čtyři týdny. A také v Česku, i kdyby galavečer nevysílala žádná tuzemská televize, od 1. prosince přichází DAZN Boxing také do tuzemských luhů a hájů. Pochopitelně za poplatek (nejspíše dvě libry + platba za vybrané přenosy), ale i tak je to příjemná změna k lepšímu...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze