Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Canelo: Saunders je ze hry, Mexičan vybírá mezi Smithem, Ryderem a Eubankem

  • Napsal Antonín Vavrda

Smith vs. RyderSmith vs. RyderLONDÝN – Tužba po souboji na britských ostrovech dává šanci třem bijcům z tohoto království, že se utkají s mexickou hvězdou Canelem Alvarezem (53-1-2, 36 KO), který už není smluvně vázán na souboj s čtvrtým z nich, Billem Joem Saundersem (29-0, 14 KO).

Byla to paráda, která nás měla čekat na mexický slavnostní víkend Cinco de Mayo. Ale nečekala. Zápas mezi Canelem Alvarezem a Billem Joem Saundersem o pás WBO v super střední váze odvála koronavirová krize. A s ním nejspíše také doložku této dohody, že Mexičan následně na podzim uzavře trilogii s Kazachem Gennadijem Golovkinem (40-1-1, 35 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Aktuálně se má situace tak, že z ústní dohody těsně před podpisem smlouvy ustoupil Saunders, který momentálně zvažuje své další boxerské kroky (především kvůli zákazu domlouvat zápasy pro šéfa mezinárodního drogového kartelu Daniela Kinanhana).

Že by ale měl Alvarez nouzi o soupeře, to samozřejmě nehrozí. Spíše je třeba najít ideální cestu – určité riziko a kvalitu soupeře, podpořenou také jeho zvukem v boxerském světě. A když už ne světě, tak alespoň za velkou louží. Anebo v jeho zemi. V tomto případě Velké Británii.

Proč právě tam, není tak složité rozklíčovat:

Alvareze platí streamingový gigant DAZN, který chce expandovat do světa. Promotérským poradcem pak je Eddie Hearn, šéf britské stáje Matchroom Boxing. Ten plánuje na srpen restart svých akcích na vlastní zahradě panství v Brentwoodu. S omezením počtem lidí, ovšem s vidinou, že se postupně opatření spojená se šířením onemocnění covid-19 ještě více rozvolní.

To naopak nehrozí za velkou louží, zatím se sice boxuje s Las Vegas, je ale otázkou, jak dlouho. Další případné destinace, které by ve spojení s Alvarezem mohly být ve hře – Kalifornie, Texas, New York či Florida, jsou aktuálně absolutně nemyslitelné. A s ohledem na stav v těchto státech, je téměř jisté, že zde by si mexická hvězda před diváky letos nezaboxovala.

Britská půda, kde je box velmi populární a mediálně silný, je tak ideální variantou pro všechny zúčastněné.

„To sice ano, ale já naopak pro něj příliš hratelný nejsem. Jsem o hlavu vyšší, mám tvrdý úder, umím se pohybovat, je to ale obrovská výzva a pokud bude mít zájem, jsem připraven,“ řekl Sky Sports 191 centimetrů vysoký šampion WBA v super střední váze Callum Smith (27-0, 19 KO).

Ten už byl hlavním favoritem na květnový střet, ovšem jeho naděje zhatily příliš vysoké finanční požadavky. Saunders měl proti němu de facto poloviční. A i když šel následně třicetiletý bijec přezdívaný „Mundo“ s cenou hodně dolů, bylo už pozdě.

„Pokud bude datum a šance na pořádný kemp, jdeme do toho,“ přidal se i jeho trenér a spolu-manažer Joe Gallagher. Ano, tento klan má ještě jednu motivaci navíc, čtyři roky zpět Mexičan v devíti kolech zničil – ještě v lehké střední váze – o rok staršího Callumova bratra – Liama.

Jelikož ale provázanosti není nikdy dost, nabídl Hearn protistraně – Golden Boy Boxing – Johna Rydera (28-5, 16 KO), který naposledy loni v listopadu překvapivě dvanáct kol trápil právě Calluma Smitha. A dle některých měl dokonce tento souboj vyhrát.

„Vím, že hledá soupeře a vím, že jim Johna nabídl sám Hearn. Uvidíme, co z toho bude. Canelo i Eddy Reynoso (jeho trenér) sledovali onen zápas a ihned po něm napsali, že viděli vyhrát Johna. Vlastně tam tvrdili, že je John mistrem světa, což ví i všichni ostatní,“ nechal se slyšet Tony Sims, trenér jednatřicetiletého tvrďáka z Londýna.

„Canelo Alvarez je boj, který mě momentálně zajímá ze všech nejvíce. Vím, že ho mohu porazit. A vím, že lepšího soupeře nyní nesežene. Nechci přežít, chci ho porazit. Ve střední váze jsou dva nejlepší bojovníci – Golovkin a Alvarez – a já je chci oba. Mám na to. To jsou zápasy, které musím nyní dělat,“ pronesl pro Sky Sports Chris Eubank Jr. (29-2, 22 KO).

Byť je jeho jméno jasně nejatraktivnější, mohlo by mu ublížit, že chce svoji další kariéru budovat v zámoří a že podepsal smlouvu s Premier Boxing Champions, která má s Golden Boy Boxing vše, jen ne dobré obchodní vztahy...

Ve hře mohou být ještě tvrdý Ukrajinec Sergej Derevjančenko a Američan André Dirrell, což jsou ale možnosti ve stylu „z nouze ctnost“. Japonec Rjota Murata a „GGG“ z Kazachstánu pak spíše zbožným přáním fanouškům než spekulace podložené nějakými zajímavějšímu fakty.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze