Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Canelo: Jsem připravený. Chci bojovat po celém světě! A touží po něm třeba i Spence

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo slaví výhru nad Smithem / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo slaví výhru nad Smithem / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Naprosto dominantní výkon předvedl v noci na neděli Mexičan Canelo Alvarez (54-1-2, 36 KO) a potvrdil tak, že momentálně není moc lepších boxerů. Jestli vůbec někdo takový je.

V oficiálních výdělcích jsou na tom lépe oba britští obři Anthony Joshua (24-1, 22 KO) a Tyson Fury (30-0-1, 21 KO). V popularitě na sociálních sítích dominuje dvaadvacetiletý talent Ryan Garcia (20-0, 17 KO), který shodou okolností patří nově do týmu mexické superstar.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Superstar, kterou její krajané milují. A o kterou se bijí přední promotéři poté, co dokázala ukončit smlouvu s Golden Boy Boxing a DAZN. Mimochodem, už jen tímto krokem ukázal Canelo Alvarez svoji momentální sílu a respekt v boxerském (a v zámoří i celém sportovním) světě. Není moc z řad bojovníků, kteří by něco podobného dokázali.

A kteří by se následně dokázali po více jak roční pauze vrátit podobným stylem jako Alvarez. „Byl jsem prostě lepší on. Ve všem. Nemám problém se přizpůsobit jakémukoliv stylu. Vždy jsem stoprocentně připravený na svého protivníka,“ usmíval se Alvarez po dvanáctikolové demolici do té doby neporaženého Brita, který po duelu hlesl: „Dneska bych ho neporazil ani zdravý.“

Poukazoval na skutečnost, že tvrdé údery soupeře mu už ve třetím kole rozbily levou paži, dle všeho utrhly biceps. Mexičan tak eliminoval největší zbraň Smitha, jeho dlouhý a drtivý přední hák. „Vždy budu připraven. A díky tomu budu vítězit,“ přidal muž, kterého jeho krajané milují podobně jako Filipínci svého senátora Mannyho Pacquiaa.

Canelo vs. Smith / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo vs. Smith / zdroj foto: Boxingscene.com

Canelo vs. Smith / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo vs. Smith / zdroj foto: Boxingscene.com

Možná právě do těchto končin budou následovat Alvarezovy kroky. On sám si totiž moc dobře uvědomuje, že pokud chce být globální hvězdou, musí boxovat opravdu po celém světě. A má pro to nejlepšího možného parťáka – promotéra Eddieho Hearna.

Ten má vlastní stáj Matchroom Boxing, ve které má mimochodem potenciálního soupeře – neporaženého Brita Billa Joa Saunderse –, a také je hlavním boxerským poradcem DAZN Boxing. Toto spojení je všelijaké, určitě ne bezproblémové, ale minimálně pro tuto chvíli je jednačtyřicetiletý Brit, který v pondělí odcestoval po nabitém týdnu zpět na ostrovy, za borce všech borců.

Udržel Alvareze po oné při kvůli smlouvě na 365 milionů dolarů u DAZN. A tiskovka po sobotní akci v Alamodome v San Antoniu ukázala, že toto spojenectví bude nejspíše pokračovat. Obě strany si vyměňovaly úsměvy, slovní potvrzení pak přidal Eddy Reynoso, trenér a nově také manažer Alvareze, se kterým se zná přes patnáct let.

„Podívej, chci, co chce můj tým a chce tady Eddy. Je to on, kdo mi říká, co mám dělat. A jak to dělat. Snažíme se psát historii. V krátkodobém horizontu chci všechny tituly v super střední váze, zároveň chci boxovat v Japonsku, v Africe i doma v Mexiku,“ zaznanělo od Alvareze.

„Slyšíš Eddie? Je to všechno na tobě,“ dodal s úsměvem šestačtyřicetiletý Reynoso a mrknul na vedle sedícího promotéra. Ten tak má na cestě zpět do vlasti o čem přemýšlet. Nemluvě o tom, že řeší dohodu kolem šlágru těžké váhy Joshua vs. Fury a že už 2. ledna bude u toho, až si to rozdají už zmíněný Garcia s Lukem Campbellem (20-3, 16 KO).

Nabídka soupeřů pro Canela je momentálně následující: Gennadij Golovkin (41-1-1, 36 KO), jehož neposkvrněný rekord zkazily právě až dvě bitvy s mexickým dravcem. Saunders (30-0, 14 KO), neporažený to šampion WBO v super střední váze, který už měl s Mexičanem bojovat na jaře, koronavirus ale tyto plány zhatil. A Caleb Plant (20-0, 12 KO), šampion IBF, který ale bude pás obhajovat 30. ledna proti Calebu Truaxovi (31-4-2, 19 KO).

Což by mohl být pro tuto chvíli problém, Alvarez by rád boxoval netradičně ještě před květnovým Cinco de Mayo na jaře 2021, tak aby momentálně jel ve tříměsíčních cyklech. Tato skutečnost favorizuje dvojici „GGG“ – Saunders, která navíc na rozdíl od Planta patří Hearnovi a do projektu DAZN, nikoliv ke konkurenčnímu Premier Boxing Champions (PBC).

Canelo vs. Smith / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo vs. Smith / zdroj foto: Boxingscene.com

Canelo vs. Smith / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo vs. Smith / zdroj foto: Boxingscene.com

A pak je tu další zástupce PBC – neporažený král velterové váhy Errol Spence Jr. (27-0, 21 KO), který opakovaně koketuje s posunem minimálně do lehké střední, nebo střední váhy. Velikost na tom, ostatně je o čtyři centimetry vyšší než Canelo. Problém ale je, že ten chce nyní boxovat ve váze super střední.

„Ano, viděl jsem ho, jsem rád, že tu byl. Ale realita je nyní taková, že máme jiné cíle a těmi jsou všechny pásy v super střední váze,“ stopnul tyto spekulace pro nejbližší měsíce sám nový šampiona WBC a WBA (Super).

Zdá se, že výběr se zužuje, navíc Saunders by nemusel být ochotný boxovat v Mexiku, kde by se nyní chtěl Canelo představit. I když, je pravda, že bijec přezdívaný „Superb“ už několikrát předvedl a že patří mezi ty, kteří se výzvám nevyhýbají.

A kdyby nakonec vše dopadlo tak, že si to rozdají Saunders s GGG (také o tom se spekuluje) a Plant nepřistoupí na podobné podmínky jako loni Sergej Kovaljov, jako relativně zajímavá alternativa pro boj na mexickém území by se mohl jevit střet s ex-šampionem WBC, čtyřiadvacetiletým Davidem Benavidezem (23-0, 20 KO). Ten má sice americký pas, jeho rodiče ale pocházejí z největší středoamerické země...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze