Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Canelo Alvarez je ochotný bojovat bez diváků. Golovkin to nebude, co Dirrell?

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo Alvarez / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo Alvarez / zdroj foto: Boxingscene.comLOS ANGELES – Prezident Golden Boy Boxing Eric Gomez včera v jednom z podcastů uvedl, že hlavní hvězda jeho stáje – Mexičan Canelo Alvarez (53-1-2, 36 KO) – je připraven boxovat v září v Las Vegas, ačkoliv je reálné, že se tak stane v prázdné hale bez přítomnosti fanoušků. Jméno soupeře ale prozradit nechtěl.

Shawn Porter, Dereck Chisora a řada dalších bez diváků v hledišti boxovat nechtějí. U dalších je otázkou, zda by měli bojovat za zavřenými dveřmi, když právě oni táhnout fanoušky do hal a na stadiony. Mezi tato jména patří Anthony Joshua, Tyson Fury, Manny Pacquiao, nebo právě Canelo Alvarez.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Canelo je ale zatím zápasu v září nakloněn. Momentálně o všem diskutujeme, ale je ochotný boxovat už v září. Ať s diváky v hale, nebo bez nich,“ pronesl – možná poněkud překvapivě – Gomez v jednom z mnoha podcastů (během koronavirové krize se rodily jako houby po dešti).

Překvapivé také pro to, že mexická hvězda se aktuálně pyšní nejlukrativnějších kontraktem v historii sportu, před rokem a půl si jej streamingový gigant DAZN zavázal na jedenáct zápasů garantovanou částkou 365 milionů dolarů. Jistě, většinu chce získat zpět především z televizních práv a z kapes předplatitelů, částky kolem 15 až 25 milionů dolarů za vstupné, které dokáže Alvarez generovat, také nejsou k zahození.

Bude chtít Alvarez inkasovat i s ohledem na současnou situaci garantované finance, nebo z nich alespoň pro září sleví? Zvláště, pokud nebudou diváci v hledišti?

„Uvidíme, je to choulostivé téma. Jsou bojovníci, kteří jsou rozumní a nižší výplaty přijmou. Existují ale pochopitelně tací, kteří něco takové odmítnout,“ řekl na toto téma Gomez, jehož stáj plánuje restart na sobotu 4. července. Do jaké skupiny patří Alvarez, už ale nedodal.

Stejně jako neprozradil výběr případných soupeřů pro zmíněný zářijový termín. Pokud se nestane nic neočekávaného, tak je jisté pouze to, že nedojde k završení trilogie mezi jím a Kazachem Gennadijem Golovkinem (40-1-1, 35 KO). „Ten zápas chceme, ale ne nyní. Čekáme, že nejdříve absolvujeme povinnou obhajobu pás IBF proti Polákovi Kamilu Szeremetovi (21-0, 5 KO) a pak se uvidí,“ řekl Boxingscene.com Johnathon Banks, současný kouč kazašské mlátičky.

Momentálně to nevypadá ani na původně plánovaný střet s Britem Billem Joem Saundersem (29-0, 14 KO), ke kterému mělo dojít 2. května, než jistý koronavirus SARS-CoV-2 otočil dění na naší planetě vzhůru nohama. Důvod? Byť Saunders souhlasil s relativně přiměřenou výplatou – 8 milionů dolarů – tak prostě chce Golden Boy a DAZN ušetřit.

Řešením by tak mohl být Američan Anthony Dirrell (33-2-1, 24 KO). Ten je sice bývalým šampionem WBC v super střední váze, v pětatřiceti letech je přece jen už lehce za zenitem výkonnosti. Je ale otázkou, jak tento střet přijmou fanoušci, přece jen „The Dog“ dostal naposledy – loni v září – bití od Davida Benavideze (22-0, 19 KO), současného šampiona WBC v této váze, který platí za jeden z největších talentů boxů napříč divizemi.

„Hele, je to na nich. My si počkáme. Canelo se svým týmem nyní hledají trochu něco jiného než nás. Jak to nakonec dopadne, to teď neví asi ani oni. Pro nás je důležitá obrana titulu. Duel s Canelem může být jak ve střední, tak super střední váze, druhou variantu vnímáme jako výhodu pro nás. GGG je přirozeně větším bojovníkem než Canelo,“ dodal ke spekulacím Banks.

Dle posledních zpráv je ve hře v meziváze také Ukrajinec Sergej Derevjančenko (13-2, 10 KO), který shodou okolností ve dvou zajímavých a vyrovnaných bitvách padl s Golovkinem a Danielem Jacobsem, tedy muži, jejichž skalpy už Alvarez má...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze