Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bývalý kouč Tysona: Stačilo by mu šest týdnů, a i dnes by Wildera za minutu sundal!

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson vs. WilderTyson vs. WilderNEW YORK – Známý to bývalý boxer a také trenér Jeff Fenech se vyjádřil k potenciálnímu duelu dvou knockoutérských es těžké váhy Mika Tysona a Deontaye Wildera. A na rozdíl od jiných neřešil více než dvacet let věkového rozdílu mezi oběma. Ostatně sám nejmladší mistr světa těžké váhy přiznal, že se opět zkouší vrátit do tréninkového procesu.

Vzájemné slovní půtky skrze média mezi Mikem Tysonem a Deontayem Wilderem jistě fanoušci boxu zaznamenaly. Prvně jmenovaný se mimo jiné netají tím, že je fanouškem Brita Tysona Furyho, který dostal jméno po něm. A který ukončil nadvládu Wildera nad federací WBC.

VÍCE K MIKU TYSONOVI:

„Bronzový Bombarďák“ právě tuto skutečnost těžce nesl a několikrát naznačil, že je největším knockoutérem historie boxu (ještě před únorovou prohrou s Furym). Tato srovnání se nelíbila mnohým expertům a především fanouškům. Svého bývalého rivala se pak zastal dokonce i Lennox Lewis.

Nyní – už po výprasku, který Wilderovi uštědřil Fury – zašel ještě dále Australan Jeff Fenech. Vynikající boxer, který byl blízko medaili na OH 1984 a v profesionálním ringu získal tituly mistra světa v bantamové a super bantamové váze.

„Wilder je velkým puncherem, o tom žádná, ale ve chvíli, kdy by se jeho brada potkala s pěstí Tysona, pak by byla rozdrcena,“ začal své povídání pro Sporting News muž, který odboxoval s bilancí 1-1-1 parádní trilogii s africkou legendou Azumahem Nelsonem.

„Box je teď jiný, než byl,“ pokračoval Fenech, který tímto chtěl naznačit, že dříve byli boxeři – stejně jako celá populace – méně zhýčkaní, odolnější. „Hele, Tyson Fury je skvělý bojovník, ale není to knockoutér, byť dokáže dát do svého úderu tu svoji váhu. Mike Tyson by ho zabil, ti kluci dneska nejsou na stejné úrovni,“ pokračoval muž, který přitom vedl legendární „Zvíře“ pouze do jedné bitvy. Té poslední, s průměrným Irem Kevinem McBridem.

Fenech a TysonFenech a Tyson

„Ručím vám za to, že pokud by Mikovi stačil šestitýdenní poctivý kemp, aby Wildera za minutu uspal. Fury je trochu něco jiného, je to komplexní boxer, ale Wilder? Ten má jen tu svoji pravačku a nic jiného. Ve chvíli, kdy inkasoval první úder od Mika, bylo by zaděláno na konec,“ dodal Fenech.

Je to sice velmi nepravděpodobné, přesto – kdyby se oba jeho slov chytili, šlo by o hodně zajímavou záležitost. Minimálně pro fanoušky. A vlastně i pro celý sportovní trh, který by podobná „šílenost“ mohla solidně restartovat. Navíc jak už jsme vás informovali, Tyson sám v pátek přiznal, že si opět po letech vyzkoušel boxerský trénink a rád by absolvoval nějakou exhibici. Že by už měl případného rivala?

Letos čtyřiapadesátiletý Tyson sice nestál v ringu od zmíněného souboje s McBridem (Fenech, který je jeho vrstevník završil zmíněnou trilogii s Nelsonem až tři roky poté), ovšem videa z nedávné doby ukazují, že výbušnost a dynamika pořád jako by snad vůbec neztratil – například ta s hvězdným Francisem Ngannou, pro kterého je velkým vzorem.

Navíc, ač to stále není žádný veteránský věk, tak i Wilder už pomalu, ale jistě stárne, letos v říjnu oslaví 35. narozeniny (Fury je o tři, Joshua dokonce o čtyři roky mladší) a z elity těžké váhy je vlastně starší pouze Rus Alexander Povětkin.

Co vy na to? Dali byste si na podzim raději třetí bitvu Fury – Wilder, nebo challenge Tyson – Wilder?

Tyson, Holyfield a Lewis na gala #WilderFury2Tyson, Holyfield a Lewis na gala #WilderFury2

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze