Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bývalý kouč Ruize: Wilder by ho uspal. Zůstat na vrcholu je o dřině, ne o štěstí

  • Napsal Antonín Vavrda

Andy Ruiz tréninkAndy Ruiz tréninkPRAHA – Vlastně hned čtyři velké trenéry vystřídal během své kariéry Američan s mexickými kořeny Andy Ruiz Jr. (34-2, 22 KO). Jeden z nich – Abel Sanchez – promluvil pro FightHub o možnostech prvního přemožitele Anthonyho Joshuy (24-1, 22 KO).

Freddie Roach, Abel Sanchez, Manny Robles a nyní Eddy Reynoso. Toť špičkoví trenéři, kteří se starali – či stále starají – o kariéru buclatého kluka z Imperial nedaleko mexických hranic. Buclatého kluka, který má v rukou dynamit, ovšem dlouhé roky bojoval s vlastní psychikou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

To na chvíli zlomil senzačním triumfem 1. června 2019 nad britskou hvězdou Anthonym Joshuou, aby následně opět propadl do temnot. Letos v květnu se vrátil zajímavým soubojem s Chrisem Arreolou, který ho dokázal poslat ve druhém kole do počítání a další vteřiny mu dělat pořádné problémy. Nakonec ale favorit dokázal vyhrát a ukázal kromě odolnosti (fyzické i psychické) zlepšenou kondici.

Následně stále teprve jednatřicetiletý bijec prohlásil, že by se rád potkal s Deontayem Wilderem, Luisem Ortizem, nebo Dillianem Whytem.

„Hele, nechce se utkat s Wilderem. Protože bude ležet na zádech a bude ho to fakt bolet. Víš, Tyson Fury je výjimečný talent, Andy Ruiz jím zatím není,“ řekl zkušený kouč pro videoportál Fighthub.com. „Wilder může s klidem udělat to samé, co s ním udělal Arreola, jenže v tu chvíli by to bylo pro Andyho desetkrát tvrdší pád. Poslal by ho říše snů,“ přidal příklad.

To, ale neznamená, že by svému bývalému chráněnci, který se nyní připravuje v „mexické“ partě s Canelem Alvarezem, Ryanem Garciou či Frankem Sanchezem, nevěřil. Naopak. Jen dle něj potřebuje ještě čas v tomto kempu pracovat. Skutečně pracovat.

„Doufám, že bude pokračovat v disciplíně s Eddym, protože pokud ji do něj dostane, pak bude s Andyho daleko lepší bojovník. V tuto chvíli je stále obyčejný. V dnešním boxu a sportu obecně, je jedno, jestli fotbal, baseball, nebo box, nemůžete dva měsíce tvrdě dřít a pak dva měsíce odpočívat, jít pařit, přežírat se a pak se zase vrátit. A on takto fungoval, což je ale špatně,“ rozpovídal se Sanchez na téma, které straší Ruize celou kariéru.

Zajímavý, šikovný talent, který ale hřešil na životosprávu, protože ví, že nikdy nebude hora svalů jako právě Joshua. Jak ale naznačil Sanchez, to není ani Fury, je k tomu ale třeba přidat onen faktor X. Bývalý trenér například i Gennadije Golovkina ale věří, že díky partě kolem sebe to může „Destroyer“ pochopit.

„Když vidíte Canela, tak ten hned v týdnu po zápase je opět zpět v posilovně. Je to moderní typ sportovce a od něj se musí Andy učit. Jím se musí inspirovat. Pokud to neudělá, pokud se v tom něm zlomí špatným směrem, nikdy se neposune, zůstane tím samým Ruizem, nebezpečným a zajímavým, ale nikdy nebude výjimečným šampionem,“ pokračoval.

A na závěr přidal i trošku motivační kritiky: „Víte, nikdy nebylo těžké ho trefit. Ať teď, nebo už když trénoval se mnou. Má rychlé ruce a skvělé dovednosti. Jenže tyhle dvě věci z vás mistra světa neudělají. Joshuu šokoval v den, který byl jeho, zatímco AJ neměl svůj den. Nesmí očekávat, že to bude vždy tak snadné, udržet se na vrcholu je dřina, ne štěstí.“

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze