Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Budera 'porazil' Bösela, radoval se jen chvíli. Rozhodnutí se dozvíte při živém streamu

  • Napsal Profiboxing.cz

Budera pozvánkaBudera pozvánkaPRAHA – V sobotu večer to měla být v Ptuji oslava místního boxerského klubu a legendy Dejana Zaveca, který v rodném městě uspořádal svůj první galavečer. Místo toho ale skončila akce pořádnou bouří. V hlavní roli byl také český boxer Ondřej Budera (14-20-1, 8 KO).

Souboje Ondřeje Budery s Dominikem Böselem (30-2, 12 KO) a domácího talentu Aljaze Venka (3-0-1, 2 KO) s Italem Lukou Chianconem (1-0-1) měly být ozdobou akce jednoho z nejstarších slovinských měst nedaleko hranic s Chorvatskem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Kvalitou byly. Venko s Chianconem si ve čtyřkolové hlavní řeži nic nedarovali, jenže ve chvíli, kdy se ocitl domácí borec na podlaze ringu, viděl se jeho soupeř už vítězem. Ostatně počítání ve čtyřkolovém zápase často dokáže zvrátit dění. Tentokrát také, ale jen tím směrem, že rozhodčí zvedl ruku oběma, souboj skončil remízou. A italská výprava zuřila.

Podobně jako o pár desítek minut dříve ta německá. V osmikolovém představení ve smluveném váhovém limitu do 82 kilogramů měl favorizovaný Bösel (číslo 18 polotěžké váhy), který se vrací po druhé prohře kariéry, v první polovině navrch. Jenže ta druhá pro změnu patřila českému ranaři, na světovém ratingu BoxRec.com až 204. bijec polotěžké váhy měl dle pozorovatelů navrch, dokonce rivalem dokázal dvakrát výrazně otřást.

Německá strana si přesto byla jista triumfem. Jenže ringový, kterým byl Čech Bohuslav Rückschlos, zvedl ruku Buderovi, který slavil životní triumf. Předčasně. Pod ringem se u bodových rozhodčích strhla mela a jeden z těch, který nabodoval duel pro českého chasníka, přiznal svoji chybu.

„Byli to místní nezkušení rozhodčí, kteří se zaučovali. Přepsal se, to se stát může, bohužel není k dispozici ani záznam duelu, takže je problém s tím, jej poslal na BoxRec.com jako oficiální,“ řekl k celé situaci Lukáš Konečný, generální ředitel České unie boxerů profesionálů, který celou situaci s německou stranou řeší.

Video je totiž jednou z podmínek BoxRec.com pro zápis zápasů, zvláště ve chvíli, kdy jsou kolem jeho verdiktu diskuse. „Během úterý (povídání vznikalo v pondělí odpoledne) vše chceme mít dotažené, pokud se obě strany domluví, duel zůstane nejspíše bez výsledku a oba si to zopakují. Nebo to pošleme tak, jak to je, tedy výhru Bösela,“ přidal Konečný.

„S tím, že by zápas neměl vítěze, tedy byl bez výsledku a my si to dali znovu, jsem schopen se ztotožnit. Prostě ho porazím znovu, nemám s tím problém,“ řekl pro Profiboxing.cz pardubický rodák.

Jelikož má být během úterního dne jasněji, připravili jsme pro vás od 18:00 hodin skrze náš Youtube kanál druhý živý stream. Původně jsme ho plánovali věnovat aktuálnímu dění ve světovém boxu, s ohledem na dění kolem duelu Bösel vs. Budera bude primárně o něm.

A diskutovat budeme s oběma zainteresovanými muži – Buderou a Konečným, který následně přidá i aktuální informace k dění kolem svého chráněnce Tomáše Šálka (15-2, 13 KO). Toho totiž v pátek čeká duel v anglickém Sheffieldu s domácím Kashem Alim (18-1, 9 KO) o evropský pás federace IBF. Na tomto večeru se navíc představí i Tomáš Bezvoda a celá výprava je od pondělního odpoledne už v místě konání.

Dnes po 18. hodině se tak máte nač těšit a dozvíte se opravdu bezprostřední novinky k dění v českém boxerském rybníčku, včetně všech zákulisních souvislostí, které duelu Bösel vs. Budera provází.

Ding, ding, Ring volný, 2. kolo...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze