Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Britské spojenectví proti USA! Joshua a Fury se spojí, chtějí zařídit Wilderovi nakládačku

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua chce pomoct Furymu na WilderaJoshua chce pomoct Furymu na WilderaPRAHA – Tak tohle je pecka! Brit Anthony Joshua (23-1, 21 KO) během úterního přímého přenosu ze setkání s novináři nabídl pomoct v kempu svému krajanovi Tysonu Furymu (29-0-1, 20 KO), který se chystá na odvetu s Američanem Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO). Ta je naplánovaná na 22. února do Las Vegas.

V úterý se setkal Anthony Joshua s médii, aby jim vyprávěl mimo jiné příběhy spojené s odvetou s Andym Ruizem (33-2, 22 KO), kterého dokázal 7. prosince v Dirijahu porazit hladce 3-0 na body ve dvanácti kolech.

A vzít si zpět pásy prestižních federací WBA, IBF a WBO.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Po zápase schytal kritiku od řady boxerů včetně Furyho za údajně ustrašený a příliš taktický výkon, který předvedl. Nechyběla ani slova Bena Davisona, dnes již bývalého trenéra manchesterského obra, či promotéra Boba Aruma. Ti AJ na jednu stranu alespoň za dodržení plánu boje pochválili. Oba ale přidali slova o tom, že pokud by se utkal s Furym, těžce by narazil.

Olympijský šampion z Londýna 2012 ale opakovaně ukázal, že ho podobná slova do srdce zasáhnout nedovedou. Že je bere i jako součást hry. Důkaz? Právě během úterní tiskovky totiž pronesl:

„Upřímně si myslím, že Fury má na to, aby Wildera porazil. Osobně si myslím, že pokud by na to došlo, tak Fury je pro mě těžším soupeřem než Wilder. Je rychlejší, šikovnější, nepříjemnější. Takže ano, chci, aby vyhrál. Dovedete si to představit? Náš souboj? Na britské půdě?“ navnadil nejdříve všechny přítomné.

A poté dodal: „Pokud mě Fury potřebuje a chce ve svém kempu, přijedu. Budu s ním trénovat, aby byl na Wildera co nejlépe připraven.“

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Jednatřicetiletý obr, který v listopadu 2015 ukončil více než desetiletou neporazitelnost Ukrajince Vladimira Klička, na slova svého krajana reagoval skrze instastories, které natáčel na rehabilitačním stole.

„Zrovna jsem shlédl Joshuovo vystoupení pro Sky Sports, kde říkal, že by si přál pomoct mi v případě na Wildera, abych se s ním poté utkal na britské půdě o všechny tituly,“ začal své vyprávění rozdělené do několika pasáží. Pasáží, které doprovodil i vtipnými gify. Ostatně jak jinak u něj.

„Nemám s tím absolutně problém. Anthony, až si pochutnám na Deontayi, moc rád si to dám i s tebou. A taky tě budu mít opravdu moc, moc rád ve svém kempu. Společně se postaráme o tom, aby Wildera dostal pořádnou nakládačku. Děkuji ti za nabídku a gratuluji ti ke tvé poslední výhře,“ dodal už vážněji.

Bude zajímavé, zda k tomuto nakonec skutečně dojde. Například Isaac Lowe (19-0-3, 6 KO), oblíbený to parťák Furyho a jeden z nejbližších lidí „Gypsy Kinga“ na své sociální sítě napsal: „Joshua chce spárovat s Furym. (Smích) Jestli se s ním někdy dostaneš do ringu, pak po tom už nikdy nebude chtít znovu navléct rukavice.“

A dlouholetý sparingpartner bývalého absolutního šampiona těžké váhy, Američan Eddie Chambers, k tomu přidal: „Pokud na váš sparing opravdu dojde, chci být v kempu také. Prosím, pozvěte mě.“

Reakce Wildera, současného šampiona WBC? Zatím žádná, jeho posledním příspěvkem je páteční setkání s papežem...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze