Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

BoxRec.com: další změny výpočtů zamíchaly pořadím na čele. A co český rating?

  • Napsal Profiboxing.cz

Canelo Alvarez / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo Alvarez / zdroj foto: Boxingscene.com
PRAHA – Věrní fanoušci profesionálního boxu si toho jistě všimli. Do Nového roku vstoupila také boxerská encyklopedie BoxRec.com. Ta během posledních dvou let podruhé změnila bodovací algoritmy pro výpočty do žebříčků, které jsou důležité pro bojovníky, fanoušky, ale také promotéry, manažery a matchmakery.

Razantní snížení aktuálních bodů. Toť první a zásadní poznatek při pohledu na nové žebříčky BoxRec.com, který se postupně stal uznávaný celým boxerským světem. Aby ne, vždyť v něm dohledáte výsledky až do 19. století, každý den díky práci mnoha lidí přibývají nové a nové historické výsledky.

VÍCE K BOXREC.COM:

A pochopitelně přibývají také ty aktuální.

Ostatně propočty historických výsledků zas takových změn nedoznaly. Kdo na ni ale vydělal nejvíce je Filipínec Manny Pacquiao, který je už na třetím místě hned za svým velkým rivalem (budoucím soupeřem v případě výhry nad Adrienem Bronerem?) Floydem Mayweatherem Jr. Druhé místo patří legendárnímu Archiemu Mooremu.

Následují další legendy: 4. Sugar Ray Robinson, 5. Bernard Hopkins, 6. Muhammad Ali, 7. Carlos Monzon, 8. Jose Napoles, 9. Oscar de la Hoya, 10. Joe Gans (jeden z těch nově přidaných díky starým výsledkům). Výrazný propad zaznamenal Ukrajinec Vladimir Kličko, z hranici elitní desítky až na 37. pozici.

Žebříček aktivních boxerů v elitní desítce zas takové změny nedoznal. Nejvíce katapultoval Anthonyho Joshuu, který je nově na postu světové pětky napříč vahami. Jedničkou je Canelo Alvarez, dvojkou Terence Crawford, trojkou Gennadij Golovkin a kolem AJ jsou Vasil Lomačenko z jedné strany a Alexander Usyk. Číslem 7 je Errol Spence Jr., 8. Callum Smith, 9. Shawn Porter a 10. Miguel Berchelt.

Zajímavostí budiž, že historická trojka – Manny Pacquiao – je mezi současnými boxery až třináctý.

Elitní desítka zároveň ukazuje na dominanci velterové váhy (čtyři zástupci).

A jak vypadá aktuální rating českých boxerů napříč vahami, který vám rozšířený chceme do konce června čerstvě nabízet na stránkách České unie boxerů profesionálů?

Díky své senzační výhře nad Francouzem Samuelem Kadjem dominuje Vasil Ducár, druhé místo patří Josefu Zahradníkovi, kterému příliš neuškodila ani těsná povánoční porážka ve Švýcarsku s domácí nadějí Zinem Meulim, třetí je pak navrátilec Lukáš Konečný.

Hned za ním – 4. a 5. místo – okupují budoucí soupeři Tomáš Šálek a Pavel Šour, kteří si to rozdají 6. dubna o titul domácího šampiona v těžké váze, šestý je Karel Hořejšek, sedmý Vladimír Řeznícek, osmý Marek Procházka, devátý Anatolij Hunanyan a desítku uzavírá Tomáš Bezvoda.

I z tohoto je zřejmé, že zmíněný duel Šálka se Šourem může situaci na špici českého žebříčku výrazně změnit. Nebo třeba další úpravy BoxRec.com...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze