Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

BoxRec: Tyson už je v Top 10 těžké váhy. 'Děti chtějí, abych seděl na prdeli,' směje se

  • Napsal Antonín Vavrda

Mike Tyson s nejstarším synemMike Tyson s nejstarším synemPRAHA – Neustále změny dělá boxerská encyklopedie BoxRec.com, která mimo jiné i v minulém týdnu zveřejnila exhibici Mika Tysona (50-6, 44 KO) a Roye Jonese Jr. (66-9, 47 KO) coby oficiální duel. Na chvíli...

BoxRec.com a světové ratingy doznaly za poslední roky řady změn. Dlužno dodat, že přes některé „porodní bolesti“ změn k lepšímu. A nyní se mohou radovat také fanoušci Mika Tysona, který se 12. září vrací do ringu kvůli exhibičnímu duelu s Royem Jonesem Jr.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Neustále se totiž objevuje řada těch, kteří zpochybňují jeho kvality a kvality jeho protivníků. Například i jeho bývalý trenér Teddy Atlas pronesl, že Mike Tyson nikdy neporazil špičkového soupeře na vrcholu formy a všechny své velké souboje vlastně prohrál.

BoxRec.com mu dával za pravdu, rodák z Brooklynu dlouho chyběl v historické stovce napříč vahami, a dokonce i mezi těžkými vahami byl hodně hluboko. Je třeba připomenout, že tento rating se tvoří na základě různých matematických vzorců a že obecně platí, že čím kvalitnější (výše postavené) soupeře porážíte, tím více máte sám bodů.

Současný stav?

Nedávno čtyřiapadesátileté „Zvíře“ je napříč vahami číslem 74 hned za Shanem Mosleym, mezi těžkými vahami je nad ním pouze osmička rivalů. Mimochodem, jedničkou této divize je legendární Joe Louis, který drží rekord v počtu obhajob světového titulu v řadě za sebou (27).

Až za ním je Muhammad Ali, v těsném závěsu následují Ukrajinec Vladimir Kličko a jediný neporažený šampion těžké váhy Rocky Marciano. Pátou příčku okupuje Sonny Liston, šestou Lennox Lewis, sedmou Gene Tunney a osmou Riddick Bowe. Za devátým Tysonem je Jimmy Bivins. Výrazně se třeba propadli Evander Holyfield, Vitalij Kličko, Joe Frazier či Floyd Patterson.

Mike Tyson si hraje doma na gaučiMike Tyson si hraje doma na gauči

Jen tak pro zajímavost, své postavení současného krále potvrzuje i v tomto ratingu Tyson Fury, na patnácté příčce nejvýše postavený aktivní boxer divize, následují ho Alexander Povětkin (20.), Anthony Joshua (23.), Deontay Wilder (24.) a Alexander Usyk (32.).

Ale zpět do historie. Jestliže minimálně s dvojicí na špici ratingu asi bude většina fanoušků souhlasit, další pořadí je již otázkou. Přece jen, Max Schmeling je až číslem 27, Jack Dempsey dokonce 35., pravdou ale je, že podobné žebříčky jsou zajímavé i co se týče ne tak známých jménech, které vás donutí se o nic něco dozvědět. Nebo někdo z vás zná 19. těžkou váhu BoxRec jménem Bob Pastor? Nebo 25. Melia Bettinu?

Každopádně i přes posun v ratingu, na svého rivala Tyson nemá, Roy Jones Jr. i zde potvrzuje, že patří mezi vůbec nejlepší boxery všech dob, v polotěžké váze figuruje na 4. příčce, celkově pak šestnácté. Možná i proto s comebackem nejmladšího šampiona těžké váhy historie nesouhlasí jeho vlastní děti.

„Moje děti mi radí, abych zůstal sedět doma na zadku a užíval si sportovního důchodu,“ rozesmál se v jednom z mnoha rozhovorů Tyson. „Ale víte co, já si věřím, znám ring, na rozdíl od svých dětí, které mně žádné nemůže mezi šestnácti provazy zdolat. Takže neví, o čem mluví, neznají to,“ dodala legenda.

Už za pět týdnů zjistíme, kdo měl na ranči Mika Tysona nedaleko Los Angeles pravdu: zda otec, nebo děti...

Mike Tyson ve "žraločím klipu"Mike Tyson ve "žraločím klipu"

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze