Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Boxerka Shieldsová získala MMA smlouvu: Nikoho jsem nepokousala, jdu do toho!

  • Napsal Antonín Vavrda

Claressa ShieldsováClaressa ShieldsováNEW YORK – Americká boxerka Claressa Shieldsová (10-0, 2 KO) podepsala několikaletou smlouvu s MMA organizací PFL (měl s ní smlouvu před pandemií koronaviru například Michal Martínek) a už v roce 2021 by měla dvakrát bojovat v kleci.

„Chci otestovat, co ve mně je, chci zjistit, zda mohu být mistrem světa v boxu a také šampionkou v MMA. Neříkám, že box je snadný, ale jsem na vrcholu čtrnáct let, potřebuji další motivaci,“ vysvětlila nečekanou novinku pětadvacetiletá Shieldsová v rozhovoru s Brettem Okamotem z ESPN.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

I když až tak nečekanou zase nikoliv.

Dvojnásobná olympijská šampionka, mistryně světa mezi amatéry, která prohrála pouze ve finále juniorského mistrovství světa s Britkou Savannah Marshallovou, dlouhodobě s MMA koketuje. Mezi její kamarádky a sparingpartnerky patří hvězda tohoto sportu, Brazilka Cris Cyborg Justinová.

Není tajemstvím, že by se ráda jednou v oktagonu poměřila s její krajankou a přemožitelkou, Amandou Nuňesovou, šampionkou UFC ve dvou vahách a dle mnohých nejlepší zápasníci vůbec. Přezdívkou G.O.A.T. se často a ráda tituluje také Shieldsová.

Ta v amatérech soupeřila o toto postavení s Irkou Katie Taylorovou, podobné je to také v profesionálním ringu. Čtytřiatřicetiletá rodačka z Bray je absolutní šampionkou lehké váhy, když si loni „odskočila“ pro světový pás také do lehké velterové divize. Shieldsová má doma tituly v lehké střední a super střední váze, stejně jako rivalka pak absolutně ovládla „svoji“ střední divizi.

Ovšem s ohledem na výrazný váhový rozdíl mezi oběma ženami je téměř vyloučeno, aby se někdy potkaly v přímé konfrontaci. Proto obě musí hledat výzvy jinde. Shieldsová, kterou zastupuje promotér Dmitrij Salita (sám bývalý boxer), se vydala směrem do MMA.

„Musím říct, že mé začátky s jiu-jitsu nejsou tak špatné, jak jsem si myslela. Myslela jsem, že to budu nenávidět, že mi to nepůjde, že jakmile mě někdo chytí za nohu a bude chtít stáhnout na zemi, tak ho z frustrace budu chtít kousnout, ale nestalo se tak,“ okomentovala své první tréninky na žíněnce s americkou olympioničkou ve wrestlingu, Adeline Greyovou.

Pro organizaci PFL, která zrušila kvůli pandemii koronaviru celou letošní sezonu (proto také rozvázala bez jediného uskutečněného zápasu smlouvu s Martínkem), jde o velkou rybu pro restart v příštím roce.

Jejich šampionkou ve váze do 155 liber (lehká, do 70 kg, Shieldsová bojuje v boxu v rozmezí 69,8 kg až 76,5 kg) je třicetiletá Američanka Kayla Harrisonová (8-0). Ta byla stejně jako „T-Rex“ zlatá na OH 2012 a 2016, ovšem v judu. Obě ženy tak dobře znají z amerického olympijského týmu, obě pojí přátelství.

„Pokud se ale potkáme v kleci, budeme soupeřkami. Nejdu do MMA jen mluvit a prohrávat. V boxu jsem z 88 zápasů prohrála jediný (77-1 amatéři, 10-0 profi). Jsem tu, jsem skutečná. Jsem reálná hrozba pro všechny. A udělám maximum pro to, abych to dokázala v kleci v zápasech. Až poprvé vstoupím do oktagonu, budu mít krk jako býk a budu nezničitelná. Stejně jako v ringu,“ dodala bojovně aktuálně sedmička profesionálního boxu napříč vahami dle BoxRec.com.

Profiboxing.cz eviduje Shieldsovou na třetím místě právě za Taylorovou a Portoričankou Amandou Serranovou, světovou šampionkou šesti vah. Také zde může poskočit, jak sama řekla, s boxerskou kariérou nekončí...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze