Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Boxer to není, ale bojovník ano. Provokatér Paul se v ringu střetne s Benem Askrenem

  • Napsal Antonín Vavrda

Paul vs. AskrenPaul vs. AskrenPRAHA – Slibované velké oznámení je tu. Stále teprve čtyřiadvacetiletý Youtuber a také boxer Jake Paul (2-0, 2 KO) si to 17. dubna rozdá poprvé se skutečným bojovníkem, byť půjde o zápasníka MMA. Jeho soupeřem bude už šestatřicetiletý Ben Askren, který si odbude boxerský debut.

Naháněl Dillona Danise, kamaráda a sparinga Conora McGregora. Provokoval také slavného Ira. Řekl si o Bena Askrena, který byl připravený hozenou rukavici zvednout. Následně mluvil o tom, že podepsal kontrakt s profesionálním boxerem a že se mají fanoušci nač těšit.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V úterý ESPN přišlo s rezultátem. Paul se utká s Askrenem. Už 17. dubna na americkém území. V zápase dle profesionálních boxerských pravidel na osm kol. Opět pod hlavičkou Triller, tentokrát bude promotérem známý hudebník a milovník boxu Snoop Dogg.

„Vím, že si Jake Paul užívá tu pohádku o tom, že je bojovník. Myslím, že 17. dubna se bude ze svého snu hodně brutálně probouzet, protože teprve pozná, co to znamená být bojovníkem. Žije privilegovaný život, vůbec nemá tušení o tom, co znamená být bojovník,“ nechal se slyšet Askren.

Ten si to s Paulem rozdá v desetiuncových rukavicích v menším ringu, dle všeho to bude ve váze kolem 185-190 liber (84-86 kg), tedy někde na půli cesty mezi polotěžkou a křížovou.

Šestatřicetiletý Askren bojoval v MMA ve váze velterové do 77 kilogramů, takže mírnou váhovou výhodu by měl mít jeho mladší rival. Souboj bude nesmírně zajímavý z několika hledisek.

Jak správně bijec přezdívaný „Funky“ zmínil, on bojuje celý život, od dětství se pohybuje na žíněnce. Jenže právě tato skutečnost dělá z tohoto duelu celkem lákavou podívanou. Askren je vynikající wrestler, účastník olympijských her v roce 2008, několikanásobný americký šampion. V MMA se dostal až na bilanci 19-0, získal pás šampiona Bellatoru. V roce 2019 ale utrpěl dvě těžké prohry, nejprve jej za pět vteřin ukončil Jorge Masvidal, následně uškrtil Demian Maia.

Paul vs. AskrenPaul vs. Askren

Paul je spolu s bratrem Loganem, kterého už za měsíc čeká exhibice s Floydem Mayweatherem, oblíbencem sociálních sítích, známým Youtuberem a také začínajícím zpěvákem. Před třemi lety se ale oba zamilovali do boxu, oba mají na kontě tři souboje, Jake všechny tři vyhrál – jeden exhibiční (amatérský), následně také oba profesionální. Problémem je, že vždy stál taktéž proti celebritám, nikoliv proti skutečným boxerům, či bojovníkům.

„Chtěl jsem někoho dobrého, známého. Ben je americkým šampionem v zápase, šampionem MMA dvou organizací (vedle Bellatoru vládl také ve ONE Championship), má na svém kontě méně proher než Conor McGregor. Já jsem začal boxovat dva roky zpět, ale stejně ho zbiju rychleji než Masvidal,“ kontroval mladý rodák z Clevelandu, žijící nyní s bratrem v luxusní rezidenci nedaleko Los Angeles.

„Tito kluci z MMA si myslí, že protože nějak hází údery, tak jsou bojovníci. Knockoutoval jsem basketbalovou legendu, ne bojovníky. Takže dávám lidem to, co chtějí. Vezmu si reálného bojovníka. Jsem zvědav, co budou lidé říkat poté, až skoncuji s Askrenem. Děkuji Triller Fight Clubu za to, že mi dávají šanci uspat tohoto týpka,“ přidal tradičně lehce drze Paul.

Dle ESPN i šéfa platformy Triller Ryana Kavanaugha, který organizoval loňskou exhibici Mika Tysona s Royem Jonesem Jr., kde se představil také Paul, má Askren k tomuto souboji svolení od UFC, se kterým má stále smlouvu. Krom dvou těžkých porážek si dával zástupce Roufusport/Evolte MMA loni pauzu také proto, že musel podstoupit výměnu kyčelního kloubu. Operaci úspěšně absolvoval loni v srpnu a nyní už může pomalu začít trénovat.

Před návratem do UFC na premiéru v boxerském ringu. Umlčí 17. dubna mladého Youtubera, nebo ten dostane další palivo pro své provokace?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze