Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

BOXER ROKU 2019 dle Profiboxing.cz: prvně vládne Canelo Alvarez. Těsný boj za ním

  • Napsal Profiboxing.cz

Canelo AlvarezCanelo AlvarezPRAHA – Máme tu výsledek třetí ankety vyhlášené pro roku 2019. V ní jste vybírali nejlepšího boxera přechozích dvanácti měsíců. A po dlouhé době se povedlo někomu rozrazit Východní blok.

Pouze britský obr Fury dokázal ve svém nejlepším roce, který zakončil triumfem nad Ukrajincem Vladimirem Kličkem, zlomit nadvládu východního bloku. A to tehdy ještě tvrdě bojoval s trojnásobným vítězem naší ankety, Kazachem Gennadijem Golovkinem.

Ten se letos do nominace ani nedostal, opět ale měli zástupci bývalého Sovětského svazu silnou pozici. Tentokrát ji ale dokázal přebít Mexičan Canelo Alvarez, který si v závěru roku došel pro titul mistra světa ve čtvrté váze.

Od všech hlasujících dostal celkem 25 procent hlasů, a nakonec celkem s přehledem porazil zbytek nominovaných.

O další dvě místa na stupních vítězů byl ale obrovský souboj. Na druhou příčku nakonec vynesly vaše hlasy Ukrajince Vasyla Lomačenka, vítěze z roku 2017. Nakonec jen 0,8 procenta rozhodlo o třetím místě Američana Deontaye Wildera, který tímto titěrným rozdílem předčil (10 hlasů) čtvrtého Filipínce Mannyho Pacquiaa.

Ten si ale stále může spravit chuť v poslední naší boxerské anketě, kde hledáme boxera desetiletí, a která končí o víkendu.

 

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze