Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bomba! Pála se vrací do profesionálního ringu, 26. září ho čeká hvězdný Hrgovič

  • Napsal Antonín Vavrda

Hrgovič vs. PálaHrgovič vs. PálaPRAHA – Český profesionální box čeká našlapaný závěr září. Pokud to koronavirová panika dovolí, v pátek 25. září se uskuteční galavečer Boxing Live v ústecké Slunetě. Den na to, pak v dánském Strueru vstoupí do ringu Ondřej Pála (33-5, 23 KO). Ten dostane šanci oslavit 36. narozeniny proti Chorvatovi Filipu Hrgoviči (10-0, 8 KO).

Překvapovat, to v posledních měsících Ondřej Pála umí. Loni několikaměsíční přípravu v TKBC Praha zužitkoval ve snahu vybojoval titul amatérského šampiona supertíhy, což se mu také v legendární Lucerně povedlo. Po třech naprosto dominantních výkonech se stal poprvé v kariéře mistrem republiky.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Následně přiznal, že ho láká pokusit se o olympijské hry, byl nominován do reprezentačního výběru, ovšem koronavirová pandemie tuto cestu pro zatím přehradila. Pála si tak „na stará zápasnická“ kolena zkusil svůj první amatérský šampionát také v MMA. V kleci tak úspěšný jako ve svém tradičním sportu nebyl a možná právě to – spolu se současnou situací ve světě – způsobilo současnou bombu.

Ve středu přilétla od matchmakera Toma Dallase ze Sauerland Event, známé to německé stáje, nabídka na osmikolový střet s chorvatskou hvězdou Filipem Hrgovičem. Pála si zařídil vše potřebné ohledně zdravotních prohlídek (aby nedopadl jako Erik Pfeifer v případě střetu s Danielem Duboisem) a před víkendem potvrdil, že nabídku akceptuje. „Jdu zkusit ho zbít, uvidíme, co z toho bude,“ řekl se svým typickým nadhledem.

BOXEŘI V OFICIÁLNÍM PROHLÁŠENÍ:

Filip Hrgovič: „Těším se z návratu do ringu, neboxoval jsem deset měsíců a chci přitom být co nejvíce aktivní. Těším se na zápas v Dánsku, nikdy jsem tam nebyl. Bojoval jsem v zemích celého světa, ale v Dánsku nikdy, takže se těším, že na dobytí nového území. Myslím, že jsem lepší bojovník, myslím si, že jsem nejlepší těžká váha světa a brzo to potvrdím v zápase o titul mistra světa. Pálu ale nepodcením“

Ondřej Pála: „Už jsem udělal spoustu prohlášení přes svými zápasy a mám toho dost. Všechno, co chci říct, řeknu v ringu po prvním gongu. Miluji tento sport a jdu bojovat.“

Svěřenec Michala Soukupa jej bude potřebovat. Osmadvacetiletý „Stone Man“ je zosobněním moderní těžké váhy. „Má všechno, co je třeba. Je silný, tvrdý, technický, šikovný, nemá de facto slabinu,“ vyjmenoval přednosti chorvatského obra Daniel Táborský, který se s ním utkal v amatérském ringu.

Zápas s bronzovým medailistou z Her 2016 a mistrem Evropy 2015 bude pro Pálu zajímavý ze dvou ohledů:

Svěřenec skvělého kubánského trenéra Pedra Luise Diaze ještě není tak dlouho pryč z amatérského ringu a olympijská kvalifikace by se přece jen měla po novém roce znovu rozjet. Mezi profíky zatím stihl „jen“ deset zápasů, ovšem už nyní okupuje 21. místo žebříčku BoxRec.com v těžké váze.

V elitní padesátce byl svého času také Pála, ovšem jeho poslední profesionální duel se datuje do dubna 2014. Tehdy prohrál ve třech kolech také v Dánsku s britským obrem Davidem Pricem, kterého ale dokázal v prvním kole poslat do počítání a který byl tehdy také pod smlouvou se Sauerlandem.

Podobně nadějně rozjetý duel měl také s dalším britským bouřlivákem Dereckem Chisorou o půl roku dříve, který ale skončil stejným výsledkem. Jen s tím rozdílem, že se na jeho ukončení chybou podepsal ringový Jan Christensen.

Využije Pála obrovskou šanci, který se mu naskytla i díky následkům koronavirové pandemie, a odpálí obrovskou comebackovou bombu? V sobotu 26. září dostaneme na tyto otázky odpověď.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze