Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Boj o Brooklyn! Briggs tvrdí: Mluvil jsem s Tysonem a je to oficiální, budeme bojovat

  • Napsal Antonín Vavrda

Briggs vs. TysonNEW YORK – Američan Shannon Briggs (60-6-1, 53 KO) v noci při živém vysílání na svém Instagramu oznámil, že si to v exhibičním duelu rozdá se svým krajanem a vracející se legendou Mikem Tysonem (50-6, 44 KO). „Bude to exhibice, ale stát se může všechno,“ přiznal osmačtyřicetiletý veterán přezdívaný „The Cannon“.

Za šest týdnů čtyřiapadesátiletý Mike Tyson obrátil během koronavirové pandemie boxerských svět vzhůru nohama. Nejprve oznámil svůj comeback kvůli charitativním zápasům, při kterých by chtěl vybrat peníze pro bezdomovce a „podobné pitomce, jako jsem byl já“ (myšleno závislé na alkoholu a drogách), poté šokoval dvěma tréninkovými videi.

VÍCE O COMEBACKU MIKA TYSONA:

A když následně oznámil návrat také jeho velký rival a kamarád, o čtyři roky starší Evander Holyfield, všichni ty dva už viděli v jednom ringu proti sobě.

Ne, že by se to nemohl stát. Momentálně ale má být situace jiná. „Právě jsem mluvil s Mikem Tysonem a dohodli jsme se. Je to oficiální,“ pronesl ve svém posledním streamu na Instagramu bývalý mistr světa těžké váhy, který se proslavil nejen svými pozdními knockouty, ale i těmi expresními. Byť často uměle zajištěnými.

Briggs totiž poté, co přišel o světový titul zatoužil po jiném primátu – nejvíce KO těžké váhy v prvním kole. Ano, není třeba dodávat, že tento zápis patřil dlouho Miku Tysonovi, který jich stihl 23 (ze 44 výher před limitem). Briggs jich zatím stihl 36 (z 53 triumfů před limitem).

„Já a Tyson si budeme zavazovat rukavice společně, bude to rachot, rachot v džungli, necháme mluvit své pěsti,“ lákal své posluchače Briggs, který je stejně jako Tyson rodákem z Brooklynu, konkrétně Brownsville, což je jedna z nejtvrdších newyorských čtvrtí.

Poté ale pochopitelně zvolnil. „Bude to jen charitativní akce, exhibice. Chceme vydělat peníze pro lidi, kteří je potřebuji. Nemohu říct více, ale bude to velké. Každopádně chci, aby lidé chápali, že půjde o exhibici a pak uvidíme, co bude dál,“ přiznal, že oba si tak trochu budou chtít otestovat, co v nich ještě je.

Tyson začal na jaře trénovat po deseti letech, kdy se boxerským rukavicím vyhýbal obloukem, Briggs naposledy boxoval v roce 2016. Následně měl sice domluvený zápas o titul mistra světa WBA s Portoričanem Fresem Oquendem, když už ale o něj na třetí pokus projevil nějaký promotér zájem a naplánoval ho, neprošel bijec proslavený hláškou „Let's go champ“ dopingovými testy.

„Bude to exhibice, bude pro charitu, a tak trochu zábava, ale je to Mike Tyson, o kom se tady bavíme. Pokud mě tvrdě zasáhne, klidně mi může zlomit žebro. Musíme být oba dobře připraveni. A já taky umím soupeře tvrdě trefit,“ dodal Briggs.

Dočkáme se fightu, který by rozhodně fanoušky přilákal? Mimochodem, oba mají stále nabídku na vzájemný duel v Bare Knuckle FC (pro Tysona zní na 20 milionů dolarů), ovšem dle slov Briggse, který po duel „holých kloubů“ touží a už oznámil, že si chce tento sport vyzkoušet, bude první setkání dvou legend ve sportu jim nejbližším – klasickém boxu.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze