Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Benavidez chtěl Yildirima, ten dopoval. A DAZN chce ovládnutí střední i super střední

  • Napsal Antonín Vavrda

David BenavidezDavid BenavidezPRAHA – Zajímavé věci se dějí nejen kolem opět šampiona WBC v super střední váze, Američana Davida Benavideze (22-0, 19 KO). Jak z ní, tak ze střední, se pomalu, ale jistě začíná stávat monopol jednoho silného hráče.

Čtyři top silné federace – WBC, WBA, IBF a WBO –, které uznává Mezinárodní síň slávy, díky čemuž jsou jejich pásy pro boxery tak cenné a prestižní. Stejně jako pro jejich promotéry. S ohledem na skutečnost, že i těch je povícero a někteří se zrovna nemusí, je někdy složité jednotlivé divize sjednotit.

DALŠÍ NOVINKY K DAVIDU BENAVIDEZOVI:

Ve velteru se to momentálně de facto povedlo, veškerá špička této ostře sledované váhy totiž patří pod křídla Premier Boxing Champions (PBC). Podobné je to v super pérové váze, kde má silnou pozici Top Rank Boxing, díky čemuž se sem nejspíše vrátí i Ukrajinec Vasyl Lomačenko. Elitnímu bijci této stáje totiž naopak docházejí kvalitní soupeři ve váze lehké.

A pak jsou to divize střední a super střední. V ní udělal za poslední rok řádný vítr streamingový gigant DAZN, potažmo pak Matchroom Boxing a Golden Boy Boxing, kteří jsou s ním spojeni.

„Musíme našeho monopolu v těchto vahách využít. Tak, jak to dělá PBC ve velteru a kde dělá parádní zápasy, které si užívají fanoušci po celém světě,“ řekl k tomuto tématu pro Boxingscene.com Eddie Hearn, šéf Matchroom Boxing, který úzce spolupracuje s DAZN.

Právě jejich spojení tento projekt rozjelo, ostatní se postupně přidali. Většina bojovníků, kteří mají televizní smlouvu s DAZN, se zároveň alespoň do určité míry zastoupení upsalo také Matchroom Boxing.

„Všichni máme pro střední váhu jasný plán. Završit trilogii Canela s GGG. Canelo si nyní zvolil jinou cestu, ale věřím, že se tento plán podaří uskutečnit. Jsou tu ale další kluci, Danny Jacobs, Demetrius Andrade a vlastně i Sergej Kovaljov,“ přidal Hearn a na dálku si rýpl právě do Top Ranku.

Tomu se totiž ústy majitele Boba Aruma pranic nelíbí, že při podpisu smlouvy na duel Canelo Alvarez – Sergej Kovaljov zaznělo, že ruský bohatýr by měl před kamerami DAZN odboxovat ještě minimálně další dva duely. „Krusher“ je totiž spjat právě s Top Rankem, Main Events a především ESPN.

Ta slova byla samozřejmě čistě účelová. V polotěžké váze momentálně vyjma Dmitrije Bivola (Matchroom Boxing) všichni tři zbylí světoví šampioni – vedle Kovaljova ještě Alexander Gvozdyk a Artur Beterbijev (příští týden je uvidíme proti sobě) spolupracují právě s Top Rankem a ESPN.

DAZN a Hearn se tak snaží v této divizi rozbourat monopol, po kterém naopak touží ve střední a super střední váze. A kde už ho de facto mají.

Všechny šampionské pásy ve střední váze patří pod DAZN. Vlastně jen tři zajímavá jména jsou mimo tuto sekci – Američané Jermall Charlo s Robem Brantem a Japonec Rjota Murata.

A super střední váha? Tam je na prvních pěti místech pro jistotu hned pět Britů, všechny má pod smlouvou Matchroom Boxing, respektive DAZN. Mimo jsou ze špičky jen Američané David Benavidez s Calebem Plantem, který se o víkendu oženil. A právě o prvně jmenovanému nyní Hearnovi jde nejvíce.

Šampiona WBC by strašně rád viděl proti své největší hvězdě Callumu Smithovi. Mimo jiné i pro to, že liverpoolský talent mu pohrozil v posledních týdnech odchodem, pokud nedostane pořádné, lukrativní zápasy. Ten sjednocující je pochopitelně pro všechny ten nejzajímavější.

Jenže Benavidez patří PBC. A měl bojovat proti Turkovi Avnimu Yildirimu. Tak mu to nařídila WBC, tak to chtěl on sám. Jenže tento ranař před pár dny neprošel náhodnými dopingovými testy a ze zápasu nejspíše nic nebude. „Benavidez se mi opravdu hodně líbí, duel s Callumem by byl parádní,“ přiznal britský promotér.

Povede se mu dvaadvacetiletého knockoutéra přesvědčit alespoň pro jeden duel? To už brzo zjistíme, nejdříve se ale musí „Mundo“ vypořádat 23. listopadu s krajanem Johnem Ryderem. Mimochodem, ten, ač není mistrem světa, tak je v ratingu BoxRec.com ve zmíněné elitní pětici této váhy. Benavidez je až sedmičkou...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze