Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Arum představí světu dalšího Aliho. Nico Ali Walsh: Vím, co moje jméno znamená

  • Napsal Martin Kopunec

Nico Ali WalshNico Ali Walsh
Bob Arum – kdo by neznal jméno jednoho z nejvýznamnějších promotérů v historii boxu. Muž, který v minulosti podporoval legendárního Muhammada Aliho, nyní plánuje profesionální debut jeho vnuka.

Arum v sobotu uvedl pro ESPN, že společnost Top Rank představí 14. srpna turnaj, na kterém se potřetí za posledních patnáct měsíců proti sobě postaví Andrew Moloney (21-1, 14 KO) a Joshua Franco (17-1-2, 8 KO). Ano, jde o souboj mužů, jejichž poslední duel skončil kontroverzním dvacetiminutovým zkoumáním videa, aby ani tak rozhodčí nepřišli na fakt, že Franco měl prohrát, protože jej zranil úder, nikoliv hlava soupeře.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Zajímavý příběh ale zapíše i jeden z předzápasů. Představí se v něm v profesionálním debutu Nico Ali Walsh, vnuk jedné z největších legend boxerského (i sportovního) světa.

Pro Aruma jde o určitou nostalgii, prvním zápasem, který propagoval, byl 29. března 1966 souboj „Toho Největšího“ s Georgem Chuvalem. Ali před více než 55 lety zvítězil jednomyslným bodovým rozhodnutím. Nyní, o několik generací později, bude šéf Top Rank Boxing součástí zápasu pro dalšího Aliho.

„Zní to jako zatraceně zajímavý příběh,“ řekl Arum. „Po všech těch letech.“

Sám Ali Walsh přiznal, že si nedovede představit spolupráci s někým jiným, vzhledem k historii Aruma a jeho rodiny.

„Jsem si jistý, že by mě můj dědeček nechtěl vidět u žádného jiného promotéra, než je Bob Arum,“ řekl Ali Walsh v sobotu večer. „Ve světě boxu nemůžete věřit jen tak někomu. Podívejte se, co udělal Don King s Mikem Tysonem anebo mým dědečkem. Bob Arum je jedním z těch lidí, kteří mají respekt nejen v boxu, ale i v byznysu obecně.“

„Je to prostě jeden z těch lidí, kteří mají obrovský respekt. Vždycky jsem chtěl být součástí Top Rank. Je to neuvěřitelné požehnání. Je to prostě úžasné.“

Ali Walsh uvedl, že se o této příležitosti dozvěděl teprve před dvěma týdny během tehdejšího setkání s Arumem, vůbec jejich prvního setkání. Legendární promotér zmínil o termínu 14. srpna a Ali Walsh okamžitě jeho nabídku přijal.

Arum prozradil, že to byl právě Muhammad Ali, kdo ho nastartoval k podnikání, díky čemuž se stal jedním z nejlepších boxerských promotérů v historii.

Ali Walsh oznámil svůj přestup k profesionálům v březnu loňského roku s tím, že chtěl do konce roku 2020 zápasit. Ke vší smůle udeřila celosvětová pandemie covid-19, která změnila sportovní události a časový harmonogram po celém světě.

Nico Ali WalshNico Ali Walsh

Promotér Top Ranku také uvedl, že Walsh spolupracuje se Sugar Hillem Stewardem, trenérem Tysona Furyho. Oba muži si mladý talent nesmírně pochvalují, stejně jako Mike Tyson, u kterého si mladík opakovaně zatrénoval. Za dva měsíce bude moct své nadání ukázat v profesionálním ringu. A můžete si být jisti, že bude pod velkým drobnohledem. On sám si to ale dobře uvědomuje.

„Vím, co mé příjmení znamená,“ řekl už v roce 2018 listu Chicago Sun-Times. „Je to jméno mojí rodiny.“

Dvacetiletý Ali Walsh, který by měl boxovat ve střední váze (měří 183 centimetrů) je synem Rashedy Ali Walshové, dcery Muhammada Aliho z druhého manželství s Belindou Boydovou alias Khalilah Camacho Aliové. Legendární boxer si ji vzal v roce 1967 už coby sedmnáctiletou, o rok později se páru narodila dcera Maryum „May May“ Aliová, dva roky na to dvojčata Jamillah a Rasheda.

Nico Ali Walsh je dle dostupných teprve druhým seriózním boxerským nástupníkem (sportu se věnovala většina jeho dětí či vnoučat) slavného jména. Tím prvním byla pochopitelně Laila Aliová, neporažená to legenda. Kam to dotáhne Nico Ali Walsh?

Nico Ali Walsh u Mika TysonaNico Ali Walsh u Mika Tysona

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze