Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Arum kope do Hearna: Nerozumí našemu trhu. Chavez je Hispánec, proto ho tlačí!

  • Napsal Antonín Vavrda

Bob Aruma a Eddie HearnBob Aruma a Eddie HearnNEW YORK – Hodně ostře se v těchto dnech opřel promotérský bard Bob Arum do svého rivala Eddieho Hearna, se kterým přitom v uplynulých měsících několikrát spolupracoval. Trnem v oku mu je duel Dannyho Jacobse (35-3, 29 KO) s Juliem Cesarem Chavezem Jr. (51-3-1, 33 KO), který je kvůli problémům s dopingovou kontrolou momentálně suspendován Nevadskou sportovní komisí.

Ten případ už se táhne nějaký ten pátek. Chavez Jr. totiž odmítl v říjnu náhodnou dopingovou kontrolu VADA (Nezávislá antidopingový agentura). Jako důvod uvedl, že nemá podepsanou smlouvu na žádný duel, přestože v té době se už čekalo na domluvení posledních podmínek jeho střetu s Jacobsem, na který se mohou fanoušci těšit tento pátek.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Nevadská sportovní komise (NSAC) ale tvrdila, že už měla dohodu o zápase, který se měl konat v Las Vegas, na stole, a proto bylo testování v pořádku. Třiatřicetiletého syna slavného otce, který se letos vrátil po dvouleté nečinnosti, poté NSAC suspendovala, Hearn následně duel přesunul z MGM Grand do Talking Stick Resort Arena ve Phoenixu.

Z pouště do pouště, dalo by se říct. Ovšem z problému do problému. NSAC neustále tlačí na arizonskou komisi, aby duel neposvětila, stejně tak na federace. Dlužno ale dodat, že byť je Chavezovo chování netradiční, tak do programu federace WBC a VADA byl oficiálně zapsán až 24. listopadu 2020 a duel oznámen dva týdny před tím. Zmíněná návštěva dopingových komisařů pak proběhla ještě o další dva týdny dříve...

„Chavez podepsal smlouvu a poté byl přístupný všem kontrolám. Tak, jak slíbil. Má nůž na krku. Jakékoliv porušení smlouvy znamená konec tohoto zápasu. Máme v záloze Gabriela Rosada, který je na fightcard a připraven se postavit do hlavního zápasu, pokud jeden z kluků vypadne. V době, kdy ho komisaři navštívili, nebyl zápas podepsán. A ten chlap je mimochodem kvůli své kontroverzní minulosti extrémně paranoidní,“ řekl k celému případu Hearn.

Arumovi ale tato slova nestačí. „On má silnou pozici ve Velké Británii, kde si lidé skutečně kupují lístky na box, ale tady je v háji, protože nerozumí americkému trhu a říká blbosti. A co teď dělá s Chavezem, kdy se naprosto nesmyslně vystavuje problémům s Nevadskou komisí, je toho důkazem,“ řekl Arum Boxingscene.com a dalším novinářům během víkendu v New Yorku.

„Nerespektuje pravidla. Trochu ho omlouvá, že není Američan, ale pokud chce tady podnikat, musí znát naše pravidla,“ poukazuje Arum podobně jako NSAC ne „zákon Muhammada Aliho“, který byl Kongresem přijat v roce 1999. Ten specifikuje chování promotérů a manažerů v boxu tak, aby co nejvíce chránil bojovníky proti vykořisťování a podvodům ze strany mocných. Navíc Arum tvrdí, že Chavez stále nemá licenci ve státě Arizona.

To ale druhá strana dementuje. Navíc při podrobnějším zkoumání zmíněného zákona lze zjistit, že v tomto případě k jeho porušení nedochází. Pokud tedy někdo nevnímá situaci tak, že je do všeho Chavez nucen.

„DAZN (streamingový gigant, se kterým Hearn spolupracuje) je v USA zatím v boxu neúspěšný. Důvod? Spolupracují s Hearnem, kterého poslouchají lidé, kteří boxu nerozumí. Udělali jedinou dobrou věc, podepsali Canela Alvareze. Ví, že do Mexika prodají práva za velké peníze, proto potřebují další Hispánce. A hle, odkud, že je Chavez,“ rýpl si 88letý promotér do konkurence. Jeho Top Rank totiž spolupracuje s celostátní televizí ESPN.

A na závěr ještě pichlavě dodal: „A ty (novinář) i já víme, že Chavez byl právě proti Canelovi hrozný. Nepředvedl skoro nic, žádné pořádné kombinace, údery, většina lidí v boxu se mu posmívá. Jenže mluví španělsky, tak se jim hodí do krámu.“

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze