Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ANKETA Vyberte knockout roku 2016: Canelo, neúspěšný olympionik, či Wilder?

  • Napsal Profiboxing.cz

Uspaný Artur SzpilkaUspaný Artur SzpilkaPRAHA – Ještě jednu anketu za uplynulý rok jsme nevyhlásili. Jde o tu pro mnohé nejatraktivnější – knockout roku. Jaký je náš výběr?

Jako vždycky nabízíme seznam třinácti zápasů a jako vždycky byl výběr neskutečně těžký, v prvním širším výběru bylo duelů téměř třikrát tolik. Hlasovat můžete přesně týden, tedy do půlnoci 22. února 2017.

DALŠÍ ANKETY PROFIBOXING.CZ:

16. LEDNA 2016 – DEONTAY WILDER vs. ARTUR SZPILKA – KO 9. KOLO

VIDEO SI PROHLÉDNĚTE ZDE!

Polský bijec přijel do New Yorku pro titul mistra světa. Amerického favorita skutečně potrápil, dostal ho pod největší tlak v jeho dosavadní kariéře, jenže nakonec odešel fyzicky, čehož dokázal Wilder dokonale využít. V devátém kole využil chvilkové nepozornosti unaveného Szpilky, kterého poslal čistým hákem na bradu do říše snů.

5. BŘEZNA 2016 – AVTANDIL CHURZIDCE vs. ANTOINE DOUGLAS – TKO 10. KOLO

„Buď jako Mike Tyson, musíš ho knockoutovat,“ slyšel zkušený Gruzínec s americkým pasem před posledním kolem duelu s neporaženým Antoniem Douglasem. Sedmatřicetiletý bijec žijící v Brooklynu, kde se legendární Tyson narodil, poslechl a Douglase za 33 vteřin doslova přejel jako parní válec.

2. DUBNA 2016 – ERIC MOLINA vs. TOMASZ ADAMEK – KO 10. KOLO

VIDEO SI PROHLÉDNĚTE ZDE!

Další impozantní zvrat. Polská legenda měla nabodováno, stačilo, aby přežila závěr desátého kola a poté také jedenácté s dvanáctým a mohla slavit comeback, kterým by se přiblížila ještě jednomu duelu o titul mistra světa.

Jenže Molina v závěru desátého dějství umlčel Tauron Arena svoji nejsilnější zbraní, dlouhým protaženým zadním crossem, kterým poslal Adamka do říše snů a nejspíše definitivně do důchodu, zatímco sebe k prosincovému setkání s Anthonym Joshuou. Co na tom, že v Londýně dostal krutý výprask...

15. DUBNA 2016 – MASON MENARD vs. EUDY BERNARDO – KO 3. KOLO

Na menším dubnovém galavečeru talentů pod hlavičkou Showtime si vysloužil největší pozornost Mason Menard, který ve třetím kole hodně tvrdě uspal do té doby neporaženého Eudyho Bernarda. Tímto duelem se postupně probil až k setkání se zkušeným Raymundem Beltranem, který ho ale v prosinci knockoutoval v sedmém kole. Také tento duel by klidně mohl patřit do naší ankety.

7. KVĚTNA 2016 – CANELO ALVAREZ vs. AMIR KHAN – KO 6. KOLO

VIDEO SI PROHLÉDNĚTE ZDE!

Duel lehčího britského tanečního expresu s o tři váhy větším mexickým talentem mohl dopadnout jen dvěma způsoby – bodovou výhrou prvně jmenovaného, nebo brutálním knockoutem v podání Alvareze. V Las Vegas došlo na variantu číslo dvě...

29. KVĚTNA 2016 – TONY BELLEW vs. ILUNGA MAKABU – TKO 3. KOLO

VIDEO ZÁPASU SI PROHLÉDNĚTE ZDE!

To, co se Bellewovi nepovedlo o několik měsíců dříve v rámci natáčení další série o filmovém boxerovi Rocky, zvládl na milovaném Goodison Parku v zápase o volný pás WBC v křížové váze. Nebezpečný africký knockoutér Ilunga Makabu jej poslal v prvním kole k zemi a vypadalo to, že si dokráčí k další výhře, jenže o dvě dějství později ho Bellew doslova uspal ve stoje.

11. ČERVNA 2016 – VASIL LOMAČENKO vs. ROMAN MARTINEZ – KO 5. KOLO

VIDEO SI PROHLÉDNĚTE ZDE!

Kde, kdo pochyboval o úderové síle Vasila Lomačenka, mnozí jej brali především za šikovného technika, který postupně své soupeře ničí vlastní dokonalostí. Duel se šampionem WBO v super pérové váze Romanem „Rockym“ Martinezem tyto názory rozbilo stejně tvrdě, jako „Hi-Tech“ uspal svého portorického soupeře.

2. ČERVENCE – ZULIŇA MUŇOZOVÁ vs. VANESA LORENA TABORDAOVÁ – KO 4. KOLO

VIDEO SI PROHLÉDNĚTE ZDE!

V padesátém profesionálním zápase kariéry předvedla Mexičanka Muňozová, proč je považovaná za jednu z nejlepších boxerek napříč vahami. Padesátikilová bojovnice uspala ve čtvrtém kole nepříjemnou Argentinku Vanesu Lorenu Tabordaovou. Její bilance sice není nikterak úchvatná, Tabordaová ale dělá parádní duely a mnohy prohrála či remizovala více než sporně. Muňozová ji ale zničila zcela jednoznačně a drtivě.

21. SRPNA – ERROL SPENCE JR vs. LEONARD BUNDU – KO 6. KOLO

Jako velká voda se žene velterovou vahou americký talent a olympionik z Londýna 2012, kde byl jediný vyhraný duel od medaile. Povinný vyzývatel šampiona IBF Kella Brooka si v srpnu poradil s italským veteránem Leonardem Bunduem, který o necelé dva roky dříve ještě coby neporažený evropský šampion dokázal dvanáct kol vzdorovat jinému americkému „střelci“ Keithu Thurmanovi.

3. PROSINCE 2016 – JULIUS INDONGO vs. EDUARD TROJANOVSKIJ – KO 1. KOLO

VIDEO SI PROHLÉDNĚTE ZDE!

Měl to být další zahřívací duel pro ruského „Orla“ před velkými bitvami v lehké velterové váze. Jenže levoruký Namibijec jej uspal už po 40 vteřinách, a právě on si vysloužil cestu na britské ostrovy k souboji s téměř již legendárním Rickym Burnsem, ve kterém budou ve hře hned tři světové pásy.

17. PROSINCE 2016 – HASSAN N'DAM N'JIKAM vs. ALFONSO BLANCO – KO 1. KOLO

V souboji o prozatímní titul WBA ve střední váze bylo hotovo za 22 sekund. Přesně tolik stačilo Kamerunci žijícímu v Paříži, který se neprosadil v srpnu na olympijských hrách v Riu, aby knockoutoval do té doby neporaženého Venezuelana Alfonse Blanka. Na stejném galavečeru předvedl parádní knockout také další domácí bijec Michel Soro, který ukončil v desátém kole Němce s nigerijskými kořeny Nuha Lawala.

17. PROSINCE 2016 – JOE SMITH JR vs. BERNARD HOPKINS – TKO 8. KOLO

Těžko může také v tomto seznamu chybět zápas, ve kterém mladý Američan poslal ven z ringu (čistě údery) legendu tohoto sportu a muže, který nebyl za více jak dvacetiletou kariéru ani jednou knockoutován a jehož knockdowny byly více než sporné.

23. PROSINCE 2016 – DANYK CROTEAU vs. ALEX EBANKS – KO 1. KOLO

Dva začínající místní boxeři se představili na předvánočním galavečeru v kanadském Gatineau. Druhého jmenovaného pak u štědrovečerní večeře asi ještě hodně bolela hlava poté, co ho Croteau k nadšení domácích fanoušků uspal krátce po polovině prvního kola.

Poslední měsíc roku byl na brutální knockouty asi nejbohatší, v našem širším výběru lze najít duely třeba i duely Anthonyho Joshuy s Erikem Molinou, Alexandra Povětkin s Johannem Duhaupasem či Dmitrije Kudrjašova se Santaderem Silgadem. Své místo by si v něm našel i třeba Alexander Usyk proti Thabisu Mchunuovi.

V našem širším výběru byly dále například zápasy Jermell Charlo vs. John Jackson, Murat Gassijev vs. Jordan Shimmell, Johann Duhaupas vs. Robert Helenius, Alexander Gvozdik vs. Nadjib Mohammedi, Thomas Williams vs. Edwin Rodriguez a také Adonis Stevenson právě s Williamsem, Cesar Juarez vs. Albert Pagara, Zachary Ochoa vs. Luis Joel Gonzalez nebo Joshua Franco vs. Bryan Bazan.

 

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze