Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ANKETA Vyberte boxera roku dle výběru PB.cz: Crawford, Lomačenko, Joshua…

  • Napsal Profiboxing.cz

Vasil LomačenkoVasil LomačenkoPRAHA – To nejlepší na konec? To se teprve uvidí. Poslední anketou letošního roku na našem webu je ta, ve které hledáme nejlepšího boxera posledních dvanácti měsíců. Jdeme na to...

HLASUJTE V NAŠÍ ANKETĚ NÍŽE (až do 20. ledna 2018)

DALŠÍ ANKETY PROFIBOXING.CZ:

TERENCE CRAWFORD (USA, 30 LET, 32-0, 23 KO, VELTEROVÁ VÁHA)

Hvězda třicetiletého Američana roste a roste a roste... Když v roce 2014 porazil Rickyho Burnse a poté zdemoloval také Yuriorkise Gambou, mnozí to brali ještě coby překvapení. Jenže loni si vyšlápl na Ukrajince Viktora Postola a letos nejdříve na olympijského šampiona Felixe Diaze z Dominikánské republiky, aby následně v srpnu jako teprve druhý boxer historie sjednotil tituly čtyř nejprestižnějších organizací v jedné váze – lehký velter. Letos chce dobýt váhu velterovou.

Silné stránky: Pohyb, změna střehu, dynamika
Slabé stránky: Občas zaspí v obraně

CHRIS EUBANK JR. (V. BRITÁNIE, 28 LET, 26-1, 20 KO, SUPER STŘEDNÍ VÁHA)

Syn slavného otce v roce 2017 nelenil a odboxoval hned tři souboje. V únoru zdemoloval Australana Renolda Quinlana, aby následně v létě zapsal do svého rekordu německou legendu Arthura Abrahama, kterého měl na lopatě a byl blízko tomu, aby jej ukončil před limitem. No a na závěr si vychutnal Turka Avniho Yildirima. Už za měsíc pak bude stát před další velkou zkouškou – krajanem Georgem Grovesem. Nastartuje se k dalšímu velkému roku?

Silné stránky: Výbušnost, psychika, tvrdost
Slabé stránky: Kondice, laxnost v obraně

MIKEY GARCIA (USA, 30 LET, 37-0, 30 KO, LEHKÁ VELTEROVÁ VÁHA)

Více jak dva a půl roku neboxoval kvůli sporům s bývalým promotérem Bobem Arumem. V roce 2016 se vrátil soubojem s Eliem Rojasem, aby už v lednu toho minulého ve třech kolech uspal šampiona WBC v lehké váze Dejana Zlaticanina. Že nechce ztrácet čas, potvrdil Garcia i letní bitvou s krajanem Adrienem Bronerem, kterého s přehledem zdolal 3-0 na body. Na začátku února si tak zaboxuje o pás IBF v lehkém velteru, který čerstvě drží Rus Sergej Lipinec.

Silné stránky: Rychlost, dynamika, reflexy
Slabé stránky: Náchylnost na kontry

GENNADIJ GOLOVKIN (KAZACHSTÁN, 35 LET, 37-0-1, 33 KO, STŘEDNÍ VÁHA)

Nejstarší zástupce v našem výběru, přesto stále ve špičkové formě. Kazašská mlátička si nejdříve v březnu vzala od Američana Daniela Jacobse pás šampiona WBA, aby následně v září kontroverzně remizovala s Mexičanem Canelem Alvarezem. Obě mladší hvězdy prezentující se ofenzivním stylem vsadili proti „GGG“ především na defenzivu a pohyb, přesto byly vždy v ringu tím horším boxerem.

Také pro rok 2018 má Golovkin velké plány. Jeden z nejlepších boxerů střední váhy všech dob by rád nejprve odvetu s Alvarezem a ve druhé polovině roku bitvu s Britem Billem Joem Saundersem, který má v držení pás federace WBO, poslední, který mu v jeho sbírce chybí.

Silné stránky: Síla, tvrdost, technika
Slabé stránky: Příliš spoléhá na odolnost a inkasuje zbytečné údery, nohy

ANTHONY JOSHUA (V. BRITÁNIE, 28 LET, 20-0, 20 KO, TĚŽKÁ VÁHA)

29. dubna 2017 se psaly dějiny těžké váhy. Dlouholetý král – Ukrajinec Vladimir Kličko – se ještě jednou pokusil usednout na svůj trůn, který mu už v roce 2015 sebral další ostrovní bijec Tyson Fury. V epické bitvě před více jak 90 tisíci diváků k tomu neměl v šestém kole daleko, jenže nakonec padl v kole jedenáctém a novým vládcem se stal definitivně britský knockoutér. Ten svoji vládu potvrdil i v říjnovém souboji s tvrdým a odolným Kameruncem Carlosem Takamem.

Silné stránky: Zvedák, síla, výbušnost
Slabé stránky: Kondice, odolnost

JORGE LINARES (VENEZUELA, 32 LET, 43-3, 27 KO, LEHKÁ VÁHA)

S ohledem na čas strávený v profesionálním ringu nejzkušenější boxer v našem výběru. Skvělý Venezuelan žijící v japonském Tokiu odboxoval tři z posledních pěti duelů na britské půdě, vždy slavil výhru. A když už se představil v zámoří, pak proti ostrovnímu bijci. Letos zdolal podruhé za sebou Anthonyho Crollu, aby následně v září přidal v krásném a těsném souboji skalp olympijského šampiona z Londýna Luka Campbella.

Silné stránky: Pohyb, nohy, kadence úderů
Slabé stránky: Koncentrace, odolnost

VASIL LOMAČENKO (UKRAJINA, 29 LET, 10-1, 8 KO, SUPER PÉROVÁ VÁHA)

Matrix, Hi-Tech, Nepolapitelný, Pan Dokonalý. Superlativy na tohoto ukrajinského šikulu se to ve světě profesionálního boxu jen hemží. Navíc schopnosti Lomačenka vynikají se stále silnějšími protivníky. Naposledy vyhrál na body v roce 2014 nad Thajcem Surijou Tatakhunem, proti kterému ale polovinu zápasu boxoval pouze s jednou zdravou rukou.

Od té chvíle demoluje údery i svoji dokonalostí všechny své protivníky. Letos duel s ním předčasně opustili Jason Sosa, Miguel Marriaga i hvězdný Guillermo Rigondeaux. Také on – podobně jako například Crawford či Garcia – zamíří v roce 2018 o váhu výše.

Silné stránky: Všechno
Slabé stránky: Nic

LUIS NERY (MEXIKO, 23 LET, 25-0, 19 KO, BANTAMOVÁ VÁHA)

Možná nejpřekvapivější jméno v našem seznamu, rozhodně do něj ale patří. Teprve třiadvacetiletý Mexičan chytil v roce 2017 svoji velkou šanci pořádně pevně za pačesy. V březnu knockoutoval Kolumbijce Jesuse Martineze, aby v létě poprvé vyrazil mimo svoji vlast.

Japonce Šinsukeho Jamanaku doslova rozbil ve čtyřech kolech a sebral mu před domácími fanoušky pás šampiona WBC v bantamové váze. V listopadu pak dokázal z počítání knockoutovat také nepříjemného Thajce Arthura Villanuevu a v březnu jej čeká odveta s Jamanakou. Jak jinak, opět v Japonsku.

Silné stránky: Síla, výbušnost, přední hák
Slabé stránky: Náchylný na kontry

ALEXANDER USYK (UKRAJINA, 30 LET, 13-0, 11 KO, KŘÍŽOVÁ VÁHA)

Vedle Britů a Američanů mají více než jednoho zástupce v této anketě také Ukrajinci. Usyk je jasným králem křížové váhy, která v posledních dvou letech začíná získávat na lesku. Letos nejdříve v zámoří zdolal domácí naději Michaela Huntera, aby si v září poradil v prvním kole World Boxing Super Series s Němcem Markem Huckem. Bývalou jedničku této divize přejel s obrovským přehledem, na konci ledna pak na něj čeká šampion WBC Mairis Briedis.

Silné stránky: Pohyb, nohy, kadence úderů
Slabé stránky: Chybí síla pro jednoúderové KO, náchylný na kontry

WAKSIL WANGEK (THAJSKO, 31 LET, 44-4-1, 40 KO, SUPER MUŠÍ VÁHA)

Do březnového souboje s Nikaragujcem Románem Gonzálezem tohoto Thajce de facto nikdo neznal. O devět měsíců později o něm mluví řada fanoušků boxu a ještě více expertů. Wangek zdolal Gonzáleze nejprve těsně na body, aby jej následně v září knockoutoval ve čtyřech kolech. V únoru jej čeká zápas pravdy proti Mexičanu Juanu Francisku Estradovi, jemuž jednu z jeho dvou porážek připravil právě González.

Silné stránky: Pohyb, síla úderu, kadence úderů
Slabé stránky: Kondice

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze