Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ANKETA Překvapení roku 2016: Může někdo sesadit neznámého Joa Smitha?

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Joe Smith vs. Bernard HopkinsPRAHA – Už od roku 2012 vám nabízíme několik tradičních anket tak, jak je tomu zvykem také na prestižních zahraničních boxerských webech. Nejinak tomu bude také letos. Startujeme hlasováním o největší překvapení letošního roku.

Výběr je i tentokrát více než pestrý.

9. TONY BELLEW (předzápasová bilance 26-2-1, 16 KO) vs. ILUNGA MAKABU (19-1, 18 KO)

VIDEO Z TOHOTO ZÁPASU NALEZNETE ZDE!

Byl to zápas, který měl potvrdit nesporný talent afrického knockoutéra. Proti však byl v té době pro mnohé přeceňovaný Brit Tony Bellew. Muž, kterého o jedno váhu níže dokonale vyškolil Adonis Stevenson, nakonec přes vlastní počítání dokázal Makubua přetlačit a „uspat ve stoje“ v kole číslo 3. Tímto duelem začala hvězda britského bouřliváka vstoupat, ruku v ruce s jeho popularitou. V březnu by se pak měl utkat s Davidem Hayem ve váze těžké.

8. FELIX STURM (39-5-3, 18 KO) vs. FJODOR ČUDINOV (14-0, 10 KO)

VIDEO Z TOHOTO ZÁPASU NALEZNETE ZDE!

Duel, který skončil velkou kontroverzí nejen v ringu. V souboji samotném zvítězil 2-1 na body německý vyzývatel. Opticky se o krádež jednat nemuselo, statisticky to ale bylo už jiné. Sturm vyslal méně úderů, méně zasáhl a aktivnější byl pouze v posledním kole. Po zápase navíc neprošel dopingovými testy. Samotný verdikt byl ale rozhodně překvapením.

7. MURAT GASSIJEV (23-0, 17 KO) vs. DENIS LEBEDĚV (29-2, 22 KO)

VIDEO Z TOHOTO ZÁPASU NALEZNETE ZDE!

Ruské derby ovládl verdiktem 2-1 na body mladší z dvojice, tedy Gassijev. Ruský talent svým výkonem překvapil všechny a z neznámého „ucha“, které dostalo šanci na titul, se rázem stala společně s Ukrajincem Alexandrem Usykem nejlepší křížová váha současnosti. Zápas samotný mnohé uchvátil a v pozápasových rozhovorech oba borci nevyloučili odvetu.

6. JESSIE MAGDALENO (23-0, 17 KO) vs. NONITO DONAIRE (37-3, 24 KO)

VIDEO Z TOHOTO ZÁPASU NALEZNETE ZDE!

Nonito Donaire je stálicí našeho ratingu. Pro letošní rok ho nominuje prohra s Jessiem Magdalenem. Jeho soupeř byl sice mladší, hladovější a neporažený, přesto byl favoritem „Filipínský blesk“. Prohra 0-3 na body však byla jasná. Pro Donaireho to může znamenat konec šancí na velké titulové souboje. složitá.

5. JOHN MOLINA JR. (25-4, 18 KO) vs. RUSLAN PROVODNIKOV (28-6, 23 KO)

VIDEO Z TOHOTO ZÁPASU NALEZNETE ZDE!

Další stálice v našem žebříčku. Provodnikov dokáže díky stylu dělat zápasy. Proti technickým a vyčůraným boxerům mu to ale příliš nejde. Podobně ho překvapil už Chris Algieri a rozdíl v technickém umění S Molinou byl ještě výraznější. Molinovi jeho výkon vynesl souboj s jedničkou lehkého velteru Terencem Crawfordem, kde ale už na překvapení nedošlo.

4. CHRISTIAN HAMMER (19-4, 11 KO) vs. ERKAN TEPER (16-1, 10 KO)

VIDEO Z TOHOTO ZÁPASU NALEZNETE ZDE!

Jediný zápas nejtěžší váhové kategorie v našem výběru. Měl to být po dopingové kauze pro Erkana Tepera další „rozehřívací“ zápas. Christian Hammer ale svého soka ve druhé polovině z dvanácti vypsaných kol přeboxoval a nakonec slavil těsné, leč zasloužené vítězství. Teper budiž důkazem toho, jak moc odlišný je box v čisté podobě a té, kdy si pomůžete zakázanými látkami. Německý bijec totiž ani zdaleka nepřipomínal toho borce, který o rok dříve drtivě knockoutoval Davida Priceho.

3. CARL FRAMPTON (22-0, 14 KO) vs. LEO SANTA CRUZ (32-0-1, 18 KO)

VIDEO Z TOHOTO ZÁPASU NALEZNETE ZDE!

Brit Carl Frampton po výhře v ostrovním derby nad Scott Quiggem přešel do vyšší váhové kategorie, aby zavítal mimo rodnou zem, k souboji s neporaženým favorizovaným světovým šampionem Leo Santa Cruzem. Po dvanácti kolech se nakonec z výhry senzačně radoval právě britský bojovník, který výhrou v premiérovém (titulovém) zápase v nové váhové kategorii se okamžitě zařadil mezi nejlepší bojovníky napříč váhovými kategoriemi.

2. JEZREEL CORRALES (19-1, 7 KO) vs. TAKAŠI UČIJAMA (24-0-1, 20 KO)

Nejnižším váhovým kategoriím je zemí zaslíbenou právě Japonsko. Jenže v dubnu zaskočil jejich světového šampiona v super pérové váze hodně nečekané panamský bijec Jezreel Corrales. Jeho výkony sice šly v poslední době prudce vzhůru, to, že však ukončí svého favorizovaného soupeře na konci druhého kola po třetím počítání, čekal asi opravdu málokdo. Na Silvestra se dočkáme odvety.

1. JULIUS INDONGO (20-0, 10 KO) vs. EDUARD TROJANOVSKIJ (25-0, 22 KO)

VIDEO Z TOHOTO ZÁPASU NALEZNETE ZDE!

Boxeři pod hlavičkou ruského promotéra Andreje Rjabinského přispívají do našeho žebříčku celkem pravidelně. Letos Lebeděv, vloni Kudrjašov a Čachkijev. Kdybychom nad druhým zmíněným po porážce od Oli Afolabiho definitivně nezlomili hůl, pravděpodobně by ho do našeho výběru dostala prosincová prohra s Maximem Vlasovem.

Největší senzací letošního roku, co se týče ruských boxerů, je ale prohra Eduarda Trojanovskiho. Za v té době neporaženým světovým šampionem organizace IBF a méně významné IBO v lehkém velteru přijel do Moskvy neznámý boxer z Namibie, který nikdy v životě neboxoval jinde než ve svojí domovině. Indongo ale ukončil tento souboj po půl minutě úderem, který se umístí rozhodně hodně vysoko i v kategorii KO roku.

SPECIÁLNÍ KATEGORIE – JOE SMITH JR. (aktuální bilance 23-1, 19 KO)

VIDEO ZE ZÁPASU SMITH VS. FONFARA NALEZNETE ZDE!

VIDEO ZE ZÁPASU SMITH VS. HOPKINS NALEZNETE ZDE!

K udržovacímu zápasu si letos v červnu zvolil Polák Andrej Fonfara nepříliš známého Američana Joa Smitha Jr. Jeden z nejlepších bojovníků loňského roku však tvrdě narazil. Vše podstatné se odehrálo už v prvním kole. Nejprve dokázal Fonfara svým soupeřem otřást, aby byl následně sám nachytán hrozivým pravým hákem Smitha. Ten sice dokázal s vypětím všech sil rozchodit, pokračující útok však již ne. Fonfara padl a s tím i naděje na odvetu s Adonisem Stevensonem.

To Smith na sebe senzační výhrou upozornil natolik, že si ho pro poslední duel své dlouhé kariéry vybral legendární krajan Bernard Hopkins. I ten ale možná podcenil jeho schopnosti a skvěle připravený Smith ho postupně silovými údery rozbíjel a rozbíjel, až ho v osmém kole vystřelil z ringu. Pro Hopkinse to byla v derniéře premiérová prohra před limitem. Smith se naopak těmito dvěma senzacemi během jednoho roku rázem stal jednou z nejdiskutovanějších polotěžkých vah světa.

Obě tyto výhry by do našeho žebříčku patřily. Triumf nad Fonfarou byla prvotřídní senzace a umístila by se na druhé příčce. Výhra nad Hopkinsem se sázkovým kancelářím navzdory (Smith nastupoval s kurzem 4:1) dala očekávat o něco víc a v žebříčku by se umístila na páté pozici. Dohromady ale tvoří celek, který řadí Smitha na pozici největšího překvapení roku 2016.

HLASUJTE V ANKETĚ O NEJVĚTŠÍ BOXERSKÉHO ZÁPASOVÉ PŘEKVAPENÍ ROKU 2016. Hlasovat můžete až do neděle 8. ledna 23:59 hodin.

 

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze