Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ANKETA Boxerské K.O. roku 2019: velké comebacky i drtivá síla Wildera a spol.

  • Napsal Profiboxing.cz

Knockoutovaný Luis OrtizKnockoutovaný Luis OrtizPRAHA – Je leden a s ním i tradiční to shrnutí předchozího roku skrze pravidelné ankety. Letos odstartujeme tou, ve které budete vybírat knockout roku 2019. A seznam je více než nabitý a bohužel, na mnohé povedené kousky uplynulých dvanácti měsíců se ani nedostalo.

Hlasovat můžete do neděle 19. ledna 2020 do 24:00 hodiny.

PŘEDCHOZÍ ANKETY KNOCKOUT ROKU PROFIBOXING.CZ:

LIAM WILLIAMS (19-2-1, 14 KO) vs. Joe Mullender (11-2, 5 KO – bilance před duelem) – KO 2. kolo

Šestadvacetiletý Williams byl pro duel velkým favoritem a pozici potvrdil už ve druhém kole. Nejprve byl o šest let starší Mullender počítán poté, co se snažil soupeře chytit, ten jej ale šikovně zasypával krátkými, svižnými údery. Následně duel ukončil hned po znovu pokračování první tvrdý úder.

SAM MAXWELL (10-0, 8 KO) vs. Sabri Sediri (10-0-1, 5 KO) – KO 10. kolo

Duel jako řemen ne tak známých rivalů. Maxwell byl počítán v prvním a druhém kole, jeho soupeř ho zesměšňoval, hrál si na Prince Hameda či Floyda Mayweathera. Až do závěru posledního desátého kola mu to procházelo. Pak přišel vítězný úder Maxwella, který mohl začít bouřlivě slavit. A posměšky rivalovi oplatit.

VASYL LOMAČENKO (12-1, 9 KO) vs. Anthony Crolla (34-6-3, 13 KO) – KO 4. kolo

Duel za odměnu pro britského tvrďáka, který se dokázal probít mezi elitu díky své obrovské píli a bojovnosti. Na šikulu Lomačenka ale neměl. A za svoji odvahu zaplatil hodně tvrdým knockoutem.

NONITO DONAIRE (39-5, 25 KO) vs. Stephon Young (18-1-3, 7 KO) – KO 6. kolo

„Filipínský Blesk“ sice na závěr roku prohrál finále WBSS s hvězdným Japoncem Naoyou Inouem, ovšem i tomu zle, nedobře zavařil. A o okolo zpět pak drtivě uspal Američanam Stephona Younga. Ten sice do zápasu vstoupil coby náhradník, ovšem z přípravy, na galavečeru boxovat měl, a bylo to znát. Donaireho z otočeného gardu zlobil. Než ten zápas vyřešil jediným tvrdým kontrem.

DEONTAY WILDER (42-0-1, 41 KO) vs. LUIS ORTIZ (31-2, 26 KO) – KO 7. kolo

Američan by mohl být v toto výběru hned dvakrát, také triumf nad krajanem Dominikem Breazealem byl více než působivý. Ovšem ten proti Ortizovi stavíme přece jen ještě o něco výše. Důvod? Kubánec byl aktivnější, lepší, vedl na body. Jenže chvilka nepozornosti v závěru sedmého dějství jej stála nečekaný triumf.

GABRIEL FLORES JR. (12-0, 5 KO) vs. Eduardo Pereira Dos Reis (23-5, 19 KO) – KO 3. kolo

Starší, zkušenější, ovšem pokořen. Gabriel Flores Jr. rozhodně není žádný stroj na knockouty, ovšem proti Dos Reisovi mu to ve třetím kole sedlo. A devatenáctiletý mladík je tak rázem v našem výběru.

VERGIL ORTIZ JR. (12-0, 12 KO) vs. Mauricio Herrera (24-9, 7 KO) – KO 3. kolo

Platil za jednoho z nejvíce nedoceněných boxerů od lehké po velterovou váhu. A také za jednoho z nejtvrdších a nejodolnějších. Jednadvacetiletý mladík Vergil Ortiz Jr. ale oříšek jménem Mauricio Herrera rozlousknout dovedl a jako první ho dokázal ukončit před limitem.

JOSE MARIA CARDENAS (16-4, 13 KO) vs. Antonio Vargas (10-0, 4 KO) – KO 1. kolo

Favorit byl jasný. Jenže Antonio Vargas se ani nedostal do tempa, k zemi ho poslala tvrdá pravačka Joseho Marii Cardenase a bylo po zápase. A my máme dalšího kandidáta na K.O. roku. Zvláště, když Cardenas předchozí dva duely prohrál, dva měsíce před Vargasem jej pak ukončil před limitem jeden z bratří Russellů – Gary Antonio.

BACHODIR JALOLOV vs. Richard Torrez – KO 1. kolo

Jako první profík dokázal opanovat také amatérské mistrovství světa. Teda, poté, co byl přechod mezi oběma ringy povolen. V září v Jekatěrinburgu opanoval všechny čtyři své duely, přičemž ve čtvrtfinále už v prvním kole uspal mladého Američana Richarda Torreze.

JUNIEL DORTICOS (23-1, 21 KO) vs. Andrew Tabiti (17-1, 13 KO) – KO 10. kolo

Nebyl favoritem. Mnozí mu nevěřili, hlavně po jeho prohře s Rusem Muratem Gassijevem. Jenže Dorticos ukázal, že prostě je špičkou křížové váhy. Neporažený Američan Andrew Tabiti většinu kol dominoval, jenže Kubánec si počkal na svoji šanci. Postupně bral sebevědomému rivalovi šťávu. A v desátém kole ukázal dynamit ve své paži.

MIKAEL LAWAL (10-0, 6 KO) vs. Damian Chambers (9-0, 4 KO) – KO 1. kolo

Nově zrozená organizace Ultimate Boxxer přináší stejně jako předchůdce – Prizefighter – více a více zajímavé duely. Pyramidové duely. Jeden z nich – finále v křížové váze – mezi neporaženými Mikaelem Lawalem a Damianem Chambersem ukončil jeden, drtivý úder. Parádní úder.

RYAN GARCIA (18-0, 15 KO) vs. Romero Duno (21-1, 16 KO) – KO 1. kolo

Měla to být pro Garciu možná nejtěžší zkouška dosavadní kariéry. On si s ní ale poradil po svém. Tvrdého Filipínce Romera Duna vypnul už v prvním kole a mohl začít bouřlivě slavit. Stejně jako jeho promotér Oscar de la Hoya, který v něm vidí další svoji „pokladničku na dolary“.

CANELO ALVAREZ (53-1-2, 36 KO) vs. Sergej Kovaljov (34-3-1, 29 KO) – KO 11. kolo

Další to chráněnec de la Hoyi předvedl na stejném galavečeru jako parťák ze společné šatny Garcia neméně působivý knockout proti Rusovi Sergeji Kovaljovovi. Ostatně, přesvědčte se sami.

 

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze