Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Alvarez s dolary v očích? Chavez: Jde mu o prachy, chce pětkrát více, než dají mně

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo Alvarez vs. Julio Cesar Chavez JrCanelo Alvarez vs. Julio Cesar Chavez JrPRAHA – Zdá se, že boxerský svět má novou ikonu, které jde v první řadě o tučný šek v kapse, a až v té druhé o zážitek fanoušků a kvalitu soupeře. Alespoň to naznačují slova Mexičana Julia Cesara Chaveze Jr. (50-2-1, 32 KO) směrem k jeho krajanovi Saulu Alvarezovi (48-1-1, 34 KO) a jejich plánovanému střetu 6. května letošního roku.

Už několik týdnů se o tom duelu mluví. A stále s větší vážností. Kvůli Kazachovi Gennadiji Golovkinovi se Saulu Alvarezovi nechtělo jít do střední váhy (limit do 160 liber), jelikož se na ni ještě necítil být připravený.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Kvůli krajanovi Juliu Cesarovi Chavezovi Jr. ale nemá problém s váhovým limitem 165 liber (catchweight mezi střední a super střední vahou). Proč ta změna názoru?

Větší peníze za menší riziko!

Není žádným tajemstvím, že o mexický duel Alvarez vs. Chavez Jr. Dlouhodobě usiluje nejen prezident federace WBC Mauricio Sulejman, který má blízko k Alvarezovi (a ještě blíže k Chavezovi, kde je pojí i vzdálené příbuzenské vztahy), tak Oscar de la Hoya, toho času promotér prvně jmenovaného bojovníka.

Jak navíc fanoušci boxu dobře ví, de la Hoya se stal v roce 1998 třetím přemožitelem Julia Cesara Chaveze, kterého ukončil v osmi kolech. Toho Chaveze, kterého v minulosti trénoval a poté výrazně podporoval Sulejmanův otec a předchůdce v pozici šéfa WBC José.

Na velký mexický duel by mělo dojít 6. května, problémem při jednání ale jsou finance. Respektive požadavky šestadvacetiletého mladíka přezdívaného „Canelo“.

„Jednání stále pokračují, protože z jeho strany tam není žádná ochota se rozumně domluvit. Já souhlasím s tím, že budu ten, kdo dostane méně peněz. Nemám s tím problém, dělám to pro správnou věc, protože ten zápas chtějí fanoušci vidět. Jenže on chce pětkrát tolik, co já. A upřímně, to mi nepřijde s ohledem na naši historii a kvality důstojné. Jde mu jen o prachy, o nic jiného,“ rýpl si do svého o čtyři roky mladšího rivala Chavez.

Ten se v posledních třech letech potýkal více než se soupeři sám se sebou a vlastními démony. Mluvilo se o jeho zálibě v marihuaně (na ni byl i pozitivně testován) a také tvrdších drogách a jeho absolutní neposlušnosti v tréninkovém režimu. Loni v prosinci ale překvapil, když s velkým přehledem zvládl souboj s Němcem Dominikem Britschem (32-3-1, 11 KO).

A to nejen v ringu, ale také na váze, když byl schopen udělat super střední (168 liber), přestože byl limit pro tento souboj nastavený ještě o jednu libru výše.

„Chová se jako malé rozmařilé dítě, které zajímá nejdříve výplatní šek a poté až samotný soupeř. Přitom jde o sport, o to potěšit fanoušky. Dát jim to, co si žádají. Tak se pojďme všichni konečně chovat profesionálně a ne dávat na první místo vlastní ego a bankovní konto,“ dodal Chavez Jr.

Zdá se, že zatímco on sám konečně dospěl, Alvarez se naopak stále více začíná chovat jako fracek. Shodou okolností v podobném věku, jako začal mít problémy Chavez Jr.

Rodák z Guadalajary sice dává často najevo, že on jen tím nejlákavějším boxerským zbožím, které vydělává nejvíce peněz, pravda je ale nejspíše někde jinde (o Alvarezovi se na toto téma zmiňujeme i v článku týkajícím se federací WBO a WBA připraveném na pátek).

Od souboje s Miguelem Cottem z listopadu 2015 prodej PPV (placený přenos) jeho duelů rapidně klesá de facto přímou úměrou s kvalitou jeho soupeřů. Zatímco za Cotta zaplatilo 900 tisíc fanoušků, za duel z loňského května s Amirem Khanem už jen 600 tisíc, zářijový zápas s Liamem Smithem pak zakoupilo jen 300 tisíc příznivců.

Dle mnohých tak paradoxně Canelo coby tvář boxu v zámoří dělá výběrem svých soupeřů tomuto sportu medvědí službu.

Mexická bitva s Chavezem Jr., ve které by měl být ve hře i speciální pás WBC, by mohla tento trend otočit zase směrem vzhůru. Dojde na něj ale vůbec?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze