Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Alvarez nahradí Alvareze? Ex-mistr světa souhlasí s bitvou s ex-dělníkem Smithem

  • Napsal Antonín Vavrda

Alvarez vs. SmithAlvarez vs. SmithNEW YORK – Vše nasvědčuje, že Mexičan Canelo Alvarez (53-1-2, 36 KO) v nejbližší době boxovat v polotěžké váze nebude. Pás WBO už uvolnil, federace jej chtěla vrátit do oběhu už letos. Pandemie koronaviru SARS-CoV-2 její plány změnila. I když...

Byly to smělé plány. Udělat dva eliminační souboje, jejichž vítězové by si to rozdali o volný pás mistra světa WBO v polotěžké divizi, který dlouhé roky držel Rus Sergej Kovaljov (34-4-1, 29 KO). Ten jej nejdříve na jeden zápas ponechal Eleiderovi Alvarezovi (25-1, 13 KO), následně pak jeho jmenovci Canelovi.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A je klidně možné, že tento koloběh bude pokračovat. Právě šestatřicetiletý Kolumbijec je hlavním kandidátem na možná nakonec rovnou titulový souboj.

Původně si to měl bývalý světový šampion rozdat s dalším Mexičanem Gilbertem Ramirezem (40-0, 26 KO), který byl dříve šampionem WBO v super střední váze. Zatoužil ale po dalším pásu, a tak zamířil do váhy polotěžké, ovšem aktivitou příliš nehýří, naposledy boxoval loni v dubnu. Proč?

Levoruký talent přezdívaný „Zurdo“ patří do dlouhé plejády boxerů, kteří se potýkají s menšími či většími zdravotními problémy a kteří mají problém se domluvit na pokračování promotérské smlouvy s Top Rank Boxing. Stále teprve osmadvacetiletý bijec zatoužil jít vlastní cestou, což se ale nelíbilo jeho zaměstnavateli, a tak nyní mají daleko více práce jeho právníci než on sám.

Eleider AlvarezEleider Alvarez

A tak do hry vstoupil třicetiletý tvrďák z Long Islandu, který ještě před dvěma lety vypomáhal v rodinné stavební firmě. V té době už to nebylo tak úplně kvůli penězům, ale jednoduše pro to, že chtěl. Co na tom, že už měl v kapse skalpy Andrzeje Fonfary a také legendy Bernarda Hopkinse, kterého na závěr jeho kariéry jako vůbec první ukončil před limitem.

Byť velké triumfy orámovaly i nepříjemné prohry – se Sullivanem Barrerou a Dmitrijem Bivolem, proti kterému si ani neškrtl –, do roku 2020 vstoupil cennou výhrou s počítáním nad Jessem Hartem, který předtím zdolal přesvědčivě právě Barreru a jediné dvě prohry dosavadní kariéry mu zařídil Ramirez.

Předběžně 16. července dostane šanci zapsat další. Ještě cennější skalp, Alvarez platí vedle ruské kliky za to nejlepší, co tato váha nabízí. Jejich střet by se měl uskutečnit v kongresovém centru komplexu MGM Grand v Las Vegas.

Zatím stále platí, že coby finálová eliminace o titul mistra světa. Ale možná se za měsíc ještě situace změní a WBO nakonec i stihne své plány urychlit. Vše závisí na tom, zda najdou termín Rusové Umar Salamov (25-1, 19 KO) a Maxim Vlasov (45-3, 26 KO). Ti by se měli utkat ve druhé eliminaci. S ohledem na skutečnost, že oba mají stejného manažera – Olega Bogdanova –, neměl by to být zas tak velký problém.

Kdyby ano, dle ratingu této federace jsou dalšími na řadě pánové Sergej Kovaljov, Anthony Yarde a Alexander Gvozdyk. To také není úplně k zahození...

Joe SmithJoe Smith

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze