Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

A zase vše jinak. Wilder vyhrál arbitráž, Fury se s ním musí utkat do 15. září. Co na to AJ?

  • Napsal Antonín Vavrda

Koláž Wilder, Fury a JoshuaKoláž Wilder, Fury a JoshuaPRAHA – Pokud už jste se radovali, že uprostřed léta uvidíte ikonický souboj mezi šampiony těžké váhy Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) a Anthonym Joshuou (24-1, 22 KO), pak šlo nejspíše opět o předčasné pocity. V pondělí večer totiž zámořská média oznámila, že Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) vyhrál soudní spor o třetím souboji s prvně jmenovaným.

Tak trochu v pozadí jednání o souboji Fury vs. Joshua probíhala také arbitráž, která se týkala klauzule o třetím souboji mezi současným šampionem WBC a jeho posledním soupeřem. Manchesterský obr se s Wilderem utkal dvakrát, v prosinci 2018 z toho byla parádní bitva a kontroverzní remíza, v únoru 2020 ale Brit jasně dominoval a v sedmém kole ukončil duel ručník z rohu „Bronzového Bombardéra“.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Už tehdy se vědělo, že ve smlouvě o odvetě byla klauzule týkající se případného třetího souboje. Doložku mohl aktivovat poražený (v tu chvíli Wilder) do měsíce od konání druhého duelu. Američan tak učinil.

Jenže také přestal být, jakkoliv aktivní, kulíroval zranění i pošramocenou psychiku, mimo jiné se zbavil „viníka“ prohry, zkušeného kouče Marka Brelanda.

A tak na konci léta Top Rank Boxing a Frank Warren – zástupci Furyho – postupně oznámili, že doložka vypršela. Stalo se tak krátce poté, co se Fury s Joshuou potkali na Pyrenejském poloostrově a co následně světu oznámili, že se předběžně domluvili na dvou duelech ve druhé polovině roku 2021.

Wilderův tým vzápětí oznámil, že se bude proti tomu bránit u občansko-právní arbitráže. Po celou dobu, zhruba půl rok, sice průběžně probleskovaly zprávy, že její rozhodnutí může ostrovní námluvy zhatit, všichni to ale vnímali jen jako nutné zlo.

Na BoxRec.com svítil duel Fury vs. Joshua (neschválený) zhruba den:

BoxRec.comBoxRec.com

V neděli večer Fury oznámil, že mluvil se saudským princem, od kterého dostal záruky, že je jeho země připravena složit 155 milionů dolarů, které zúčastněným stranám garantuje. A řekl, že zápas směřovaný na termín 14. srpna je „ON“. Následně to potvrdila i jeho manažerská skupina MTK Global, která má ke zmíněnému princi Khalidovi blízko.

Promotéři sice mlčeli, nezávislé zdroje ale mluvily o tom, že se připravuje vše k podpisu.

24 hodin na to ale přišla tato zpráva: „Nezávislý soudce Daniel Weinstein dal u arbitráže zapravdu ve sporu Fury vs. Wilder druhého jmenovanému. Jejich třetí duel se pak musí uskutečnit do 15. září letošního roku.

Co to znamená? Problém. Ano, Britové by rozhodnutí mohli ignorovat, přece jen jde o americkou arbitráž, která se vztahuje na území Spojených států, jenže v tu chvíli by Furymu, který má amerického promotéra (Top Rank) mohly vzniknout nemalé problémy. Mimo jiné i s pracovními vízy pro pobyt v USA.

„Nemyslím si, že to bude mít vliv na dohodu Fury vs. Joshua. Je to problém Top Ranku a Boba Aruma. A celého týmu Furyho,“ řekl pro Sky Sports Eddie Hearn, promotér Joshuy. „Nevěřím, že to ovlivní tento boj,“ reagoval jeho ostrovní rival Frank Warren, který spoluvlastní práva na Furyho.

Shelly Finkel a PBC (Premier Boxing Champions) vedená Alem Haymonem, kteří stojí za Wilderem, zatím veřejně mlčí. „Nyní nemůžeme a nechceme nic komentovat,“ cituje prvně jmenovaného ESPN. Co bude následovat?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze