Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

24. 7., to je den těžké váhy pro fanoušky! Boxovat bude i Joyce, čeká ho Takam

  • Napsal Antonín Vavrda

Koláž k Joyce vs. TakamKoláž k Joyce vs. TakamPRAHA – od 24. července do 9. srpna se uskuteční v japonském Tokiu sportovní svátek – odložené olympijské hry. Promotéři boxu ale jako kdyby tento termín neřešili, nesledovali. Milovníci těžké váhy se díky tomu mohou těšit na další parádní souboj, v britské metropoli se do sebe 24. července zaklesnou Joe Joyce (12-0, 11 KO) a Carlos Takam (39-5-1, 28 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pro fanoušky boxu jde vlastně o tři zprávy v jednom:

1. Box se olympijské konkurence pranic nebojí.
2. Tuto noc se dočkáme několika fantastických duelů v těžké váze.
3. Joyce pro tuto chvíli uvolnil cestu pro souboj Anthony Joshua vs. Alexander Usyk.

Pětatřicetiletý „Juggernaut“ byl dlouhé týdny ve stejné pozici jako ukrajinský levoruký přízrak. Čekali, jak se domluví hlavní predátoři této váhy, tedy šampioni Joshua (24-1, 22 KO) a Tyson Fury (30-0-1, 21 KO). Dlouho to vypadalo na jejich vzájemný letní střet, dokonce se čekalo na oznámení, což by znamenalo, že si to Joyce rozdá s Usykem o prozatímní titul WBO.

Jenže nakonec se do všeho vložil se svojí doložkou o třetím souboji s Furym jistý Deontay Wilder, včera absolvovali už první tiskovku, a tak bylo jasné, že i další musí řešit svoji budoucnost. S ukrajinským fenoménem se nakonec utká Joshua, pokud teda nechce přijít o pás WBO (a on o něj přijít nechce), a Joyceho nyní čeká další „příprava“ – Carlos Takam. Kamerunský tvrďák s francouzským pasem žijící v nevadském Hendersonu.

PlakátPlakát

„Chci ty největší zápasy, ale ostatní se mi bohužel vyhýbají. Carlos se mnou v Las Vegas ani nechtěl spárovat, takže jsem překvapený, že do samotného zápasu jde. A bez nějakých dlouhých průtahů. Pracuje na nejvyšší úrovni opravdu dlouho, ale nyní ho čeká Juggernaut... a ten ho přejede,“ pronesl stříbrný z olympijského Ria 2016 na tiskovce, kde rival pochopitelně chyběl.

Cestování v dnešní době bohužel není tak snadné, jako před rokem a půl. Stejně jako nejsou snadné jiné věci. Krom dohody mezi oběma stranami. „Jsem nadšený z tohoto zápasu. Hej, Joe, pojďme dát fanouškům v Británii pořádně zábavnou show. Buď připraven, protože se chystám ti nadělat pořádné problémy,“ vzkázal přes Atlantik vyzývatel.

Ten sice neboxoval téměř rok, jenže dlouhodobě platí za to nejnebezpečnější, co těžká váha nabízí. Ve čtyřiceti letech je sice na ústupu výkonnosti, paradoxně mu ale delší pauzy mezi duely mohou svědčit, ostatně podobné to má řada jiných veteránů v čele s Mannym Pacquiaem. Navíc je jisté, že Takam přijde do duelu maximálně připraven, jinak to ani neumí.

Joyce na tiskovceJoyce na tiskovce

Joyce na tiskovceJoyce na tiskovce

Důkazem budiž, že z pozice náhradníka ve svém posledním duelu jasně přeboxoval nažhaveného Jerryho Forresta, nebo v roce 2017 vzdoroval deset kol Anthonymu Joshuovi, který se měl původně utkat s Bulharem Kubratem Pulevem (od začátku ale bylo jasné, že na duel nejspíše nedojde, a tak Takam dlouhodobě připraven coby náhradník).

„Všichni víme, co v sobě Takam skrývá za nebezpečí. Joe bude muset být maximálně připraven. Navíc bojuje o hodně, pokud vyhraje, stane se povinným vyzývatelem WBO,“ přidal promotér večera Frank Warren. Ten bude mít hodně napilno – nejen nyní, ale také právě 24. července.

Je totiž mimo jiné také spolu-promotérem Tysona Furyho, který se pár hodin nato utká v Las Vegas s Deontayem Wilderem. Na této akci jsou navíc plánované celkem čtyři špičkové duely v těžké váze. A na ostrovech bude akci vysílat stejně jako londýnské gala stanice BT Sport. Holt, milovníci této divize budou mít hodně dlouhou noc...

Takam k zápasuTakam k zápasu

Joyce k zápasuJoyce k zápasu

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze