Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Zlomený a vzteklý Conor: To není konec. Poirier: Výhrůžky smrtí jsou ubohé

  • Napsal Antonín Vavrda

Koláž Poirier vs. McGregor 3Koláž Poirier vs. McGregor 3PRAHA – Hlavní duel galavečer UFC 264 měl v sobě hodně emocí. Přitom trval pouhých 300 vteřin. V závěru prvního kola si totiž Conor McGregor zlomil holenní kost a musel třetí souboj s Dustinem Poirierem vzdát. Podruhé za sebou s ním prohrál.

Už během neděle absolvoval irský bouřlivák, který v tomto týdnu oslaví Kristova léta (33 let), operaci zraněné holenní kosti na levé noze. Že by ale v jeho případě došlo s tímto věkem k uklidnění, to rozhodně ne.

DALŠÍ NOVINKY Z KLECE:

Jako kdyby mu rozpumpovaly krev davy zámořských fanoušků, které poprvé po více jak roce zaplnily arénu na jeho souboj. Lasvegaská T-Mobile Aréna praskala ve švech v očekávání velké akce. A vlastně se i dočkala, byť byla hodně krátká.

McGregor, kterému v lednu při druhém vzájemném setkání Poirier „vzal“ skvělými kopy (především calf-kicky) přední nohu, do soupeře vletěl. Byl aktivní. A kopal. Více než v posledních pěti, šesti zápasech dohromady. Už po dvaceti vteřinách mu ale soupeř ukázal na levačku poté, co dle vlastních slov uslyšel křupnutí.

„Cítil jsem to. Upozornil jsem ho na to. Jsem si jistý, že díky tomu vše nakonec skončilo,“ pronesl po duelu vítěz, který se může těšit na titulovou bitvu se šampionem UFC v lehké váze Charlesem Oliveirou. Ano, všichni tuší, že sobotní soupeři se potkají ještě jednou, ale na jejich setkání kvůli zranění McGregora jen tak nedojde.

Ale zpět do klece. Bývalý šampion dvou vah byl dál aktivní, jenže postupem času se dostal do tempa i jeho soupeř, kterému se povedlo dostat boj na zem. Respektive ho tam dostal sám McGregor, který se pokusil vyhrát naskočeným škrcením, ale neúspěšně. Poté se celkem solidně bránil ze zad proti tvrdým ranám a loktům Poiriera, především jeho up-kicky zespoda byly zajímavé a nebezpečné.

V závěru pětiminutovky se ale duel dostal zpět na nohy. O pár vteřin později se McGregor předvedl předpisové vytočení za úderem ze své levačky, jenže jeho levačka úder nezavřela, ale zlomila se v kotníku. „Notorious“ padl s bolestivou grimasou zády k pletivu, přežil následný chvilkový tlak a po klaksonu ukázal na svoji nohu.

Bylo jasné, že je konec. Že se pokračovat nebude. Následné opakované záběry ukázaly, jeho holenní kost byla zlomená už před úderem a došlápnutí. Že by duel nepokračoval dál tak, jako tak.

„Stopka od doktora, stopka od doktora,“ bouřil s důraznými gesty McGregor krátce před vyhlášením výsledků, na kterém pochopitelně po boku Herba Deana chyběl. Dočkal se, stále tak platí, že na čisté K.O. prohrál se stejným soupeřem jen letos v lednu. Byť je pravda, že ani tento verdikt neuznává.

Přesto v tu chvíli působil skoro až komicky. Stejně jako při odchodu z arény na nosítkách, kdy se zdravil s fanoušky. Ostatně jeden takový snímek poté zveřejnil na svých sítích s dovětkem: „Potřebujete lidi, jako já.“

Minimálně jeho soupeř, se kterým se ještě v lednu objímal, by s tímto nesouhlasil. „Není typ bojovníka, který by dokázal otočit špatně se vyvíjející duel, to všichni víme. Dokáže tě vypnout jednou ranou, v každém okamžiku je nebezpečný, ale dokáže se průběhem duelu zlomit,“ začal hodnocení prvního kola, které u dvou bodových ovládl 10-8.

Poté reagoval na dění před, během a krátce po duelu. McGregor totiž udělal známé gesto, kdy naznačil rukou zastřelení soupeře, následně ho počastovala Poiriereho manželka Jolie zdviženým prostředníčkem.

„Někomu přát smrt? Kde to jsme? Je to ubožák, ale víš, co Conore? Karma není mrcha, ale nastavuje zrcadlo. A vy v hledišti, kteří bučíte? Polibte mi prdel,“ pokračoval dvaatřicetiletý Američan, který jinak platí za slušňáka. Chování rivala ho ale poslední dny silně iritovalo. Dosud jen uvnitř, po zápase ale mohly emoce konečně ven.

„Nemám z toho ukončení ale dobrý pocit. Vznikla tady šedá zóna, ze které nemohu mít radost. Budeme zápasit znovu. Klidně na ulici. Ne proto, že urážel moji ženu, ta je tvrdší než on, ale protože říká věci, které by říkat neměl. Protože lidem přeje smrt,“ naznačil už na tiskovce, že nemá problém s tím, co zaznělo od McGregora v kleci: „Bušil jsem do něj, okopával mu nohu. Tohle ještě není konec. I kdybych ho měl vzít na ulici.“

A jelikož i prezident Dana White chce čtvrté setkání obou rivalů, tak se jej nejspíše skutečně dočkáme. S ohledem na rekonvalescenci po ošklivém zranění nejspíše až v roce 2022. A kdo ví, třeba do tohoto souboje vstoupí Poirier coby šampion. Jak už bylo zmíněno, na podzim bychom se měli dočkat jeho titulové bitvy s Oliveirou...

Před limitem pak skončily i další tři ze čtyř zápasů hlavní karty galavečera. Sean O'Malley ukončil ve třetím kole Krise Moutinha, manželka Thiaga Silvy – Jana Kunitskaja – prohrála už v první pětiminutovce s Irenou Aldanou a Tai Tuivasa po 67 vteřinách zničil Grega Hardy.

Celých patnáct minut tak trval pouze souboj Gilberta Burnse a Stephena Thompsona, ve kterém nakonec zapsal své 20. profesionální vítězství prvně jmenovaný Brazilec. Naopak „Wonderboy“ narazil po dvou výhrách v řadě a šance na další titulovou bitvu se mu nejspíše v osmatřiceti letech definitivně vzdálila.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA UFC 264 NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze