Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Už žádní domácí soupeři. Vémola uškrtil Ďatelinku, zářily Szabová a Pudilová

  • Napsal Profiboxing.cz

Vítězná koláž k Oktagon 22Vítězná koláž k Oktagon 22Brno – Nejznámější český MMA zápasník Karlos Vémola bez problémů porazil v hlavním zápase akce Oktagon 22 v Brně Slováka Milana Ďatelinku. Duel, před kterým nesplnil váhový limit a přišel kvůli tomu o mistrovský pás organizace ve střední váze, ukončil „Terminátor“ již v prvním kole. Soupeře přinutil, aby se vzdal. Skvělými výkony se prezentovaly obě ženské vítězky – Slovenka Luci Szabová i Češka Lucie Pudilová.

„Všichni, co mě znáte, víte, že jsem profík nebo se snažím. Třicet let shazuji do váhy a nikdy se mi to nestalo. Všichni, co mě kritizujete, sáhněte si do svědomí. Osmdesát procent lidí v České republice má problémy s váhou. Omluvit bych se tak chtěl jen Ďatlovi,“ řekl Vémola, kterému chybělo ke splnění váhového limitu 0,6 kg.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Protože Ďatelinka s duelem přesto souhlasil, zápas se uskutečnil a favorizovaný Vémola jej ukončil za 2:12 minuty. „Milanovi trenéři udělali chybu, zápas se mnou domluvili moc brzo. A jedno mě v kleci překvapilo,“ řekl pětatřicetiletý bijec, který se aktuálně veze na vlně čtyř výher v řadě.

„Můj trenér André Reinders mi říkal: Uvidíš, začne zápas kopem. Odpovídal jsem mu, že nemůže být takový blázen, on si za tím stál, takže jsme přesně tohle cvičili dokola a dokola. Když to Milan opravdu udělal, blesklo mi to všechno hlavou. Pak to bylo od začátku do konce v mé režii.“

„Vzali jste mi pás, ale platí, že v Oktagonu je pořád jen jeden král,“ uvedl pětatřicetiletý bojovník, jenž hned nabídl slovenskému soupeři odvetu. K té ale podle vyjádření promotérů organizace prakticky jistě nedojde.

„Ano, pár klukům z Česka a Slovenska jsme dali šanci, oni zjistili, že Karlos je světový. Musíme jeho sílu respektovat, momentálně tu nemá relevantního soupeře. Dnešním dnem pro něj tedy ve střední váze na dlouhou dobu skončily zápasy s domácími borci,“ prozradil promotér Ondřej Novotný.

Až příště Vémola půjde o titul střední váhy, měl by dle plánů nastoupit proti zahraničnímu soupeři. Ještě předtím by si ovšem mohl střihnout duel s někým v domluvené, vyšší váze.

Pudilová do zápasu proti o devět let starší Fince nastoupila jako náhradnice za Polku Martu Waliczekovou a na závěrečnou přípravu měla jen tři dny. „Jak to bylo všechno narychlo, tak se ani pořádně nedokážu radovat. Nejnáročnější bylo shodit váhu a teď jsem docela unavená,“ řekla Pudilová po taktické bitvě, kterou skvěle zvládla.

Po odchodu z elitní organizace UFC vyhrála potřetí za sebou.

Lucie Pudilová po zápase na Oktagon 22Lucie Pudilová po zápase na Oktagon 22

Ještě výraznější výhru si připsala Slovenka Luci Szabová, která po 90 sekundách prvního kola nádherným kopem na krk uspala Christinu Netzaovou z Řecka. „Jsem ráda, že to vyšlo, protože jsem tento high kick trénovala na každém tréninku. A jsem vždy ráda, když se takto zúročí práce, kterou do mě někdo vkládá," uvedla Szabová, která si v Oktagonu připsala třetí výhru v řadě a opět před limitem.

Ve sledovaném zahraničním duelu porazil na body Francouz Alex Lohoré španělského soka Tata Primeru. Vítěz, který v prosinci prohrál titulovou bitvu ve střední váze po pěti kolech právě s Vémolou, na tiskovce prohlásil, že chce jít příště o titul veltrové váhy do 77 kilogramů.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY OKTAGON 22 NALEZNETE ZDE!

Alex Lohóre po vítězství na Oktagon 22Alex Lohóre po vítězství na Oktagon 22

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze