Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Poirier knockoutoval McGregora. Slaví i Chandler, Nurmagomedov se 'nudil'

  • Napsal Martin Kopunec

Poirier vs. McGregorPoirier vs. McGregorABÚ DHABÍ – Velkými překvapeními skončil první číslovaný galavečer UFC v roce 2021. Oba hlavní duely v lehké váze totiž opanovali papíroví outsideři – Dustin Poirier knockoutoval ve druhém kole Conora McGregora, zkušený debutant Michael Chandler už v úvodní pětiminutovce ukončil Dana Hookera.

Debut jako z říše snů. I tak by se dal nazvat vstup do UFC Michaela Chandlera (22-5), kterému stačila na vteřinu přesně polovina prvního kola, aby tvrdě ukončil svého protivníka. Co na tom, že byl Dan Hooker (20-10) favoritem jejich střetnutí, Chandler si došel pro svůj velký kus slávy neskutečně dominantním výkonem.

DALŠÍ NOVINKY Z KLECE:

Bývalý šampion Bellatoru, který se na svůj debut chystal již jako náhradník pro titulový souboj mezi Chabibem Nurmagomedovem a Justinem Geathjem, začal skvělým pohybem a agresivním stylem, na který tvrďák z Nového Zélandu nedokázal vůbec odpovědět.

Hooker, který byl před úvodním klaksonem veden jako šestka lehké divize, se jednoduše nedokázal ani na vteřinu dostat do zápasu. Po dvou minutách jej ke všemu čtyřiatřicetiletý Američan nachytal tvrdým hákem, který znamenal začátek konce. Po dalších tvrdých úderech na zemi se mezi oba bojovníky vložil rozhodčí Marc Goddard a bylo rozhodnuto.

„Byla ta dlouhá cesta, na které jsem zažil mnoho vzestupů a pádů,“ komentovala po zápase nová hvězda UFC. „Každá z těch předchozích zkušeností mě dovedla až sem.“

Nejen, že Michael Chandler, přezdívaný „Iron“ po vzoru Mika Tysona, naplnil všechna očekávání do něj od fanoušků i expertů vložená, udělal to ve stylu, který se ještě nepovedl nikomu před ním. Je vzpomeňte na dvě pětikolové bitvy Hookera, během kterých jej nedokázala ukončit jména jako Paul Felder a Dustin Poirier.

„Musím to ze sebe všechno dostat,“ křičel v pozápasovém rozhovoru v oktagonu Chandler. „Tohle je největší okamžik mé profesionální kariéry. Překvapení, překvapení, Conore McGregore, je tady nový král lehké divize. Dustine, tvůj čas se blíží. Chabibe, pokud se nás rozhodneš pět navštívit a získat tak bilanci 30-0, můžeš to zkusit se mnou.“

Hlavní zápas prvního číslovaného turnaje UFC letošního roku dopadl ještě větším překvapením, když Dustin Poirier (27-6) dokázal v odvetě po šesti letech knockoutovat vysoce favorizovaného Conora McGregora (22-5).

Vše začalo tak, jak se předpokládalo, bývalý šampion dvou váhových divizí ihned obsadil střed oktagonu a z různých úhlů trefoval, víceméně úspěšně svého rivala. Poirier poprvé zahrozil úspěšným takedownem, ze kterého se však McGregor bez větších problémů dostal. Větší starosti mu ovšem dělala přední noha, která pod náporem tvrdých kopů přestávala fungovat. Hvězdný Ir zakončil první kolo vítězně, zdaleka však ne dominantně.

Druhé dějství pro něj bohužel začalo špatně a Američanovi tvrdé kopy si vybraly svou daň.

„Ta noha byla úplně mrtvá,“ přiznal „Notorious“ v pozápasovém rozhovoru. „Je těžké se vracet po dlouhé době nečinnosti. Ty jeho kopy byly vážně dobré. Dustin je skvělý bojovník. Musím se z toho oklepat a vrátit se zpátky. To je přesně to, co hodlám dělat. Musím být co nejvíce aktivní, v tomhle sportu je to potřeba. Porážku je hořká pilulka, ale vrátím se.“

Zpomaleného McGregora nejprve Poirier nachytal tvrdým úderem a poté jej u pletiva bez problémů dokončil sérií úderů. Dvaatřicetiletý Ir tak poprvé ve své kariéře na knockout.

I tak slíbil, že po zbytek letošního roku zůstane aktivním. „S Dustinem završíme trilogii, přistoupím k tomu úplně jinak, protože jeho kopy na nohu mě překvapili, a špatně jsem je odhadl. Ani nevím, jestli jsem naštvaný, je to pro mě novinka. Nevím, co říct.“

„Buď se vrátí ještě hladovější než kdy dřív, nebo odejde nadobro do důchodu,“ komentoval prezident UFC Dana White situaci kolem své největší hvězdy, který inkasovala za duel garantovaných pět milionů dolarů.

Přehlížený Dustin Poirier, který vydělal pětinu, tak může slavit největší výhru své kariéry a odčinil tak prohru z roku 2014.

„Cílem bylo zápasit technicky a vyčkávat na svoji chvíli,“ komentoval svou strategii muž, který v tomto týdnu oslavil 32. narozeniny. „Žádné přestřelky, jak to mám ve zvyku. Občas se dokážu při zápase zbláznit, ale tady jsem si to nemohl dovolit. Momentálně není v naší divizi žádný šampion a já si myslím, že já a Conor jsme nejlepší bojovníci lehké váhy. Tohle byl pro mě souboj o titul. Jsem šampion.“

Stejně jako Chandler, si i Poirier připsal bonus za výkon večera. A de facto si řekli právě o zmíněný titulový souboj. Zvláště, když dle bývalého šampion Chabiba Nurmagomedova nejsou zatím ani jeden na jeho úrovni, a tak nemá důvod se vracet. Týden zpět přitom mluvil o tom, že tak učiní, pokud vítězové v těchto duelech předvedou parádní, speciální výkony...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze