Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Mercenary? Ne, McKee-otine! Talent Bellatoru dál míří za 'svým milionem dolarů'

  • Napsal Antonín Vavrda

McKee vs. Caldwell / zdroj foto: MMAjunkieMcKee vs. Caldwell / zdroj foto: MMAjunkieUNCASVILLE – V noci na pátek předvedl něco, co se jen tak nevidí. Stále teprve A.J. McKee dokázal ukončit po 71 vteřinách semifinále Grand Prix Bellatoru v pérové váze proti Darrionu Caldwellovi fantastickým způsobem. A může v klidu čekat na finále, ve kterém půjde o pás šampiona organizace a hlavně – šek na milion dolarů.

Byl to povedený galavečer. Bellator 253 nabídl skvělé zápasy, expresní ukončení, zajímavé příběhy, potvrdil novou kometu tohoto sportu, prostě nechybělo nic. Tedy až na diváky, ale to si už fanoušci bojových sportů (a nejen těch) tak nějak zvykli v podivném roce 2020.

DALŠÍ NOVINKY Z KLECE:

V hlavním předzápase dokázal Jason Jackson ve třech kolech přetlačit ex-šampiona a jednoho z nejzkušenějších zápasníků vůbec, Bensona Hendersona. Cennost tohoto skalpu pro třicetiletého Jamajčana nesnižuje ani fakt, že bývalý šampion lehké váhy UFC vzal duel na poslední chvíli a ve velteru.

„Ukázal jsem svoji vyspělost. Ukazuje to, že jsem od chvíle podepsání smlouvy s Bellatorem dospěl. Rostu a rostu, což jsem tentokrát jasně ukázal. Porazit někoho takového podobným způsobem...,“ usmíval se muž, který přitančil do klece ve stylu reggae. „Myslím, že jsem dokázal, že patřím v Bellatoru k tomu nejlepšímu ve velteru i v lehké váze. A chci to ukazovat každý zápas,“ dodal spokojeně bijec přezdívaný „The Ass-kicking Machine“.

Že patří k tomu nejlepšímu vůbec v pérové váze napříč všemi organizacemi chvíli poté ukázal A.J. McKee. Darrion Caldwell je vše, jen ne nazdárek. Přesto jej „Mercenary“ (Žoldák) doslova přejel. Naprosto suverénně, soustředěně, výjimečně.

Dvaatřicetiletý ex-šampion Bellatoru v bantamové váze, který ale během celé kariéry koketuje také s vahou pérovou, vlastně ani nevěděl, jak o sedm let mladšímu soupeři vlezl do vítězné techniky. Ale věděl, že pokud se nechce prospat, musí odklepat. Na což vítěz rozhodčího Kevina MacDonalda s klidem sobě vlastním nejprve upozornil, aby poté soupeře pustil a začal slavit.

Už 17. vítězství kariéry. „Nikdy jsem nic takového neviděl. Klidně by se to mohlo jmenovat McKee-otine. Viděl jsem toho opravdu hodně, ale tohle? Ptal jsem se i Johna McCarthyho (velezkušený rozhodčí, nyní expert CBS) a ani on nečekal, co se stane. Podobně tak Josh Thompson. A ještě to udělal s takovým klidem, přehledem,“ kroutil nad ukončením zápasu hlavou šéf Bellatoru Scott Coker.

McKee předvedl techniku „neck crank“, ovšem z pozice, kdy je k vidění opravdu výjimečně. A navíc se k ní dostal naprosto cíleně, trpělivě, vlastně od chvíle, kdy se snažil získat Caldwell dominantní pozici na podlaze oktagonu, věděl, co chce udělat. Ostatně to potvrdil také v pozápasovém rozhovoru. A posléze na tiskovce.

„Hele, žádná gilotina. Co to Freire mele? Chlapec by se měl v tom BJJ trošku zlepšit. Není náhodou Brazilec? Je, co? Nevím no, ty jeho prohlášení z něj dělají pitomce. Jako upřímně se nemohu dočkat, až mu nakopu zadek,“ rýpl si směrem k současnému šampionovi Bellatoru v pérové váze Patriciu Freiremu alias „Pitbullovi“.

Ten před týdne ukončil po 130 vteřinách ve čtvrtfinále zmíněné pyramidy své váhy Pedra Carvalha a nyní také jeho čeká semifinále. Proti zkušenému Emmanuelu Sanchezovi, kterého už dokázal před dvěma lety porazit. Právě vítěz následně ve finále vyzve McKeeho.

„Plán je pořád stejný. Není to osobní, byť on (Freire) to tak možná bere. Chci psát historii, jsem tu pro to, abych si vzal pás, nastal můj čas. A samozřejmě chci ten šek,“ usmíval se jeden z nejtalentovanějších zápasníků MMA současnosti, který už před galavečerem s klidem v hlase přiznal: „Ano, ten milion dolarů mě motivuje. Peníze mě motivují. Mám rád hezké a drahé věci, rád utrácím peníze, pokud je mám. Nestydím se za to.“

A kdy svoji šanci dostane? „Rád bych druhé semifinále odbyl do konce ledna a na konci března udělal poslední duel turnaje,“ nastínil Cooker plány, které – ostatně jako většinu dalších celého světa – v posledních zhruba sedmi měsících pozdržela koronavirová pandemie. Věřme, že tentokrát už proti nic a nikdo nebude. Protože pokud dojde na duel Freire – McKee půjde o vskutku špičkovou podívanou...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY BELLATOR 253 NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze