Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Létající Mach. Muradov zapsal v UFC už třetí výhru, podruhé slaví před limitem

• Napsal Profiboxing.cz

Muradov trefuje SanchezeMuradov trefuje SanchezeABÚ DHABÍ – „Český Uzbek“ Machmud Muradov (25-6) zapsal v noci na dnešek na Fight Island v Abú Dhabí už třetí výhru ve slavné UFC, když ve třetím kole porazil zkušeného Američana Andrewa Sancheze (12-6).

Od posledního zápasu v UFC dělila Muradova více než roční pauza, podzimní souboj s Kevinem Hollandem mu překazil pozitivní test na covid-19.

DALŠÍ NOVINKY Z KLECE:

Ovšem stejně jako v prosinci 2019, kdy knokautoval Trevora Smithe, i nyní Muradov zvítězil před vypršením časového limitu ve třetím kole. Po sérii pěstních úderů a naskočeného kolene zasáhl do průběhu duelu rozhodčí, čímž po 12 minutách a 59 sekundách uznal Muradovovu dominanci a třetí vítězství ve střední váze UFC.

„Potřetí jsem dostal nabídku na zápas na poslední chvíli. Když mi dáte víc času, třeba tři měsíce, připravím se ještě lépe. Děkuju i českým fanouškům za podporu. Co dál? Jsem připravený na kohokoliv,“ řekl Muradov.

Na Sancheze měl zhruba měsíc přípravy. V prvním kole těžil Muradov z lepšího pohybu a rychlejších úderů, rozdal pár kopů, ubránil pokusy o strhnutí k zemi a hrozil zejména z pravé zadní ruky.

Ve druhém kole mírně zpomalil, čas na vydechnutí mu dal soupeřův kop mezi nohy, který potřeboval Muradov chvíli vychodit. Do třetího kola pak Sanchez vstupoval s natrženým nosem.

Po druhé minutě závěrečného kola trefil Muradov pravou zadní rukou Sancheze tak tvrdě, že se Američan sotva udržel na nohách a jen vrávoral. 30letý Uzbek jej natlačil ke kleci naskočeným kolenem, kde jej zasypal dalšími a finálními údery.

Muradov po vítězství vyskočil z klece, zavolal si k sobě prezidenta Danu Whitea, požádal jej o sledování na Instagramu. „Dobrý zápas,“ pochválil ho White.

„Nejsem úplně spokojený, měl jsem problémy s dýcháním, asi jsem se úplně neaklimatizoval. Nakonec mi ale vše vyšlo, ve druhém i třetím kole jsem mu ublížil,“ zhodnotil duel Muradov.

CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE NA WWW.SPORT.IDNES.CZ ZDE!