Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Miocic rychle ukončil Overeema, Werdum se pustil do trenéra soupeře

  • Napsal Antonín Vavrda

Miocic bije Overeema / zdroj foto: UFC.comCLEVELAND – Američan Stipe Miocic zůstává i nadále králem těžké váhy v UFC. V noci na neděli dokázal na akci s číslem 203 před domácími fanoušky v Clevelandu vyřídit během 4:27 minuty legendu bojových sportů z Amsterdamu Alistaira Overeema.

Quicken Loans Arena to jen zahučelo, když dostal šestatřicetiletý Overeem soupeře zhruba po minutě na zem krásným levým direktem a posléze do gilotiny. Navíc to vypadalo, že Miocic chtěl v tu chvíli duel vzdát, že poklepal na ruku protivníka.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Jenže se pokračovalo dále, šampion těžké váhy UFC se z trablů dokázal dostat a v závěru kola Overeema sám dostal k podlaze oktagonu a umlátil ho do bezvědomí. „Trefil mě tvrději, než jsem čekal. Dostal mě na zadek, ale jsem vyškolený se z tohoto dostat. Jsem zápasník, boxer, ale i tyto věci trénuji, abych je zvládl. Každý den,“ pronesl po triumfu čtyřiatřicetiletý bijec s chorvatskými kořeny.

Overeem si sice na tuto situaci za bučení hlediště lehce postěžoval, následně ale uznal: „Stipe byl dneska lepším bijcem. Je to velký sportovec. Je těžké, moc těžké jej porazit.“ Nizozemský obr se tak znovu nedočkal vysněného pásu světového šampiona UFC, když se k tomuto souboji prodral přes čtyři výhry v řadě včetně té poslední nad Andrejem Arlovskim.

Miocic slaví / zdroj foto: UFC.com

A co bude dále se šampionem? Cesta se zdá být celkem jasná – bitva s jedním z ex-šampionů Cainem Velasquezem či Fabriciem Werdumem. „Potřebuji dobít baterky, letos už zápasit moc nechci. Poslední měsíce byly šílené. Alistair si myslel, že jsem jen pařil, slavil titul, ale já tvrdě dřel v gymu. Děkuji svým fanouškům tady v Clevelandu, byli opravdu skvělí,“ pronesl Miocic na tiskové konferenci.

Sám se vrátil ještě ke kontroverzi, když jej Overeem poslal k zemi: „Nevím, co o tom říkal, už jsem v oktagonu nebyl. Nepamatuji si, že bych mu poklepal na ruku, jediné, co si pamatuji je to, že leží na zádech a dostává ode mne jeden úder za druhým, protože už je v bezvědomí.“

Overeem trefuje Miocice / zdroj foto: UFC.com

Neshody nabídl i hlavní předzápas – mezi již zmíněným Werdumem a Travisem Brownem. Druhé setkání obou tvrďáků během dvou let skončil stejně jako to první – tedy jasnou výhrou prvně jmenovaného na body. Mimo jiné i proto, že si Browne už v prvním dějství poranil ruku.

Souboj měl ale tak trochu nechutnou dohru. Ještě před vyhlášením výsledků se do sebe pustili devětatřicetiletý Brazilec a kouč soupeře Edmond Tarvedjan (vede například i Rondu Rouseyovou). „Řekl mi, že jsem zkurvysyn, nechápal jsem proč. Je to boxer, viděl jsem mu na očích, že mě chce udeřit, tak jsem ho kopl, chtěl jsem mít distanc,“ pronesl Werdum k incidentu, který Browne sledoval s lehce nechápavým výrazem ve tváři a po kterém byly oba týmy vyvedené z klece.

Pro poraženého šlo o druhý prohraný duel v letošním roce, celkově to má z posledních šesti duelů v UFC 2-4 a pokud se rychle nevrátí na vítěznou vlnu, mohlo by to pro čtyřiatřicetiletého bijce znamenat pozvolný konec kariéry v nejslavnější lize světa.

V té se poprvé představil slavný wrestler CM Punk alias Phil Brooks. A premiéra to pro něj nebyla dvakrát vydařená. Sedmatřicetiletého bojovníka totiž už po 134 vteřinách uškrtil o třináct let mladší nepříliš známý talent Mickey Gall, který si tak vylepšil bilanci na 3-0, přičemž všech výher dosáhl v prvním kole.

Smutný CM Punk

„V životě jsem jednou nahoře a jednou zase dole. Dneska jsem rozhodně nepředvedl maximum, na které mám. Ale to neznamená, že se vzdám, že to zabalím. Věřte mi, Gall je velmi dobrý bojovník. Já se ale vrátím, nebojte. Tohle totiž byl pro mě druhý nejlepší den v životě – hned po svatbě s mojí ženou,“ řekl muž, který se na debut chystal dva roky, v oktagonu ale nedostal příliš šanci cokoliv předvést.

Gall se mu totiž okamžitě vrhl na nohy, poslal na podlahu oktagonu a z defenzivy jej už nepustil. „Myslím, že se vrátí, pořád je to velká hvězda, přiláká fanoušky, peníze. Má jistá privilegia, i když si je nevydobyl v oktagonu, někde, kde je talentovanější, než coby ultimátní zápasník,“ dodal vítěz souboje ve velterové váze, o kterém možná ještě v budoucnu uslyšíme.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU STIPE MIOCIC VS. ALISTAIR OVEREEM


Stipe Miocic vs Alistair Overeem - Full Fight by chamellion2

VIDEO CELÉHO ZÁPASU FABRICIO WERDUM VS. TRAVIS BROWNE II.


Fabricio Werdum vs Travis Browne 2 - Full Fight by chamellion2

VIDEO CELÉHO ZÁPASU MICKEY GALL VS. CM PUNK


Phil "CM Punk" Brooks vs Mickey Gall - Full Fight by chamellion2

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze