Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Bizarnosti v kleci: rekordní japonský sumista, operace slepáku 'B52' ze Senegalu

  • Napsal Antonín Vavrda

Silák a sumistaSilák a sumistaPRAHA – Svět bojových sportů často balancuje na hraně serióznosti, a tak trochu show, kdy vstoupí do ringu či klece lidé, kteří by tam vlastně ani lézt neměli. Pro dobro tohoto náročného i pro vlastní zdraví.

Víkend zažil v kleci (ringu) dvě kuriozity, bizarnosti, vyberte si.

Pod hlavičkou polské organizace se KSW se na jejím 59. turnaji představil bývalý nejsilnější muž planety Mariusz Pudzianowski. Čtyřiačtyřicetiletý obr už po 70 vteřinách zdemoloval Nikolu Milanoviče, který přitom dorazil do Lodže coby člen trenérského týmu Darka Stošiče.

Nakonec vlezli do klece oba, jenže zatímco druhý jmenovaný je zkušeným zápasníkem a svůj duel v těžké váze vyhrál, bývalý judista, který ale v kleci nikdy nestál, narazil. „Byl jsem blízko tomu, abych ho hodil. Možná mi dají odvetu, protože si ji zasloužím, nebyl jsem připravený, šel jsem spát v jednu v noci, vstával v šest, celý den na nohou, přesto jsem do toho šel,“ pronesl dvaačtyřicetiletý Srb.

Proč byl duel v souboji bez rozdílu vah tak nevyvážený?

Jednoduše pro to, že „Pudzian“ měl původně bojovat s obrovským „Bombardierem B52“ Seridgnem Ousmanem Diaem.

Jeho senegalský vrstevník se objevil ještě v pátek na vážení, která mu ukázala brutálních 151 kilogramů (Polákovi 120 kilo), ale do zápasu nenastoupil. Důvod? Akutní zánět slepého střeva a hospitalizace v místní nemocnici.

Polskému silákovi se tak vlastně už nyní nabízí dvě možnosti pro další střet – odveta se Srbem, nebo znovu souboj s Diaem.

Podobně divoké jako KSW umí být také japonský Rizin FF. Důkazem budiž poslední akce s pořadovým číslem 27, na které se představil třiadvacetiletý bývalý sumista Tsujoši Sudario. 112kilový obr to zjevně s MMA velké plány.

Poté, co musel ukončit kariéru v tradičním japonském sportu kvůli prohřešku proti pravidlům (napadení dalších osob v tréninkovém centru, ostatně i po posledním zápase se postaral svým chováním o slušnou melu), se vrhl na kariéru v kleci (nebo ringu) a zatím se mu daří. Sobotní duel byl jeho třetím triumfem ve třetím duelu, všechny přišly před limitem. A tentokrát se jednalo i o čisté K.O...

Na případný progres se můžete podívat ve videích níže.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze