Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

UFC 261: Pokřtěný Masvidal, nejlepší Rose, bezchybná Ševčenková a buřič Jake Paul

  • Napsal Martin Kopunec

Usman trefuje Masvidala / zdroj foto: UFC.comUsman trefuje Masvidala / zdroj foto: UFC.comJACKSONSVILLE – Večer, na který se jen tak nezapomene. Sobotní noc pod taktovkou UFC s pořadovým číslem 261 bavila od začátku až po samotný konec a bezpochyby uspokojila i ty nejnáročnější fanoušky. Tvrdé ukončení, děsivé zranění a všemi nenáviděný Jake Paul. Tomuto večeru opravdu nic nechybělo.

DALŠÍ NOVINKY Z KLECE:

Pár zajímavostí hned na začátek:
- Všech dvanáct soubojů trvalo jen 1 hodinu, 35 minut a 59 vteřin. Pro představu, nejdelší turnaj – shodou okolností UFC 251: Usman vs. Masvidal – trval 3 hodiny, 7 minut a 27 vteřin.
- Všech pět duelů na hlavní kartě skončilo před limitem a ani jeden z nich nedošel dál než do druhého kola.
- Uriah Hall se stal prvním zápasníkem této organizace, který zvítězil bez jediného úderu.

Tak trochu očekávaný průběh měl první titulový střet mezi Valentinou Ševčenkovou a Jessicou Andradovou. Bojovnice z Kyrgyzstánu opět potvrdila své kvality a díky skvělé přípravě nedala vyzývatelce z Brazílie sebemenší šanci. V polovině druhého kola ji posedmé (rekord divize) dostala na zem, přelezla si do pozice zvané krucifix, ze které se již „Bate Estaca“ nedokázala dostat, a po sérií tvrdých úderů a loktů byl souboj ukončen.

„Ráda překvapuji lidi,“ začala šťastná šampionka muší váhy v pozápasovém rozhovoru s Joe Roganem. „Dokážu všechno. Můj plán je vždy stejný. Dojdu do klece a zničím soupeřku. Viděla jsem krev na jejím obličeji tak jsem přidala více tvrdých loktů a rozhodčí zastavil souboj.“

„Tady jsem a jsem připravená na kohokoliv,” pokračovala třiatřicetiletá hvězda. „Pro budoucí soupeřky mám ale jednu radu: nehledejte mé slabiny, žádné nenajdete.“

Nesmírně emotivní okamžiky zažily obě protagonistky následujícího souboje o titul ve slámové váze. Pouhých 78 vteřin stačilo „Thug“ Rose Namajunasové na ukončení bezmála osm let neporažené Číňanky Zhangové. Tvrdým a dokonale přesným kopen na hlavu doslova vypnula dosavadní šampionku a vrátila titul zpět do svého držení.

„Jsem nejlepší,“ opakovala neustále dokola osmadvacetiletá Američanka během vyhlašování jejího jména Brucem Bufferem. Od první vteřiny pak dala vědět, že skvělý pohyb nohou a precizní box jí vlastní, bude hlavní zbraní na získání ztraceného titulu.

Po pár přesných úderech vystřelila svůj finální kop a těžce otřesenou Zhangovou dokončila sérií „kladiv“ na zemi.

„Dokázala jsem to zase,“ začala po duelu rozhovor se slzami ve tváří Namajunas, čímž připomněla, jak si před necelými čtyřmi lety triumfem nad hvězdnou Polkou Joannou Jedrzejczykovou poprvé sáhla na titul šampionky. „Jsem nejlepší. Nebyla jsem si jistá, jestli ji ten kop ukončil, tak jsem ji musel dorazit pár údery.“

Sesazená královna, která pocítila teprve druhou profesionální prohru, zprvu nesouhlasila s rozhodnutím rozhodčího a zřetelně dávala najevo, že prohra a ztráta titulu je pro ni velmi zdrcující.

„Brzo se vrátím zpět. Myslím, že to bylo od rozhodčího trochu předčasné. Naučila jsem se dnes ale spoustu důležitých věcí, vrátím se silnější a titul získat co nejdříve zpět,“ okomentovala zpětně první čínská šampionka v UFC. Až uvidí opakované záběry, jak se pár desítek vteřin po „předčasném ukončení“ potácí po oktagonu, jistě pochopí, že rozhodčí Keith Peterson rozhodně nechyboval.

„Hej Jacksonville, chtěli jste násilí a tady ho máte. Není zač,“ začal Kamaru Usman svůj pozápasový rozhovor směrem k vyprodané aréně na Floridě. Pár minut před tímto okamžikem tvrdě knockoutoval svého protivníka Jorge Masvidala a upevnil tak pozici na vrcholu velterové váhy.

Přitom „Gamebred“ nezačal první kolo proti šampionovi vůbec špatně. Oproti minulému souboji, kdy přijal výzvu deset dní před začátkem, měl tentokrát k dispozici celou přípravu. Vypadal koncentrovaně a ve skvělé formě, nepouštěl se do zbytečných přestřelek.

I přes úspěšný takedown soupeře dokázal skvěle pracovat celých pět minut. Ve druhém dějství ale lehce polevil, když si jednou či dvakrát nechal dát zbytečně a bez respektu od Usmana úder. Navrch vždy přidal posměšek, jenže...

Rodák z Nigérie nekoncentrovanosti rivala využil dokonale a tvrdou pravačkou ukončil nejen zápas, ale na nějakou dobu i jejich vzájemnou rivalitu.

„Díky Jorge, díky tobě jsem zase o něco lepší,“ řekl šampionem směrem ke svému soupeři. „Už je to strašně dlouho, co jsem byl nervózní před nějakým soubojem. On to dokázal a přinutil mě makat víc než dřív. Díky němu jsem lepší. Musel jsem vybrousit všechny aspekty boje. Každým zápasem se zlepšuji. Cítím se jako nejlepší bojovník napříč vahami.“

A slova poraženého, který přišel poté, co se sebral z podlahy oktagonu, za přemožitelem pogratulovat mu a obejmout? „Chtěl bych říct svým dětem, že táta je v pořádku a že se mu nic nestalo,“ řekl směrem do kamer.

Poté pokračoval: „Bolí to. V padesáti zápasech jsem nikdy nebyl knockoutován. Usman mi dokázal něco, co v prvním zápase ne: má silný úder. Byl jsem si jistí tím, že tomu tak není. Klobouk dolů, nemám k tomu co říct, předvedl skvělý výkon. Bůh mu žehnej.“

Kamaru Usman tak počtvrté obhájil titul šampiona a s největší pravděpodobností na něj čeká odvetný souboj s Colby Covingtonem, který byl přítomen přímo v hale. A okázale si o duel s „Noční můrou“ říkal do kamer, kdykoliv jej zachytily.

Stejně tak byl v aréně přítomen i Jake Paul, hvězda platformy Youtube, který minulý týden tvrdě knockoutoval v boxerském zápase bývalého zápasníka UFC Bena Askrena. Toho do arény přivítal dav skandováním „Fuck Jake Paul“.

Přítomnost mladého drzouna si všiml i Daniel Cormier, který si s ním během týdne vyměnil pár ostřejších tweetů. Ze setkání z očí do očí nakonec žádný skandál nevznikl, zejména díky přítomnosti ochranky.

„Právě jsem viděl Jake Paula, ukázal jsem na něj a řekl mu, ať si se mnou nehraje,“ řekl v přímém přenosu Cormier. „Nemám problém mu jednu vrazit. Je támhle. Klidně mu jednu vrazím Joe, já hry nehraji,“ dodal bývalý šampion UFC v polotěžké i těžké váze...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze