Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

UFC 258: Burns je z cesty. A teď uložím do rakve Ježíše, touží Usman po Masvidalovi

  • Napsal Martin Kopunec

Usman vs. Burns / zdroj foto: mmajunkie.comUsman vs. Burns / zdroj foto: mmajunkie.comPRAHA – Hlavní tahák druhého číslovaného turnaje UFC v roce 2021 nabídl opět hodně zajímavou podívanou. Postarali se o ni bývalí tréninkoví parťáci, vítězný Kamaru Usman a poražený Gilbert Burns.

Opět to dokázal. Kamaru Usman (18-1) v noci ze soboty na neděli skvělým výkonem potvrdil, že si označení nejlepší velterové váhy současnosti zaslouží.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Tentokrát to ale nebylo tak dominantní a jednoznačné jako ve většině jeho předchozích zápasů. Výraznou roli v tom hrál fakt, že jeho soupeřem byl bývalý kamarád a kolega ze stejného týmu Gilbert Burns.

Kdo čekal nevýraznou bitvu dvou bývalých parťáků, se tuze přepočítal. V oktagonu šly vztahy a vazby stranou a Brazilec od první vteřiny souboje chtěl dokázat, že patří na vrchol této nabité divize. Zejména v prvním kole předvedl čtyřiatřicetiletý vyzyvatel, že má svého soka skvěle nastudovaného a několikrát s ním dokázal výrazně otřást.

O rok mladší Usman zažil bezpochyby nejtěžší kolo své kariéry v UFC, daleko těžší než ta s bývalým šampionem Tyronem Woodleym, nebo prostořekým a drzým Colbym Covingtonem.

Usman vs. Burns / zdroj foto: mmajunkie.comUsman vs. Burns / zdroj foto: mmajunkie.com

Usman vs. Burns / zdroj foto: mmajunkie.comUsman vs. Burns / zdroj foto: mmajunkie.com

Brazilský bojovník se ale nezbláznil a i přesto, že měl v danou chvíli šampiona „na lopatě“, netlačil a nechal jej se vrátit do boje. Možná právě tento taktický aspekt jej stál nakonec celý zápas. Usman se vrátil impozantním jabem ve druhém kole, a pomalu začal protivníka rozebírat. Poslední dvě minuty druhého dějství byli naprosto v jeho režii a silně otřeseného Burnse, který se vzpamatovával z tvrdého knockdownu, zachránil až konec kola.

Nic to však nebylo platné, Usmanovi stačilo 34 vteřin další pětiminutovky, aby zápas ukončil. Sám se slzami v očích pak sledoval svého parťáka, jak sám klečí na podlaze a pláče svému týmu na ramenou. Ještě při vyhlašování bylo vidět, jak velmi emotivní okamžik to pro Brazilce byl. A vlastně i pro vítěze.

„Tohle byl opravdu těžký zápas,” začal po souboji Usman, který slavil třinácté vítězství v řadě v UFC. „Bylo to velmi těžké, s Gilbertem jsme začínali spolu a nemůžete mu upřít jeho obrovské kvality, mám toho kluka fakt rád. Jak jsem ale řekl, moje zápasové IQ je ale někde jinde.“

„V ostrém souboji jsem úplně jiné zvíře, od první až do poslední minuty jsem zvíře a dnes jsem to opět předvedl. Když vstoupíš do mé klece, musíš čekat tvrdou dřinu. V kleci neexistuje přátelství, žádné tam nebylo a nikdy ani nebude.“

Usman, který svým vítězstvím vyrovnal šňůru vítězství Chabiba Nurmagomedova si v pozápasovém rozhovoru s Joe Roganem rovnou ostře řekl o další souboj.

„Chci toho, který si říká Ježíš. Společný zápas jsme se snažili domluvit už mnohokrát, ale vzal ho až ve chvíli, kdy se mohl vymlouvat na to, že ho přijal šest dní před jeho konáním. I tak pořád kecá o tom, jak mi zničil noc a že když dostane plný kemp, tak to bude jinak. Porazím každého, ale jeho bych chtěl, protože pořád jen mele. Tentokrát skončí v rakvi. Očekávám ale, že teď najednou nebude k zastižení.“

Další obhajobou bijce přezdívaného „Nigerijská noční můra“ by tak mohla být atraktivní odveta s Američanem Jorge Masvidal, který šampionovi podlehl po pětikolové bitvě na body loni v červenci. Pravděpodobné jsou i další odvety – s Leonem Edwardsem, nebo Colby Covingtonem.

Usman vs. Burns / zdroj foto: mmajunkie.comUsman vs. Burns / zdroj foto: mmajunkie.com

Usman vs. Burns / zdroj foto: mmajunkie.comUsman vs. Burns / zdroj foto: mmajunkie.com

Usman vs. Burns / zdroj foto: mmajunkie.comUsman vs. Burns / zdroj foto: mmajunkie.com

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze