Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Premiéru v kleci zvládla, vyhrála. Hvězda boxu Shieldsová: Nechtěla jsem už vstávat

  • Napsal Antonín Vavrda

Shieldsová vs. ElkinováShieldsová vs. Elkinová
NEW JERSEY – První body do PFL ratingu zapsala dnes v noci trojnásobná mistryně světa mezi profesionálkami, dvojnásobná amatérská šampionka i olympijská vítězka Claressa Shieldsová. Ve třetím kole dokázal udolat krajanku Brittney Elkinovou (3-7), skvělou to – leč už stárnoucí – grapplerku.

Sedm měsíců od chvíle, kdy poprvé vlezla do klece ke skutečnému tréninku. Kdy začala řešit svoji MMA kariéru. V noci na pátek se Claressa Shieldsová (11-0 profesionální box, 77-1 amatérský a 1-0 MMA) postavila pod hlavičkou organizace PFL také ke své zápasové premiéře v tomto sportu.

VÍCE O CLARESSE SHIELDSOVÉ:

Deset minut to nebylo nic moc. Nedařilo se jí. Pětatřicetiletá Elkinová sice nestála v kleci více než dva roky, jenže hnědý pás v brazilském jiu-jitsu a světové tituly v grapplingu vám zadarmo prostě nedají. A tak celkem pochopitelně jednu z nejlepších boxerek historie (ano, už v šestadvaceti letech si toto označení zaslouží) neustále tahala na plátno.

Zkusila to také v kole číslo tři, jenže tentokrát se Shieldsová dokázala ubránit, přešla do útoku, když skvěle natrefovala soupeřku neustále se snažící svázat ji nohy. A nakonec rozhodčí Gasper Oliver duel ukončil.

„Nikdy, opravdu nikdy jsem o sobě nepochybovala ve chvíli, kdy jsem vlezla do boxerského ringu. V žádném zápase. Ale v MMA jsem si uvědomovala, že mohu tento první duel prohrát. Ale zároveň jsem si říkala při startu do každého kola, že se prostě nevzdám,“ usmíval se po triumfu „T-Rex“, jak je pro svoji dravost přezdívaná.

„Mám pocit, že se mi to zdá. Je to šílené,“ pokračovala dál s tím, že byť byla většinu času pod tlakem soupeřky na lopatkách, ani jednou neměla pocit, že by ji svými údery Elkinová ublížila. „Soustředila jsem se hlavně na to, aby mi nenasadila nějakou páku, nebo škrcení,“ přidala.

„Trenéři mi i v tom třetím kole říkali: 'Postav se s ní, postav se.' Ale já si říkala: 'K čertu s tím, ne. Zůstanu, nahoru už ji nepustím.' No a vzápětí se přetočila a nabídla mi možnost ji umlátit. Tak jsem ji využila. A najednou bylo po všem,“ vrátila se ještě k závěru celého souboje, který by jinak na body nejspíše prohrála.

Přesto svěřenkyně slavných trenérů Grega Jacksona a Mika Winkeljohna z jejich gymu v Albuquerque, kde má Shieldsová za mentory třeba i Holly Holmovou či Jona Jonese, ukázala, že to s kariérou v MMA myslí vážně. Že si nešla jen tak to zkusit, třeba i vydělat – pro vítězku pyramidy v lehké váze je připraven milion dolarů.

Ostatně pochvalu sklidila od řady lidí jak ze světa MMA, tak i od svých rivalek z boxu, například i hvězdné Portoričanky Amandy Serranové (40-1-1, 30 KO), která má světové tituly v šesti vahách a která sama dnes v noci absolvuje na akci IFF 7 druhý MMA zápas (ten první vyhrála): „Panebože, málem jsem dostala infarkt. Ale povedlo se, gratuluji děvče, zvládla jsi to.“

„Bylo to dobré představení. Ukázala své zápasnické zkušenosti, přežila bouři své soupeřky v klidu a když dostala šanci, tak ji ukončila. To byla ukázka obrovské vůle a odhodlání, gratuluji,“ přidal se třeba i americký veterán Derek Brunson, kterého čeká v polovině srpna souboj s Britem Darrenem Tillem.

Kdo bude další soupeřkou pro Shieldsovou?

Shieldsová vs. ElkinováShieldsová vs. Elkinová

Shieldsová vs. ElkinováShieldsová vs. Elkinová

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze