Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

FOTO Deset let dřiny se zhmotnilo, Brazilec Oliveira je šampionem UFC v lehké váze

  • Napsal Antonín Vavrda

Oliveira slaví pás UFCOliveira slaví pás UFCHOUSTON – Trůn po neporazitelném Chabibu Nurmagomedovovi je znovu obsazen. Patří o rok mladšímu Brazilci Charlesi Oliveirovi (31-8), jednomu z mála ze špičky divize, kterého ruský „Orel“ ve své kariéře v UFC neporazil.

Pokoušel se změnit váhu (směrem dolů), jenže výlet do pérové divize pro něj skončil prohrou nepříjemnými prohrami s Anthonym Pettisem i Ricardem Lamasem, když jej oba shodně uškrtili.

DALŠÍ NOVINKY Z KLECE:

Po návratu do lehké váhy jej v jedenácti duelech porazil pouze Paul Felder v prosinci 2017, od té doby vyhrál osm zápasů v řadě. A v noci na neděli devátý. Bývalého šampiona Bellatoru, Michaela Chandlera, ukončil sérií úderů v úvodu druhého kola.

„Slíbil jsem, že ho knockoutuji. A také jsem to udělal,“ usmíval se přešťastný novopečený šampion, který pochází z ghetta v Guarujá, ostatně odsud jeho přezdívka „do Bronx“.

„Michaeli, jsi velký šampion, ale dneska to byla moje noc,“ přidal poté směrem k soupeři, kterému se ještě před vyhlášením výsledků poklonil a poděkoval mu za souboj. Souboj, který podsaditý Američan začal daleko lépe, v závěru úvodního kola byl blízko senzačnímu triumfu, ale start do druhé pětiminutovky se mu stal osudný.

Mimochodem, zatímco Oliveira je v UFC deset let, Chandler osm měsíců, víkendový duel byl pro něj druhý v této lize. „Tohle není konec, ten pás dostanu zpět, uvidíte. Nakonec bude můj,“ hlesl po konci duelu pětatřicetiletý poražený, toho času trojnásobný šampion Bellatoru a rekordman této ligy v počtu ukončení (13).

„Nikdy by mě nenapadlo, že ho dneska uvidím s pásem,“ smekl před Brazilcem – rekordmanem UFC nyní již s 11 bonusy za výkon večera – Felder, jeho poslední přemožitel a nyní především expert a komentátor ESPN.

Nebyl jediným, ostatně dlouhá cesta až k titulovému souboji, prvnímu v kariéře, budiž důkazem. A jeho až dětinská a nehraná radost také. Pokud byste v neděli zapnuli Instagram, nebo Twitter a vyťukali tam Oliveirovo jméno, tolik variací oslav a úsměvů byste hledali ve sportovním (fighterském) světě hodně dlouho.

„Tvrdá práce se vyplatila. Sen se stal skutečností. Nyní jsem šampion UFC v lehké váze. Děkuji svým fanouškům za jejich maximální podporu. Je to speciální,“ zní hned ten první po kolečku oficialit v zákulisí opět do posledního místečka vyprodané arény, tentokrát Toyota Center v Houstonu.

Oliveira při vší té radosti vlastně ani nestihl řešit, kdo bude jeho prvním vyzývatelem. Obecně se čekalo, že by si mohl dát odvetu s Tonym Fergusonem, dalším to velkým čekatelem, jenže...

Oblíbený „El Cucuy“ v hlavnm předzápase prohrál hladce 0-3 na body s Beneilem Dariushem, což pro něj mimo jiné znamená už třetí prohru v řadě. A nabízí otázku, zda není v sedmatřiceti letech přece jen čas začít myslet na sportovní důchod.

„Gratuluji Oliveirovi k tomu, že se stal jedenáctým šampionem UFC v lehké váze. Zajímalo by mě, kdo je tím dvanáctým (Twelve)...,“ vyťukal na svůj Twitter v neděli nad ránem jistý Conor McGregor, dnes již bývalý majitel whiskey Proper Twelve a muž, kterého čeká 10. července třetí souboj s Dustinem Poirierem. „Jestli bude vítěz příštím soupeřem Oliveiry? O tom nepřemýšlím,“ dodal na toto téma prezident UFC Dana White.

Jeho slova mu můžeme věřit. A také nemusíme...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze