Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další dominance a poté odchod do důchodu. Nurmagomedov: Myslete na své rodiče!

  • Napsal Antonín Vavrda

Nurmagomed vs Chabib / zdroj foto: Championat.comNurmagomed vs Chabib / zdroj foto: Championat.comABÚ DHABÍ – Rus Chabib Nurmagomedov (29-0) předvedl další exkluzivní výkon a ve dvou kolech přejel Američana Justina Gaethjeho (22-3), kterého dokázal uspat. Následně ukončil kariéru, což byl slib, který dal oběma svým rodičům.

Strašně chtěl, aby mu jeho trenéři sundali rukavice. Hodně po tom toužil, chtěl to stihnout dříve, než začne rozhovor pro ESPN. Důvod byl nasnadě. Rus Chabib Nurmagomedov, neporažená lehká váha, šampion UFC v této divizi a aktuálně i nová jednička žebříčku P4P (bez váhového limitu) oznámil: „Je to můj poslední zápas v UFC. Končím coby šampion lehké váhy, jednička napříč vahami, s bilancí 29-0. Nebude žádný třicátý zápas, dal jsem totiž slib.“

DALŠÍ NOVINKY K OKTAGONU:

Ty byly od něj hned dva – jeden si dal se svým otcem Abdulmanapem, že bez něj bojovat nechce. Ostatně to byl i důvod, proč se dříve stavěl na zadní kvůli duelům v zámoří, pro které nemohl jeho táta a trenér v jedné osobě dlouho dostat americká víza.

Druhý před pár dny po dlouhých hovorech své mamince. „V žádném případě do klece už bez svého otce nevstoupím. Když mi UFC nabídlo duel s Justinem, s matkou jsem o tom hovořil celé tři dny. Nechtěla, abych to přijal. Já jí slíbil, dal jsem jí své slovo, že je to naposledy,“ začal své pozápasové emotivní povídání.

Poté se otočil směrem ke Gaethjemu. „Díky brácho, bylo mi ctí být v jednom oktagonu s tak velkým bojovníkem. A teď pro všechny i tebe: Važme si svých rodičů, buďme jim nablízku. Buďme tu pro ně, protože nikdy nevíme, co bude zítra. Zůstal mi jediný rodič – maminka. Chtěl jí teď věnovat více času než dosud,“ pronesl dvaatřicetiletý bijec, než definitivně hodil své rukavice doprostřed klece, což je potvrzení onoho konce kariéry.

Poté se svým týmem odešel do šatny coby jediný neporažený šampion UFC historie. Odešel do důchodu podobně jako v boxu například Američané Rocky Marciano či Floyd Mayweather.

A předtím navíc přidal naprosto exkluzivní výkon. Možná se mohlo spekulovat, že neudělal den před zápasem váhu. Že dostal neuvěřitelných 10 milionů dolarů, což je suverénně největší garantovaná výplata v historii UFC (předtím to bylo šest milionů dolarů). Že není ve své kůži.

Nic z toho se ale v kleci nepotvrdilo. Nurmagomedov sice v prvním kole taktéž něco od Gaethjeho nachytal, dokonce byl na chvíli otřesený, ale od chvíle, kdy čtyřicet vteřin před koncem pětiminutovky hodil jednatřicetiletého Američana poprvé na lopatky, bylo rozhodnuto.

Pokus o páku ještě prozatímní šampion ubránil, ve druhém kole se ale ocitl na podlaze oktagonu znovu a tentokrát to byla rychlá práce. Dokonce tak rychlá, že si zkušený rozhodčí Jason Herzog nebyl jistý jeho odklepáním, a tak bijec „The Highlight“ v trianglu ruského „Orla“ usnul.

Ten se zvedl, ukázal jasné gesto, že teď se slavit nebude, pokleknul a pomodlil se. Emoce jím cloumaly, což pochopil také jeho soupeř, který mu přišel pogratulovat a poklepal ho po ramenou. Následně si oba vysekli v pozápasových rozhovorech poklony a Gaethje dodal: „Slíbil jsem nedávno pět zápasů. Tohle byl čtvrtý. Boj je můj život. Ještě jsem neskončil. Rád bych ještě jednu šanci na titul.“

Je téměř jisté, že ji dostane. Jen už to nebude proti dagestánské mašině. Ta bude příště fandit soupeřům ze svého gauče po boku maminky...

Rukavice Chabiba v oktagonuRukavice Chabiba v oktagonu

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze