Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bellator vs. UFC. McKee zničil šampiona, filosof Strickland 'chce vraždu v kleci'

  • Napsal Martin Kopunec

McKee trefuje FreirehoMcKee trefuje FreirehoPRAHA – Sobotní večer v zámoří, potažmo noc v Česku patřila jednoznačně světu MMA. Ve stejný čas běžely turnaje dvou největších organizací v tomto sportu na světě. Akce pod hlavičkou organizace Bellator MMA se pokusila získat fanoušky na svoji stranu a získat pro sebe větší kus koláče celkové sledovanosti než konkurenční UFC.

Nutno dodat, že akce Bellator 263 byla číslovanou akcí, narozdíl od UFC, která šla do boje „jen“ s turnajem „Fight Night“. V prvně jmenované organizaci šlo dokonce v hlavním souboji večera o titul, kdežto nejznámější liga světa vsadila na spíše méně známé borce. Přesto...

DALŠÍ NOVINKY Z KLECE:

Souboj o titul v pérové váze mezi Patriciem „Pitbull“ Freirem (32-5) a AJ McKeem (18-0) se doslova odpočítával na hodiny. Bezmála pět let neporažený šampion dvou váhových kategorií a nejlepší zápasník napříč vahami organizace Bellator se ve své třetí obhajobě v kleci ale dlouho neohřál.

Neohrožený odchovanec této organizace McKee, jej totiž ukončil za pouhých 117 vteřin. Nejprve jím tvrdě otřásl a poté své dílo dokonal submisí zvanou gilotina. On sám během ní informoval sudího, že jeho protivník je „mimo“.

AJ McKee mimo titul získal také jeden milion dolarů za vítězství pyramidy, která vedla právě k vysněné výhře. Zároveň tak potvrdil, že je v současnosti jednou z nejlepší pérových vah na světě.

„Jsem ve své divizi nejlepší na světě a žádám organizace UFC, ONE nebo PLF ať mě zkusí přesvědčit, že tomu tak není. Mám milion dolarů na účtu a klidně je vsadím proti komukoliv jinému,“ začal svoji řeč šestadvacetiletý mladík na tiskové konferenci.

„Jsem si jistý, že Showtime společně s Bellatorem moji nabídku zvýší a můžeme udělat nějaké super zápasy. Rozjedeme nějakou obrovskou akci. Pojďme změnit náš sport tak jak ho známe. Sjednoťme tituly...“

GALAVEČER BELLATOR 263 MŮŽETE CELÝ ZNOVU SHLÉDNOUT ZDE!

McKee se svým vítězstvím dostal v žebříčku nejlepších pérových vah napříč organizacemi na třetí místo. Novináři mu tak zákonitě museli položit otázka, kdo z trojice Volkanovski, Holloway a Ortega,by jej mohl porazit.

„Nikdo,“ odpověděl s úsměvem novopečený šampion. „Vlastně Max Holloway je dobrý. Sleduji ho už roky a líbí se mi, jakým způsobem rozebírá své soupeře. Ale ani on a ani nikdo jiný mě nedokáže porazit.“

Zda se někdy dočkáme jejich vzájemného duelu je ve hvězdách. McKee strávil celou dosavadní kariéru v Bellatoru a je vysoce nepravděpodobné, že by najednou tuto organizaci opustil, naopak případné prolnutí s UFC a společný turnaj je vlastně v říši sci-fi, byť by se řadě lidem také líbil.

McKee má ale tak, jako tak – svým slovům navzdory – jiné plány. Po vzoru Conora McGregora (a také svého posledního rivala Freireho) by se rád stal šampionem dvou váhových kategorií a dál budoval svoji kariéru.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA BELLATOR 263 NALEZNETE ZDE!

O hlavní zápas souběžného galavečera UFC on ESPN 28 se postarali Ryan Hall (17-10) a Sean Strickland (24-3). A tady se jelo na všech pět kol.

Pro fanoušky sedmatřicetiletého Jamajčana Halla to ale nebyla vůbec pěkná podívaná. Po sérii čtyř vítězství v řadě totiž tentokrát tvrdě narazil na „znovuzrozený“ talent ze slunné Kalifornie s přezdívkou „Tarzan“.

Třicetiletý bijec, který měl v roce 2018 vážnou nehodu na motocyklu, se pomalu ale jistě blíží k velkým titulovým šancím. I když on sám o slávu a tituly nestojí, protože jen rád mlátí lidi za dobré peníze, jeho pět vítězství v řadě jej dostává do popředí divize. A samozřejmě i směr ony peníze...

Od prvních minut byl Strickland přesnější a rychlejší. Zejména jeho tvrdý jab dělal Hallovi problém a už po prvním kole mu přivodil nepříjemné zranění. „Myslím, že jsem mu zlomil hned v prvním kole očnici,“ řekl vítěz. „Od druhého kola si často sahal na oko, a to je důkaz, že je něco v nepořádku.“

Hall se i přes velkou snahu nedokázal vůbec dostat do zápasu, a naopak kolo od kola inkasoval více úderů. I přes několik těžkých momentů ale dokázal dobojovat ryze boxerské klání až do konce. Bodoví sudí dali nakonec všech pět kol bezpečně jeho protivníkovi.

„Chtěl bych poděkovat UFC,“ začal vítěz v pozápasovém rozhovoru s Paulem Felderem. „Kdyby nebylo UFC, nejspíš bych žil v karavanu a vyráběl drogy nebo seděl v kriminále.“

Strickland samozřejmě svůj výrok myslel s nadsázkou, protože jak sám uvedl na pozápasové tiskové konferenci, nikdy drogy nebral. Jedinou jeho závislostí je údajné pornografie.

Později se na téže tiskovce rozpovídal o tom, jak miluje násilí. „Pokud rádi ubližujete lidem, jste ve správném sportu. Nepřál bych si nic víc než někoho v kleci zabít. Nic víc. To by mě udělalo super šťastným,“ křičel Strickland, který i tito slova snad myslel s nadsázkou. „Nevím, jestli bych za to nesl odpovědnost, jestli by došla policie a zavřeli mě, ale to by mi asi patřilo. Být psychopatem je kurevská zábava,“ dodal se smíchem nový dravec střední váhy.

Svého slavnějšímu soupeři pak vzdal hold a zavzpomínal na jejich společné tréninky, kdy z něj měl skutečný strach a viděl v Hallovi skutečnou hvězdu tohoto sportu. Nyní ji dokázal překonat. A může snít dál o svých triumfech, ničení protivníků....

Bez ohledu na svůj status jednoho z nejlepších MMA bojovníků střední váhy na světě, který ještě více upevnil víkendovým vítězstvím, Strickland neočekává, že by ho UFC posunula blíže k titulové šanci.

„Vždycky se najde nějaký další zabiják,“ řekl. „Za pár dalších měsíců budu s někým bojovat, možná vyhraji, možná mě knokautují. Prostě mě baví bojovat. Rád vydělávám peníze. Pokud to někam dotáhnu, skvělé, pokud ne... Co řekl Derrick Lewis? Jaký byl jeho poslední citát o tom, že když mě necháte řídit divizi, měli byste všichni odejít do důchodu? Miluji Derricka Lewise. Je to borec. Jsem rád, že jsem tady.“

A poté přidal ještě jednu filosofickou myšlenku: „Nikdy byste si neměli užívat slávy, protože je falešná. Je to kurevsky falešné. Bylo období, kdy byl Uriah Hall v každém rozhovoru, každý (zástupce) médií křičel: Uriah Hall! A teď je to tak, že je na soumraku kariéry, stárne. Je to prostě blbost. Mám vás všechny rád, ale jsou to všechno kecy. Vy to víte."

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA UFC ON ESPN 28 NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze