Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Dvořák jde do boje. Paiva zkolaboval při dělání váhy, a tak ho čeká Ronderos

  • Napsal Antonín Vavrda

Dvořák vs. Ronderos na vážení / zdroj foto: UFCDvořák vs. Ronderos na vážení / zdroj foto: UFCLAS VEGAS – Třetí zápas v elitní světové organizaci UFC čeká v noci na neděli českého MMA bojovníka Davida Dvořáka. V Las Vegas se měl utkat v muší váze s Brazilce Raulianem Paivou, nakonec ale bude sérii patnácti výher v řadě hájit proti Kolumbijci žijícímu v USA Juancamilemu Ronderosovi.

„Chci vyhrát za každou cenu, jakýmkoliv způsobem. Máme jasnou strategii, podle které pojedu a pokud soupeř udělá chybu a nechá se ukončit, tak vyhrajeme před limitem. Jsem ale připravený, že budeme bojovat až do konce,“ řekl v průběhu týdne Dvořák, poslední hodiny mu ale vše výrazně znepříjemnily.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pětadvacetiletý Paiva totiž zkolaboval při čtvrtečním posledním shazování váhy a místo pátečního aktu před komisaři a poté i fanoušky skončil v nemocnici.

„Pamatuji si, že šlo vše dle plánu. Vylezl jsem ze sauny, cítil jsem se v pohodě, chtěl jsem se otřít do ručníků, pak jsem ucítil silnou bolest hlavy, na hrudníku a další, co si pamatuji je to, že jsem se probudil v nemocnici,“ pronesl Paiva pro MMA Fighting v pátek nad ránem.

„Moje mysl chtěla váhu udělat, tělo to odmítlo. Doktor mi řekl, že jsem měl nízký tlak, a tak proto jsem vinou nízkého tlaku zkolaboval. Naštěstí mě už v noci pustili z nemocnice, cítím se lépe, ale budu muset přemýšlet, zda budu nadále pokračovat v této váze,“ dodal mladík, který má v UFC stejně jako Dvořák bilanci 2-0.

Český bijec ji tak bude zkoušet vylepšovat proti neznámému Kolumbijci, který ale trvale žije ve Spojených státech nedaleko michiganských jezer. Ten přijel do Vegas až v pátek, takže se jeho vážení pozdrželo.

Dle všeho je ale osmadvacetiletý český zápasník připraven na vše, navíc soupeře zná z kempu z loňského roku před svým posledním duelem v UFC. Nejenže do USA odletěl i díky boxerskému zápasu svého trenéra Jana Maršálka už na začátku května, poté trénoval s Los Angeles a až v úterý se přesunul do Las Vegas, spolu s trenéry tak trochu kalkulovali s tím, že by Paiva váhu udělat nemusel.

„Vždy potřebuji alespoň dva týdny času, abych se aklimatizoval. Navíc pro mě je vždy dobré někam vypadnout a nebýt pořád jen doma,“ uvedl rodák z Hořic na témat raného přesunu do zámoří, kde tým minulý týden doplnil jeho hlavní kouč Patrik Kincl, kterého pro změnu čeká za čtrnáct dní souboj pod hlavičkou KSW.

Co se týče Brazilce, ve čtvrtečním Vlogu celý tým právě na téma jeho brutálního shazování (také Sherdog jej totiž uvádí o váhu výše) v UFC spekuloval. A doufal, že limit splní. Krátce poté ale bylo jasno, že se mu to nepovede.

Jak si s touto záležitostí celý tým z hradecké All Sports Academy poradí uvidíme vlastně už krátce po půlnoci (na Premier Sport). S ohledem na změnu soupeře se totiž zápas přesunul do prvního bloku duelu a Dvořák půjde do akce jako třetí v pořadí. Tentokrát on proti soupeři povolanému na poslední chvíli, který může těžit z momentu překvapení. Využije ho, nebo si stále teprve osmadvacetiletý „The Undertaker“ řekne o prodloužení smlouvy ve slavné UFC.

Hlavní moto totiž zůstává stejné. „Jsme v UFC a všichni borci tady jsou komplexní a na vysoké úrovni. Osobně si myslím, že základní nebezpečí je vždy stejné. Když je zápas těsný a rozhoduje se na body, je důležité být vizuálně tím aktivnějším v kleci,“ ví Kincl.

Dvořák chce být proto tak, jako tak aktivnější a „držet“ si střed oktagonu.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Dvořák na vážení / zdroj foto: UFCDvořák na vážení / zdroj foto: UFC

Ronderos na vážení / zdroj foto: UFCRonderos na vážení / zdroj foto: UFC

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze