Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

UFC 262: Ferguson jde po pomstě děv.. Dariushovi, sběratel bonusů chce také titul

  • Napsal Martin Kopunec

Preview na UFC 262 a duel Oliveira vs. ChandlerPreview na UFC 262 a duel Oliveira vs. ChandlerPRAHA/LAS VEGAS – Už v neděli nad ránem se dozvíme, kdo se stane novým šampionem lehká váhy a převezme tak žezlo po Chabibu Nurmagomedovi, který nejzajímavější divizi UFC opustil loni v říjnu. Hra o trůny v tu chvíli právě začala a na galavečeru s pořadovým číslem 262 napíše první díl.

Galavečer z vyprodané Toyota Center v Houstonu ale nenabídne jen titulovou bitvu, ale i souboj o potenciálního příštího vyzyvatele nového šampiona.

DALŠÍ NOVINKY Z KLECE:

Hlavní předzápas, ve kterém se proti sobě postaví Tony Ferguson a Beneil Dariush, proto dost možná dostává od fanoušků více pozornosti než titulová bitva. Může za to samozřejmě jeden člověk: „El Cucuy“.

Vítěz soutěže Ultimate Fighter, bývalý prozatímný šampion lehké váhy, věčný rival Khabiba a hlavně, problémový ale lidmi milovaný zápasník se vrací zpátky do klece proti dalšímu, extrémně nebezpečnému soupeři.

Ferguson byl dlouho považován za nejlepší lehkou váhu UFC. Vinou několika události a nešťastných náhod ale nikdy nedostal šanci utkal se o plnohodnotný titul. Po sérii dvanácti výher nejprve padl loni v květnu s Justinem Geathejem a poté loni v prosinci i s Charlesem Oliveirou. Nyní jej čeká rodák z Íránu, Beneil Dariush.

„Měl jsem jeden z nejlepších tréninkových táborů vůbec,“ začal na poslední tiskové konferenci před turnajem Dariush. „Těším se na souboj s Tonym a myslím si, že by si měl uvědomit, kdo před ním v tuto chvíli stojí. Teď si nemusí dělat starosti s Chabibem, ale se mnou,“ reagoval rodák z kalifornské Yorba Linda na slova protivníka, který stále více než o něm mluví o neporaženém ruském „Orlu“.

„Poslouchej kámo, moc dobře vím, že si pomohl Justinovi před naším soubojem. Šel si za ním jako malá děvka a pomohl mu, aby se dostal k titulové šanci. Posloucháš jen svého manažera Aliho Abdelazize a ten s tebou pěkně vyjebává,“ kontroval Ferguson. „Nic proti tobě nemám, ale moje údery tě zničí. Knockoutuji tě.“

„Nezajímá mě, kolik skvělých zápasníků trénuje v MMA Kings. Podívej se, co jsem se všemi svými soupeři tady v UFC udělal,“ dodal už sedmatřicetiletý bijec z Oxnardu, který se jinak pouštěl do slovních přestřelek především s Michaelem Chandlerem.

Pro Fergusona jde o veledůležitý zápas, který s největší pravděpodobností rozhodne, kam se bude v budoucnu ubírat jeho kariéra. Případná třetí porážka v řadě by mohla klidně znamenat konec kariéry. Minimálně v UFC.

Naopak případný triumf by je dostal zpět na vrchol divize a do přímé konfrontace třeba právě s Chandlerem. Toho čeká hlavní tahák večera, titulová bitva. A to má v této lize na kontě teprve jeden duel. Ale hezky po pořádku...

Je to až neuvěřitelné, ale Brazilec Charles Oliveira je v UFC už 10 let a za tu dobu stihl 27 zápasů. Do nejslavnější ligy vstupoval ve svým 21 letech v době, kdy mezi hlavní hvězdy patřili Cain Velasquez, Anderson Silva nebo Jose Aldo.

Kariéra rodáka ze Sao Paula nebyla vždy jen o vítězstvích. Mezi lety 2015 až 2017 zaznamenal hned tři prohry z pěti soubojů a nad jeho dalším setrváním v lize visel otazník. Lehká váha procházela (a je tomu tak dodnes) zlatým obdobím a Oliveira začínal být nadbytečný.

Jenže od té chvíle bijec s přezdívkou „Do Bronx“ nezaváhal. Vlna osmi vítězství jej dostala až k dnešní titulové šanci, když hlavním katapultem byla ona zmíněná výhra nad Fergusonem před půl rokem.

„Nikdy jsem nepochyboval,“ odpověděl Oliveira na otázku, jestli v průběhu kariéry počítal s titulovou šancí. „Věděl jsem, že se to jednou stane a já dostanu tuto obrovskou šanci bojovat o titul.“

Jednatřicetiletý bojovník, který před vstupem do UFC dominoval v několika menších organizacích, je přesvědčený, že je v tuto chvíli ve správný čas na správném místě. „Vše je o odkazu. Mám nejvíce ukončení na submisi a druhý nejvyšší počet bonusů v této organizaci. Chci dokázat, že se dokážu měřit s naprostou elitou tohoto sportu.“

„Michael je velmi těžký soupeř. Zaslouží si veškerý respekt tohoto světa,“ pokračoval směrem ke svému soupeři. „Byl šampionem Bellatoru a má za sebou skvělou historii. Umí udeřit velmi tvrdě v postoji a je skvělý wrestler. Jsem si jistý, že je nachystaný na pořádný boj. Ale jak už jsem řekl, já jsem na 100 procent připravený na válku.“

I přesto, že je Oliveira držitelem černého pásku v brazilském jiu-jitsu, na Chandlera se věří v postoji. „Myslím, že ho ukončím již v prvním kole knockoutem,“ prozradil svoji představu Brazilec. Podobně například v týdnu mluvili z Los Angeles Patrik Kincl s Davidem Dvořákem, byť ti předpovídali konec ve druhém, či třetím kole.

To pětatřicetiletý Chandler spíše počítá s tím, že ho bude chtít soupeř brát na zem. „Vím, že je Charles skvělý v BJJ, ale já se cítím jako komplexnější zápasník,“ začal své povídání před novináři. „Zatím se ale nikdo ani nepřiblížil k tomu, aby mě ukončil nějakou submisí. Mám v tomhle něco jako šestý smysl. Spíše věřím tomu, že tom budu já, kdo vyhraje KO,“ dodal muž, který má unikátní příležitost.

Bývalý šampion lehké váhy v Bellatoru vlétl do UFC tvrdým knockoutovým vítězstvím na Danem Hookerem a hned dal celé divizi vědět, že se s ním musí počítat.

Prezident Dana White mu po impozantním triumfu a dalších pohybech v lehké váze dal nyní hned šanci bojovat o titul.

Byť nikdo nezpochybňuje jeho kvality, dá se říct, že šlo od Whita o mistrovský tah. Chandlerovy kvality jsou nesporné, jeho aura je ale pak možná ještě větší. Jsou to jen dva roky, co zápasníka Sanford MMA na Floridě (připravoval se zde také Lajoš Klein), knockoutoval v titulovém souboji pod hlavičkou Bellatoru jiný Brazilec, Patricio Freire. Stačilo mu na to pouhých 61 sekund...

Přímý přenos galavečera vysílá od 4:00 hodin stanice Premier Sport.

KOMPLETNÍ PROGRAM UFC 262 NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze