Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

UFC 261: 'Noční můra' proti 'Ježíši z ulice'. Béčkový film naostro, před plnou arénou!

  • Napsal Martin Kopunec

Usman vs. Masvidal / zdroj foto: UFCUsman vs. Masvidal / zdroj foto: UFCFLORIDA – Tak kde ostatní končí, Dana White, prezident jedné z nejprogresivnějších sportovních organizací na světě, vlastně teprve začíná. Důkazem budiž dnešní noční galavečer UFC 261, který od 4:00 hodin můžete sledovat na Premier Sport.

Je to neuvěřitelné, ale dnes v noci se uskuteční galavečer UFC 261, na kterém se můžeme těšit hned na tři titulové bitvy a dalších deset skvělých zápasů.

DALŠÍ NOVINKY Z KLECE:

Pravděpodobně největším zážitkem ale bude 15 000 diváků, kteří naplní vyprodanou Vystal Veterans Memorial Arena až po strop. To, co se ještě na začátku loňského roku zdálo jako samozřejmost, teď vyvolává v mnoha lidech doslova euforii. Minimálně na Floridě se sportovní svět vrací do normálu, a to hlavně díky UFC.

Trilogii titulových soubojů odstartuje střet mezi šampionkou muší váhy Valentinou Ševčenkovou a bývalou šampionkou slámové divize, Jessicou Andradovou.

Nalijme si čistého vína. Dámské MMA okupují už pár let dvě jména, právě Valentina a Amanda Nunesová. I přes skvělou bilanci je tak většina fanoušků přesvědčena, že Brazilka nemá moc jak svoji soupeřku ohrozit. Samotná Amazonka s chlapeckým účesem tvrdí opak.

„Mnoho bojovnic se Valentini zaleknou ještě dříve, než s ní vstoupí do klece. Zbytečně moc respektují její minulost, a to co dokázala. Já to taky respektuji, ale až se zavřou dveře od klece, na ničem z toho nezáleží. Nevím, jestli je připravená na pět kol extrémního tlaku. Budu neustále před ní a nepolevím ani na vteřinu,“ bouřila Andradová na tiskovce.

Ševčenková vs. Andradová na vážení / zdroj foto: UFCŠevčenková vs. Andradová na vážení / zdroj foto: UFC

„V sobotu předvedu maximum. Nejen pro svůj odkaz ale hlavně pro fanoušky a pro můj tým,“ přidala devětadvacetiletá bojovnice.

„Má pravdu, až se zavře klec, každá z mých soupeřem začne mluvit jinak než před zápase,“ kontrovala s úsměvem o čtyři roky starší šampionka. „Mám úplně jiné dovednosti než ostatní. Respektuji soupeřku, ale budu naprosto dominovat. Uvidím jedinou chybičku a souboj ukončím, tak jsem v hlavě pokaždé nastavená,“ pokračovala vždy skvěle naladěná Ševčenková.

„Mám stejný cíl jako vždy. Ukázat světu, že jsem nejlepší,“ dodala třiatřicetiletá rodačka z Kyrgyzstánu, kterou v UFC dokázala porazit právě jen Nunesová. A to hned dvakrát.

O hlavní předzápas se postarají v titulové bitvě ve slámové divizi jiné dámy – Weili Zhang a Rose Namajunasová. Souboj mezi současnou a bývalou šampionkou nedoprovází žádná zlá krev. Obě sobotní soupeřky k sobě chovají respekt a jsou si navzájem vědomi vlastních dovedností.

Klid před bouří / zdroj foto: UFCKlid před bouří / zdroj foto: UFC

„Má skvělou bilanci KO a submisí, ale v UFC až tak dominantní výkony nepředvádí,” komentovala svoji sobotní soupeřku osmadvacetiletá Američanka, která si titul vybojovala dnes již legendární výhrou nad Joannou Jedrzejczykovou. „Vím, že jsem nejlepší, když se soustředím a věřím v sama sebe. Pak mě nikdo neporazí. Pokud Bůh chce, abych byla šampionkou, tak budu šampionkou.“

O tři roky starší a zápasově zkušenější rodačka z Číny Zhang vlétla do UFC v létě roku 2018 a o rok později se stala držitelem titulu, když porazila Jessicu Andradovou. Od té chvíle nezaváhala. Její skvělou bilanci kazí pouze jedna prohra z vůbec prvního profesionálního zápasu z roku 2013. Sama pak sobotní soupeřku respektuje, ale nevidí způsob, jak by ji mohla ohrozit.

„Noční můra“ proti „Ježíšovi z ulice“. Věta, která zní jako název béčkového filmu, skrývá daleko víc než to.

Hlavní souboj UFC 261 nabídne odvetu mezi Kamaru Usmanem a Jorgem Masvidalem. Ve hře je daleko více než jen pás šampiona velterové váhy. Masvidal chce napravit svůj nezdar z UFC 251, kdy po pěti kolech jednoznačně prohrál u všech tří bodových rozhodčí.

Obrovským pohonem k úspěchu je pro něj i osobní stránka, se kterou chodí téměř do každého svého souboje. Současného šampiona ale doopravdy nemůže ani trochu vystát. „Nenech ho přijít moc blízko,“ avizoval dopředu během vážení prezidentu Danu Whiteovi v okamžiku, kdy se schylovalo na tradiční setkání tváří v tvář.

Kamaru Usman / zdroj foto: UFCKamaru Usman / zdroj foto: UFC

I přes všechnu zlou krev tvrdí šampion, že je pro něj zápas jen v rovině sportovního výkonu. „Vůbec to není osobní. Pokud to tak vidí on, je to jeho věc, pro mě to osobní není. Je to jen byznys a on je jen další chlap, kterého jsem si vybral, že porazím,“ pronesl sebevědomě s bodyguardem (a kamarádem) Francisem Ngannou v zádech.

Divákům ale musí být jasné, že i pro něj to není úplně typický souboj. Stejně jako Colby Covington, tak i Masvidal se do něj během posledních dvou let trefoval. Osobně či skrze sociální sítě a média.

„Gamebrad“, jak zní přezdívka kubánského přistěhovalce, je přesvědčen, že za jeho nezdar z loňského prvního zápasu může prakticky nulová příprava, kvůli které se nemohl dostatečně připravit na styl boje, jakým se šampion velterové váhy prezentuje.

„Do zápasu jsem vstupoval silně dehydrovaný, na poslední chvíli, šest dní před zápasem. Jediné, na co se zmohl (Usman), bylo to, že mi šlapal na nohy a pořád mě objímal,“ zavzpomínal na první setkání se současným šampionem zkušený, už šestatřicetiletý bijec z Miami.

„Zápas nebyl podle mých představ, nechodil jsem do taneční školy ani na hodiny stepu, abych se mu mohl vyrovnat v tom, co dělal. Teď jsem měl více času na přípravu a jeho taneční kroky si pohlídám. Minule jsem musel shazovat deset kilo během šesti dnů a sebralo mi to hodně energie, která mi pak v zápase chyběla, abych jej ukončil. V sobotu večer ho pokřtím svojí pěstí a toho sráče knockoutuju,“ dodal Masvidal.

Masvidal / zdroj foto: UFCMasvidal / zdroj foto: UFC

Narozdíl od sázkových kanceláří, které vysoce favorizují Nigerijce, jsou fanoušci pouličního rváče z ulic Miami přesvědčeni, že tentokrát jejich oblíbenec zvítězí. „Rozhodně mu dám šanci na odvetu,“ odpovídal ve čtvrtek na tiskové konferenci Masvidal na otázku, zda by se v případě výhry postavil Usmanovi znovu a završil tak trilogii. „On my šanci na odvetu dal a já mu ji vrátím.“

Podobné otázky ale Dana White řešit nechtěl. Ať už šampion obhájí nebo titul získá vyzyvatel, na oba s největší pravděpodobností čeká Colby Covington, který by si podle mnohých zasloužil odvetu s Usmanem ze všech nejvíce.

V případě vítězství Masvidala by pak šlo o superfight mezi dvěma bývalými parťáky z gymu, kteří si ovšem už nějaký ten pátek nemohou přijít na jméno.

Na to vše ale bude čas až po sobotní noci...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze